Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jak podnieść tył


kamisia0223

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 3.02.2017 o 19:08, M@tti napisał:

Tylko pytanie na jakie?

 

Na wlepce w bagażniku masz informacje jakie kat. wagowe masz z przodu i tyłu. Na podstawie tych informacji zidentyfikujesz jakie potrzebujesz sprężyny.

Edytowane przez roba4b6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Pany, mam problem z zawieszeniem w swoim aucie. Mianowicie mam z przodu gwint nie wiem jaki bo już kupiłem auto z takim zawieszeniem a z tyłu jakieś siedzą sprężyny obniżające żółte bo d*pa siedzi niemiłosiernie nisko że opona chowa się w nad kolu.Chciałbym ogarnąć tylne zawieszenie tak żeby samochód z tyłu stał tak jak przodu czyli -30mm . Jaki zestaw polecacie - sprezyby, amortyzatory? 

Słabo znam się na zawieszeniu i chciałbym rady co muszę zrobić żeby to ogarnąć . 

Z forum kolega pisze że ma zestaw ori sprezyny+amortyzatory od B7 s-line czy warto brać taki uzywany zestaw na tył ? 

Proszę o pomoc bo jestem w tym zielony..

Edytowane przez Dominik93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wy nie macie problemu przy obniżonym zawieszeniu z progami zwalniającymi?
W B5 miałem zawiechę 1BE (czerowne amory itd) i z progami zawsze miałem problem. Zjeżdzałem z większą prędkością i zawsze przywaliłem podwoziem.
Teraz mam z B6 standardowe 1BA (czyli komfortowe) i chętnie bym obniżył ale jak znowu przy większym progu mam walić podwoziem to mi się odechciewa takich wymian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może w B5 miałem już springi lub amory na wykończeniu...
No nic, czyli szukamy niższego zawieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tył siadł mi 2 cm względem przodu. Niby niewiele ale przez to d*pa siedzi. Potrzebuje informacji jakie dobrać sprężyny gdyż obecnie posiadam w wersji sport sprężyny H&R III O/S 29368HA[emoji768], Typ KBA 91C53

Amortyzatory tylne oryginalne Audi

8E0 513 036 S.

Rzecz w tym ze chce zmienić H&R na Ori lecz nie wiem jakiej klasie wagowej odpowiadają H&R względem Ori. Potrzebuje pomocy.

Według rozpiski amortyzatory tył to 1BR, ale jak dobrać sprężyny względem wysokości i twardości względem tego co mam czyli H&R. Ewentualnie czy zabawa z talerzykami pomoże jeśli springi są bliskie zakończenia żywotności. Chce tył podnieś o 2-3 by stał równo z przodem.

 

 

 

Tapnięte z iPhone

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Ja tez mam przysiadnięty tył

Mam zawieszenie sportowe 1BE 9-ta klasa wagowa z tyłu

jak auto nie jest zapakowane z tyłu to nie mogę między oponę a nadkole włożyć wyciągniętych palców od dłoni. (felgi 17 cali 5-cio ramienna gwiazda)

Kupiłem podkładki podwyższające . Moje pytanie jest następujące : zakładać te podkładki ( one podwyższą o jakies 1,5cm) czy kupować nowe sprężyny??

Ile u was jest odstępu między opona a nadkolem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 12:28, williams napisał:

Witam 

Ja tez mam przysiadnięty tył

Mam zawieszenie sportowe 1BE 9-ta klasa wagowa z tyłu

jak auto nie jest zapakowane z tyłu to nie mogę między oponę a nadkole włożyć wyciągniętych palców od dłoni. (felgi 17 cali 5-cio ramienna gwiazda)

Kupiłem podkładki podwyższające . Moje pytanie jest następujące : zakładać te podkładki ( one podwyższą o jakies 1,5cm) czy kupować nowe sprężyny??

Ile u was jest odstępu między opona a nadkolem???

załóż sprężyny o dwie klasy wyżej - 11 i powinno być ok ewentualnie 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ori podkładki ze względu na LPG i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 12:28, williams napisał:

Witam 

Ja tez mam przysiadnięty tył

Mam zawieszenie sportowe 1BE 9-ta klasa wagowa z tyłu

jak auto nie jest zapakowane z tyłu to nie mogę między oponę a nadkole włożyć wyciągniętych palców od dłoni. (felgi 17 cali 5-cio ramienna gwiazda)

Kupiłem podkładki podwyższające . Moje pytanie jest następujące : zakładać te podkładki ( one podwyższą o jakies 1,5cm) czy kupować nowe sprężyny??

Ile u was jest odstępu między opona a nadkolem???

Sprawdź czy sprężyny całe  mam taką samą kl.wag. i nadkole jest nad oponą,koła 18

15925881696518434640967446765758.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2020 o 12:28, williams napisał:

Ile u was jest odstępu między opona a nadkolem???

U mnie jest tak :decayed::

IMGP3202.jpg

20150605-145928.jpg

 

 

Jak ją kupiłem to była na ładnych osiemnastkach, ale jeździć się nie dało , plomby z zębów wypadały :facepalm:

 

 

IMGP1306.jpg

Dla tego wpadły ori 16-tki z oponami o profilu 60 .

Jeździ się super tylko na koleinach i progach ciągnie brzuchem po asfalcie :P

Obiecałem sobie że jak zawias się skończy to założę standardowy.

Ale puki co  nic nie trzeba było w zawiasie wymieniać i tak się męczę z nim już 12 latek.... :D

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zawieszenie 1be, sprężyny nowe Monroe 11kat a d*pa 3 cm niżej jak tył . Przód 65,tył 62. Czym to wyrównać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...