Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubytek płynu chłodniczego


zetton

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich

Chcialbym opisac swoj problem ktory mi sie trafil po swierzym kupnie auta.Nie robilem dlugich tras,ostatnio trafil mi sie dluzszy wypad za granice i wlasnie wtedy dostalem sygnal z auta ze mam brak plynu chlodzacego w silniku.:shock3:

Dolalem ok 1lit plynu G12 i bylo ok do konca powrotu do domu.Rano po wyprowadzeniu auta z garazu zauwazylem na posadzce 20cm x20cm mokrą plame:(.Otworzylem maske i okazalo sie ze znow brak plynu.:thumbdown:

Oddalem auto do mojego sprawdzonego mechanika,po 1h oddzwonil do mnie z wiadomoscia ze moja pompa wodna jest szrot i za nim idzie wymiana calego rozrządu.:kwasny:

Takze mialem szczescie ze nic wiecej sie nic nie zdarzylo po drodze do Polski bo moglo byc tragicznie.:wacko:

Dziwne bo u mnie na szafie ma zaledwie 153tys przebiegu a takie przygody z pompą.Czy to normalny objaw ze po takim przebiegu padla pompa chlodzaca?:eusathink:

 

Edytowane przez mamnadzieje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz pewność że ori przebieg? może większy i pompa padła.. 150k to nie mało, mogła paść ale też wytrzymują więcej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, RALF76 napisał:

masz pewność że ori przebieg? może większy i pompa padła.. 150k to nie mało, mogła paść ale też wytrzymują więcej..

Tak sprawdzony przebieg i dlatego sie zdziwilem ze taka sytuacja z tą pompą.:shock3:

Mój doktor od auta powiedzial ze jak pompa do wymiany to nie ma co sie pier.....czyc i zarazem

wymieniac trzeba wymienic caly rozrząd.:yes2:No i jutro jak czesci dotrą to wózek bedzie u mnie po poludniu

zrobiony na gotowo i mam nadzieje ze jeszcze polata kilkanascie setek km.B)

Za wymiane 1050 wraz z robicizną to mysle ze nie jest aż tak drogo.:eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wymianie pompy wody faktycznie warto już rozrząd cały robić - spytaj "doktora" ile teraz przejedziesz na nowym rozrządzie :) 60-80k?

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, RALF76 napisał:

przy wymianie pompy wody faktycznie warto już rozrząd cały robić - spytaj "doktora" ile teraz przejedziesz na nowym rozrządzie :) 60-80k?

Dzis odebralem autko,i co sie dowiedzialem otoż moj mechanik pokazal mi stara pompę wody,jak ja zobaczylem to az mi sie nogi ugiely w kolanach :shock3:byla tak rozklekotana i sie zdziwil ze w takim stanie pompa,pokazywala ze tylko wody bylo brak.:eusathink:Spytal mnie w jaki sposob dojechalem do Polski bo ostatnio przed wymiana rozrządu bylem poza granica Polski.

Ja mu odpowiedzialem ze tez sie balem wracac bo nawet nie wiedzialem ze jest az tak krytycznie z pompą.:eusathink:

Spytalem sie takze ile polatam na tym nowym, powiedzial 60tys:whistling:.Auto po wymianie w ogole sie inaczej zachowuje jest o wiele żwawsze:thumbup1:

Teraz juz mam spokoj na kilka lat:dance2:

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...