Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Koszt wymiany termostatu AUDI A4 B5 v6 2,4i


Wopana4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Może ktoś z was orientuje się jaki jest mniej więcej koszt wymiany termostatu w moim AUDI silnik AML, z tego co wiem jest do niego bardzo trudny dostęp trzeba demontować przód, ściągać pasek klinowy i prawdopodobnie rolkę napinającą pasek rozrządu, może ktoś wymieniał u mechanika i wie jaki to jest mniej więcej koszt? Termostat już mam więc interesuje mnie cena samej robocizny .

Z góry dzięki:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam że koszt taki sam jak za wymianę rozrządu . Więc warto zrobić odxrazu rozrząd jeżeli nie był robiony . Gdzieś kiedyś czytałem ze obejdzie się bez rozpinania rozrządu ale w to już wchodzi gimnastyka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie da się to zrobić bez rozpinania rozrządu. Wiem, bo tak robiłem. A co do kosztów to po prostu podzwoń i się dowiedz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...chce wymienić termostat w 2.4 V6 bez zdejmowania wszystkiego..jak to zrobić dajcie jakieś instrukcje foty co kolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód na bank musi wyjechać. Później zobaczysz taką jak by rurke alu która wchodzi do bloku i za nią jest termostat. Trochę gimnastyki ale do ogarniecia bez rozpinania rozrządu jak marzol napisał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelnienie pompy wody, wymiana termostatu z materiałem i robotą ok 320pln brutto 270netto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie taka cena

U mechanika gdzie był przekładany silnik. Temat na forum wylot korby przez miskę...

Mało dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roboty trochę jest ale my z kolegą robilismy to już dwa razy bez sciagania rozrządu a ceny ok 300zł za wymianę i wiele mechaników upiera się że trzeba sciągnąć rozrząd....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dużo czy mało ciężko powiedzieć roboty jest na pewno dużo.ale z tego co wiem tak jak koledzy piszą da sie wymienić bez zdejmowania rozrządu i wtedy cena powinna byc niższa.u siebie misze go wymienić właśnie tylko przeraża mnie rozkręcanie całego przodu czy uda się to potem złożyć tak jak bylo dlatego wącham sie nad zaprowadzaniem do jakiegoś warsztatu.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego niektóre zestawy rozrządu do V6 mają też termostat, żeby nawet profilaktycznie wymienić :) też miałem ten problem, że na rozrządzie miałem zrobione 35kkm ale termostat padł i koszt tero jakieś 90zł a wymiana 300zł....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...