Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Słabo grające fabryczne BOSE + RNS-E, audiopilot ?


Koralgol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Problem polega na tym, że tylne głośniki i sub bardzo słabo grają- brak basu przy normalnym poziomie głośności... natomiast bas jest ustawiony na max'a :mellow: przy głośniejszym słuchaniu całą robote robią przednie głośniki...
Siedziałem już w takim samym B7 avant z bose i po włączeniu mojej muzyki, różnice było słychać od razu, bas było słychać i czuć, a ustawiony był na 4/5... podmieniałem już rns-e'a, wzmacniacz i głośniki z tyłu i nic, zero różnicy... :( kodowanie jest na bose, ale zmieniałem też na bez....
Poczytałem trochę na zagranicznych forach i sporo się pisze na temat AudioPilota, który u mnie działa (przy większych predkościach muzyka gra min głośniej), ale jest pare tematów, że po odłączeniu mikrofonu (za tą długą kratką w panelu podsufitówki) bose odżywa i gra dużo lepiej. Odłączyłem na szybko kabel od niego i zero zmian, więc pytanie czy można to zrobić jakoś lepiej niż wyjąć kabelek od mikrofonu ?! :P tematy do zagranicznych o AudioPilocie:
http://www.audizine.com/forum/showthread.php/250110-Disabled-Bose-AudioPilot-WIN
http://www.audiworld.com/forums/s4-b6-b7-platforms-discussion-49/got-my-audiopilot-taken-out-today-bose-sounds-100%25-better-2566541/
http://www.audiworld.com/forums/s4-b6-b7-platforms-discussion-49/does-audiopilot-eat-all-bass-2662454/

Nie jestem najlepszy w Vag'u, ale mam go jak coś...
Wiem, że jest ukryte menu w nawigacji, ale zmiany w equalizerze (radio testmenu 3) nic nie dają i się nie zapisują, u mnie po włączeniu jest OFF.
GALA jak powinna być ustawiona ?

Dodam, że przednie głośniki bardzo przyjemnie działają i mają nawet bas, a jak przestawie całość na tył to wszystko słabnie i jest płaskie. Oczywiście jak otworze bagażnik to sub coś tam gra, ale z przodu nic nie słychać i czuć :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź miernik i zobacz czy jest pełne zasilanie na kostce wzmaka, może coś zasniedzalo i traci sygnał.

Wstępnie stawiam na problem z przewodem sygnalowym lewy, prawy, masa szczególnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok POWER-KRIS, sprawdzę po długim weekendzie... ;)
_quattro_ niestety jest to problem, który pojawia się na wielu zagranicznych forach. Ktoś jak nie miał doświadczenia z dobrze grającym bose może nawet tego nie zauważyć :kwasny:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok POWER-KRIS, sprawdzę po długim weekendzie... ;)

_quattro_ niestety jest to problem, który pojawia się na wielu zagranicznych forach. Ktoś jak nie miał doświadczenia z dobrze grającym bose może nawet tego nie zauważyć :kwasny:

A ktoś w ogóle miał? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero na czwartek jestem umówiony, żeby sprawdzić kable między rns-e, a wzmacniaczem :angry: na pewno dam znać :wink:
erchi, moje poprzednie bose w dużo starszym audi, było dla mnie satysfakcjonujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie sprawdzone na wzmacniaczu- 12v, po odpaleniu radia nie spada.
Masa na obudowie wzmacniacza i przewodzie zasilającym jest pełna.
Na przewodach liniowych do wzmacniacza był ponad 1 ohm. Poprzez mostkowanie przy radiu do masy wspólnej sygnałowej.
Na przewodach od wzmacniacza do głośników z podłączonymi głośnikami wszędzie było 2.9 ohm, a na centralnym z przodu 4.7 ohm.
Wiązka wygląda na fabryczna i wszystkie styki wyglądają ok.

Czy normalny jest lekki szum (słyszalny tylko po przyłożeniu ucha do głośnika) po wyłączeniu radia, aż do momentu zamknięcia alarmu. Szum jak by radio było włączone, ale ściszone na maxa.

Kolejna kwestia to na kablu białym (remote control) pin 13 przy radiu nie ma żadnego napięcia, od czego on jest ?

Edytowane przez Koralgol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czy normalny jest lekki szum (słyszalny tylko po przyłożeniu ucha do głośnika) po wyłączeniu radia, aż do momentu zamknięcia alarmu

U mnie dzieje się tak samo po wyłączeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kwestia to na kablu białym (remote control) pin 13 przy radiu nie ma żadnego napięcia, od czego on jest ?

Remote control daje impuls do wzbudzenia wzmacniacza, także napięcie pojawi się zapewne przy przekręceniu stacyjki albo włączeniu jednostki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jak nie miał doświadczenia z dobrze grającym bose może nawet tego nie zauważyć

bose z samej definicji nie gra dobrze to tylko markowy szajs.

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za odp.... ;)
Ja wszystko rozumiem i to, że nie jest to super wypas sprzęt, ALE ja porównuje działanie tego zestawu do "identycznego" zestawu w takim samym samochodzie, siedząc raz w jednym raz w drugim :angry: kolejna sprawa to to, że moje dwie poprzednie a4 b5 też miały bose i grało to dużo lepiej...
Mało mnie interesuje, kto jest jakim audiofilem i co jest dla kogo dobre, ale wiem, że ten zestaw może grać sporo lepiej i nie wiem czego to jest przyczyna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Degradacja dźwięku może być spowodowana tym samym co w domowym sprzęcie Hi-Fi, czyli wysychaniem kondensatorów i zmianą parametrów rezystorów.

Fabryczne zestawy mogą być dobre (High Performance Sound System i Premium Sound System w Volvo), a Bose w Audi.. średnich tonów jak na lekarstwo, pomaga wyłączenie loudness. Brak regulacji jednostajnie buczącego subwoofera, jak i brak możliwości wyłączenia. System nie rozróżnia niskich tonów, jaki gatunek nie włączysz, wszystko gra tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bose nie lubię, ale loudnes w cywilizowanym sprzęcie wyłącza się sam po przekroczeniu około 50% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę, w porównaniu Premium Sound z Accorda poprzedniej generacji do Bose w pierwszej Maździe 6, Premium lepiej wypada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem nadal nie rozwiązany... tył i tuba (bass na maxa ustawiony) gra baaardzo słabo... :angry: nie widzę już żadnej nadziei :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że tylne głośniki i sub bardzo słabo grają- brak basu przy normalnym poziomie głośności... natomiast bas jest ustawiony na max'a :mellow: przy głośniejszym słuchaniu całą robote robią przednie głośniki...

Niestety mam to samo...ktoś może rozwiązał problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przez przypadek trafiłem na info, że można poprawić bass w bose w avancie przez dołożenie drugiego suba z audi q5 w miejsce koła zapasowego. Sub z q5 już zamówiony z allegro za 125zł z wysyłką, więc do końca tygodnia dam info na ile to pomogło i czy dzięki temu udało mi się trochę lepiej rozłożyć dźwięk pomiędzy przodem, a tyłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...