Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabo grające fabryczne BOSE + RNS-E, audiopilot ?


Koralgol

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przez przypadek trafiłem na info, że można poprawić bass w bose w avancie przez dołożenie drugiego suba z audi q5 w miejsce koła zapasowego. Sub z q5 już zamówiony z allegro za 125zł z wysyłką, więc do końca tygodnia dam info na ile to pomogło i czy dzięki temu udało mi się trochę lepiej rozłożyć dźwięk pomiędzy przodem, a tyłem :wink:

No dokladac graty to zawsze mozna ale ja bym chcial na start doprowadzic BOSE do wlasciwego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprawdzaliście jakie siedzą głośniki może ktoś coś modził z głośnikami i są któreś inne

Sprawdzałem. Jak również wszystkie kable pomiędzy rns-e, a głośnikami i wzmacniaczem. Podmieniałem rns-e i wzmacniacz. Odłączałem tez mikrofon od szumu w kabinie. :angry:

Sub z q5 założony w miejsce koła zapasowego i zdecydowanie czuć różnice. Teraz już nie muszę mieć ustawionego basu na max na + i dużo lepiej gra przy normalnym/cichym słuchaniu muzyki. Bass jest głębszy i niżej schodzi. Ogólnie jak ma ktoś miejsce w kole zapasowym to polecam. :wink:

Dodatkowo, ostatnio rozebrałem cały bagażnik i wszystkie dziury od metalowych spinek i łączenia plastików obkleiłem materiałową taśmą, którą używa się do obklejania kabli w wiązkach i teraz już NIC nie trzeszczy, ani podczas jazdy, ani słuchania głośniej muzyki :banan:

Oczywiście otwór wyrównujący ciśnienie obok fabrycznego suba (ten pierdzący) został pozatykany kawałkami gąbki. Nie chciałem go zaklejać na sztywno, żeby jednak jakiś przepływ powietrza był ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub z q5 założony w miejsce koła zapasowego i zdecydowanie czuć różnice. Teraz już nie muszę mieć ustawionego basu na max na + i dużo lepiej gra przy normalnym/cichym słuchaniu muzyki. Bass jest głębszy i niżej schodzi. Ogólnie jak ma ktoś miejsce w kole zapasowym to polecam. :wink:

Skoro działa to też założę, a pod co podłączyłeś tego suba?

Taki 8R0 8R0035382A założyłeś?

Edytowane przez artech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Został podpięty pod kabel zasilający fabrycznego suba od bose.
Wiem, że są dwa albo trzy modele, ja mam tego i takiego mi polecono- ohmy się zgadzają.
dacar_20130705120712217.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz zrobić fotkę jak to wygląda po montażu?

Ciekaw jestem czy wejdzie we wnękę koło zapasowe z Q5 (takie bez powietrza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem sub z Q5 i....chyba gra nawet gorzej od tego fabrycznego BOSE.

Całość brzmi jakby mocy brakowało.

Przydałby się jakiś fachowiec z okolic Trójmiasta żeby to zdiagnozować.

Edytowane przez artech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to "kaju" polecił, który ma tak już w 3 samochodzie i u mnie też jest spora różnica... Próbowałeś podłączyć odwrotnie kable do wtyczki od fabrycznej tuby? Może masz na odwrót piny? ;) Ja wszystkie moje rzeczy robiłem w ARA autoalarmy w Gdyni, więc jak coś to pw. Możemy tam podjechać, bo to moi dobrzy znajomi i przy okazji można porównać nasze bose :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koralgol, podłączałeś do seryjnego wzmaka i tuby, czy masz BOSE? Pokaż fotkę, jak to u Ciebie wygląda w tym styropianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nitroo, ja mam fabryczne bose i dodatkowa tuba z q5 jest podłączona/ zmostkowana pod kabel zasilający fabryczny sub. Nie wiem czy opcja (wzmacniacz) bez bose też da radę z drugim subwooferem.
U mnie styropian jest wersją bez koła zapasowego, ale z zestawem naprawczym i miejscem na reszte pierdół. W miejscu gdzie leży sub styropian obciąłem o jakieś 3cm, żeby sub był niżej i można go było przykręcić fabryczną nakrętką (wydłużoną na max'a), która mocowała drugie dno.
6355081d24618fb0med.jpg
c116fba9fad56583med.jpg

Edytowane przez Koralgol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się podepnę pod temat,

mam radio symphony II, i na płytach cd gra za***iście, ale jak słucham muzyki z radia to dźwięk jest taki sobie, czy radio odbiera w mieście czy poza miastem - jest słabo. czy jest to wina anteny czy ten typ tak ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja się podepnę pod temat,

mam radio symphony II, i na płytach cd gra za***iście, ale jak słucham muzyki z radia to dźwięk jest taki sobie, czy radio odbiera w mieście czy poza miastem - jest słabo. czy jest to wina anteny czy ten typ tak ma?

To Ci powiem ze troche nie na temat, ale ogolnie tunery radiowe graja duzo slabiej od CD.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie dołącze.. Miałem audi symphony w audi b6 1.8T.. W porównaniu do Bose w mojej esce to tak.. Jeśli chodzi o średnie i wysokie tony wiadomo bose wygrywa ale niskie.. To jakaś kpina... W a4 potrafiły lusterka drgać od basu.. Tutaj jest po prostu słabo... Chociaż wydaje mi sie ze trzeba w ukrytym equalizerze pogrzebać bo gdy słucham cicho muzyki to bas potrafi byc czysty i głęboki natomiast gdy sobie podglosnie to automatycznie zmniejsza sie Błasik..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie głośno się włączało rnse led a mam bose to polecono mi przepiąć pin z v-signal do bose tak niby powinno być ALE basu ubyło z 70% i dużo ciszej gra. Teraz nie trzęsie lusterkiem jak mam bass na maxa jakby sub wgl nie działał. Jeśli masz bose i rns to z czarnej kostki 7pin wepnij do 3 pinu w kostce B czyli v-signal to bass powróci tylko ogłuchnąć można jak się rns włącza. A szum miałem na concercie 2 i na rns też mam :/

Ten 7pin z czarnej kostki to masa od bose jak jest odłączona to radio fajniej gra i bass jest nieporównywalny.

Edytowane przez czachapll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby nie zakładać nowego temtu. Bose dokładałem i jak na moje oko od początku nie gra tak jak powinno. Siedziałem w innych a4 i tam jest o niebo lepiej. Dżwięk jest tak jakby trochę głuchy i stłumiony.

Czy ktoś próbował ominąć wzmacniacz BOSE i podpiąć RNS-e bezpośrednio pod głośniki ? Ciekawi mnie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu testach i poszukiwaniach u siebie znalazłem takie "rozwiązanie",

U mnie też rnse z bose tak zapie*dalało przed awarią ze miałem ustawiony bas na +1, bo tak targał że aż plecy masowało. Póżniej nie mogłem tego efektu już przywrócić aż doszedłem do tego żeby  odpiąć niebieską wtyczkę z rns-e i wtedy sprawdzić jak wam gra.

U mnie ten zabieg od razu wrzuca bas na poziom z kosmosu.. kolejnym krokiem ta wypiąć z tej kostki bose pin ( 7 pin) a całą kostkę włożyć.  po tej operacji tak jakby głośniki z przodu słabiej grały ale na tyle i w reszcie  się dzieją cuda.

 

Podmieniałem wszystko począwszy od rns-e, przez wzmacniacze antenowy, bose, wrzucałem zasilanie osobno do rns-e i ( kostki zielona i niebieska z auta) - nic to nie dało.  Licznik też wypinałem żeby wyeliminować że to can gateway coś sieje.

masa pytań i teorii o co tu chodzi.

Słyszałem np taką że bose z niezakodowanym bose gra lepiej - sprawdziłem i twierdzę że wtedy wycina bardziej przód.

Bose z zakodowanym bose wrzuca więcej średnich i wysokich z przodu.

Odpinanie tej kostki co napisałem to już cuda robi, czy tego pinu bose...

z drugiej strony nie może być tak że bas na 0 i w aucie siepie bo jakby się go podkręciło na max to by głośnik szybe wybił... lub się zesrał mówiąc potocznie więc nie wierze że producent do czegoś takiego by dopuścił. Skromnym moim zdaniem doszedłem do wniosku że ten pin steruje, obcina moc sygnału czy coś? odpowiednio aby nie uszkodzić podzespołów? nie wiem.

Też testowałem swoje rns-e w innym aucie przed awarią i po awarii i nie spotkałem się z takim uderzeniem jak u siebie przed.

Również inne rnsy u mnie były  i było to samo - info dla tych co szukają teorii że coś siedzi w aucie..

 

Także niech mądre głowy zwrócą uwagę na kostkę niebieską i brązowy kabel bose pin 7 - może coś wymyślicie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ten bas znikł słychać go troszkę w bagażniku i to jak gra przyciszone radio.

Może trzeba fakt ta kostkę wypiac...

Podobno vcds można zmienić w ustawieniach na cabrio i będzie głęboki bas?

No jest jakiś problem z tym basem w bose...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam RNS E + bose i po przepięciu pinów w niebieskiej kostce (z nr7 do nr3) bass wyjebało poza skale. Jakościowo jest minimalnie gorzej ale zdecydowanie warto. Tony wysokie są słabo słyszalnie dlatego polecam w ustawieniach dźwięku je podkręcić prawie maksymalnie w prawo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...