Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zabezpieczenie podwozia na zimę A4 B6


Boruc1331

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym słyszał mojego ojca...bo on malucha konserwował to teraz auta też trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audi jeśli nie było bite to nie ma sensu konserwacja. Odpryski od kamieni podmalowac farbką i wszystko ma być okej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie kolego. To nie subarak żeby go rdza z zasady żarła.Lepiej sprawdź czy odpływ pod akumulatorem drożny, więcej robić nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mam cały spód osłonięty. W b5 nie był osłonięty, nie konserwowałem, jeździłem sześć zim i nic się nie działo. Jak sprzedałem suto miało 16 lat i było zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może podpowiecie mi, albo podacie namiar gdzie to znaleźć, chodzi mi właśnie o osłonę podwozia, a mianowicie plastik osłaniający "drogę" paliwa z baku do silnika, mam 1.9tdi. Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokońca jestem taki pewien odnośnie fabrycznej konserwacji wydaje mi się że podłoga jest dobrze zabezpieczona przed korozją, ale za to tylnie nadkola już nie, nie ma tam żadnej warstwy antykorozyjnej jedynie lakier podkładowy szary i w niektórych miejscach ogniska korozji wystarczy sciągnąc to nadkola z twożywa i sami zobaczycie, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy baranek tylko na zdrowe podwozie i do tego prysnąć na koniec jakąEMś farbą np. akrylową baranek lubi trzymać wodę jak gąbka. Jak ktoś chce porządnie to zrobić to powinien..
- rozebrać wszystkie plastiki jeśli jest jakaś rdza usunąć mechanicznie, odtłuścić zamalować np. BRUNOXEM dwa razy na koniec zmatowić
- następnie jakiś podkład ja używam farby okrętowej na to dopiero baranek ja biorę z valvolaina na to akryl albo inna farba
- na koniec wosk w profile zamknięte fluidol we wszystkie zakamarki i progi.

Konserwuje tak od paru lat sobie i klientom wszystko jest ok. Najlepiej po dwóch latach powtórzyć. Powodzenia :-)

Edytowane przez mlody800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko jest w porządku i nie ma nigdzie ognisk korozji to nie ma sensu bawić się w konserwacje skoro oryginalne zabezpieczenie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...