Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana klocków i tarcz hamulcowych


matiteam3

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam prośbę dla osób które sami wymieniali klocki i tarcze hamulcowe przód, czy mógłby ktoś opisać wymianę żeby nic nie popsuć ? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciagasz kolo,sciagasz zacisk,przykrecony na dwie srubki od strony silnika.najlepiej cos podloz zeby nie wisial na przewodzie.sciagasz czujnik zuzycia klockow .sciagasz jarzmo .sciagasz tarcze.czyscisz dokladnie papierem sciernym piaste,zakladasz tarcze,zakladasz jarzmo zakladasz klocki razem z blaszkami.smarujesz prowadnice czyli te dwa male tloczki w gumce.wciskasz tlok,nie wiem jak u ciebie czy sie czasem nie wkreca.zakladasz zacisk.zakladasz czujnik,zakladasz kolo i smigasz:) na youtubie jest kupe filmow krok po kroku.fakt ze nie udalo mi sie znalezc modelu b8 ale w kazym aucie robi sie to tak samo:)

Edytowane przez quadral20004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papierem zciernym to możesz sobie po łbie przejechac :facepalm:

Do piast używa się szczoty czołowej na szlifierce kątowej, piaste czyści się na lustro. Nie moze byc tam żadnego brudu czy drobin rdzy, wsio trzeba czyscic.

.przednie tloczki w audi sa tylko wciskane

ale musisz pamiętać aby przy wciskaniu tloczka wcisnac do oporu hamulec nozny i odkręcić odpowietrznik aby stary plyn uszedl z ukladu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Takie szybkie pytanie bo jestem w trakcie wymiany tarcz czym smaruje się śruby (2szt) łączące jarzmo do piasty smarem czy klejem anaerobowym (niebieski) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev, wysłał byś mi nr telefonu na priv? Nie można do Ciebie wysłać wiadomości na priv. Mam kilka pytań dotyczących wymiany tarcz. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, resiak82 napisał:

Dev, wysłał byś mi nr telefonu na priv? Nie można do Ciebie wysłać wiadomości na priv. Mam kilka pytań dotyczących wymiany tarcz. Z góry dzięki

Pod każdym postem który pisze Dev ma taki opis.

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, sajmon136 napisał:

Pod każdym postem który pisze Dev ma taki opis.

+48 693 45 66 99

Gdybym nie odbierał albo obiecał że oddzwonię a nie oddzwaniam to dzwonić do skutku.

A racja. Pisałem to z telefonu i tam nie jest widoczny numer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...