Skocz do zawartości
IGNOROWANY

AWT Pali olej


motyf1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z olejem w moim audi :( bierze olej. Byłem u mechanika z tym powiedział mi, że 10w40 to zły olej i żęby wszystko było ok poradził do wymiany panew :D i tak teraz mam pytanie czy robić same panewy czy remont silnika? :) i tak mialem w planach robić remont ale to znacznie przyspieszy ten proceder ;/ Macie wieksze doświadczenia z autami niż ja poradźcie coś :a4fan: Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co panewki maja wspólnego z ubywajacym olejem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z olejem w moim audi :( bierze olej. Byłem u mechanika z tym powiedział mi, że 10w40 to zły olej i żęby wszystko było ok poradził do wymiany panew :D i tak teraz mam pytanie czy robić same panewy czy remont silnika? :) i tak mialem w planach robić remont ale to znacznie przyspieszy ten proceder ;/ Macie wieksze doświadczenia z autami niż ja poradźcie coś :a4fan: Pozdro!

Witam. Polecam stronę www.opieoils.co.uk. Podaję link do zakładki, która powinna Cię zainteresować: http://www.opieoils.co.uk/c-977-audi-engine-oil.aspx

Bardziej skoncentruj się na dobraniu oleju o odpowiedniej normie, Ja u siebie leję 502.00 i wymieniam co 15.000 km lub co rok. Jeśli chcesz zastosować olej o przedłużonej zywotności ( wymiana co 30.000 km lub 24 m-c) wlej olej o normie 504.00. Proponukę zalać pełny syntetyk. Co do doboru klas lepkości to zależy w jakich warunkach będziesz eksploatował auto. Im niższa wartość przed "W" tym w nis\ej temperaturze olej zgęstnieje. Jeżeli chodzi o lepkość wysokotemperaturową masz 4 klasy: 30,40,50 i 60, im wyższa wartość tym w wyższej temperaturze olej stanie się na tyle rzadki, że rzestanie chronić silnik. Marka oleju to rzecz gustu. Ja mam Mobil1, ale najważniejsze, żeby olej który kupisz posiadał odpowiedniąnormę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbo, pierscienie, uszczelniacze zaworowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 1.8T jeśli ma już ponad ok 130tys przejechane to jest normalne, że bierze olej. Ja leje Castrol 10w40 i wymieniam co 10 tyś. więc na te 10 tys potrafi mi wziąść nawet ponad 0.7L

Nie ma się co przejmować, te silniki tak mają, byłem na hamowni i wybiło mi 148km mam 1.8T ANB 150km. Jeśli nie kopci, i nie zjada płynu to wszystko w porządku. Mam przejechane 156tyś. i miałem sprawdzane panewki, turbo, pierścienie itd i wszystko ok.

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej jakiś lepszy olej

Bo szajstroll nadaje się do smarowania zawiasów wrót od chlewa albo obory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 1.8T jeśli ma już ponad ok 130tys przejechane to jest normalne, że bierze olej. Ja leje Castrol 10w40 i wymieniam co 10 tyś. więc na te 10 tys potrafi mi wziąść nawet ponad 0.7L

Nie ma się co przejmować, te silniki tak mają, byłem na hamowni i wybiło mi 148km mam 1.8T ANB 150km. Jeśli nie kopci, i nie zjada płynu to wszystko w porządku. Mam przejechane 156tyś. i miałem sprawdzane panewki, turbo, pierścienie itd i wszystko ok.

pozdrawiam:)

Normalne !

8 lat latałem AEB na Motul 6100 i grama nie brał ...DEV wiem zbiorę ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 1.8T jeśli ma już ponad ok 130tys przejechane to jest normalne, że bierze olej. Ja leje Castrol 10w40 i wymieniam co 10 tyś. więc na te 10 tys potrafi mi wziąść nawet ponad 0.7L

Nie ma się co przejmować, te silniki tak mają,

To mój najwyraźniej jest uszkodzony,bo na 15 000 km nie dolewam.Od nowości Mobil 5W50, przebieg 220 000 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalany jest Mobil. Pojade z nim jutro na sprawdzenie cisnienia w cylindrach. Wycieków brak, tzn są małe wycieki ale to i tak ubywa za duzo oleju i kopci :kwasny: Co mogę sprawdzić jeszcze żeby znaleźć przyczynę? Czytałem, że można posprawdzać jakieś przewody od turbo czy nie zbiera sie w środku olej. Co posprawdzać? Pozdrawiam :a4fan:

Edytowane przez motyf1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kopci na bialo jak zimny, jak sie rozgrzeje to nic nie kopci. Jak go przykatuje obrotami podczas jazdy zapala mi sie kontrolka olejowa mimo, ze olej jest. To może być coś z ciśnieniem oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znany temat, najlepiej jak sprawdzisz cisnienie oleju na nagrzanym, ale pewnie miska do zdjęcia i czyszczenie smoka olejowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znany temat, najlepiej jak sprawdzisz cisnienie oleju na nagrzanym, ale pewnie miska do zdjęcia i czyszczenie smoka olejowego.

No ale przez to nie ubywa oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No znany temat, najlepiej jak sprawdzisz cisnienie oleju na nagrzanym, ale pewnie miska do zdjęcia i czyszczenie smoka olejowego.

No ale przez to nie ubywa oleju?

No przez to nie ubywa, po objawach nie mozna jednoznacznie stwierdzic gdzie bierze olej, pytanie ile tego oleju ubywa bo jak nie duze ilosci to nie będze zauważalnego kopcenia itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje profilaktycznie wymienic uszczelniacze. W moim AWT z 2000r. i przebiegiem 170 tys. gumki uszczelniaczy byly twarde jak kamien. Objaw byl taki, ze na wolnych obrotach szedl niebieski dym z wydechu. Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy jest jak najbardziej mozliwa i mozna zrobic samemu.Mi to zajelo 3 dni poswiecajac po 2 godziny dziennie a koszt 60 zl.Od wymiany uszczelniaczy przejechalem 12 tys. i dolalem tylko 100 ml ojeju, a jezdze na 5W40 Midland z dedykacja dla serwisow VW.Warto to zrobic majac na wzgledzie katalizator.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dostałem cynk, że z ciśnienie w cylindrach jest ok :D Więc zostaje mi albo turbo albo uszczelniacze zaworowe. Z tym ciśnieniem to może być zapchany smok ale co z pompą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze cisnienie jest ok oznacza tyloo tyle ze sprawna jest wspolpraca pierscieni kompresyjnych z gladzia cylindra i nie mowi nam to nic o stanie pierscieni zgarniajacych olej... takze w zasadzie nic nowego... moje 1.8t palilo olej pierscieniami a kompresja byla igla... mimo malego przebiegu. Wszystko zalezy od tego kto jak wczesniej traktowal auto.

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy sprawdzaniu ciśnienia robi się próbę olejowa chyba właśnie po to żeby to sprawdzić, czyż nie? Niech ktoś mnie wyprowadzi z błędu jeśli źle mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już spieszę z wyjaśnieniami :)

próba olejowa z nazwy może troche wprowadzać w błąd... próba ta determinuje czy para współpracująca tzn. pierścień uszczelniający(kompresyjn) i gładz cylindra uszczelnia się po dodaniu oleju do komory spalania. Jeżeli tak, to mamy pewność że pierścienie kompresyjne lub gladz cylindra jest zużyta poniewaz gesty olej na jakąś chwile uszczelnia nam ubytki w pierścieniu lub gładzi podwyższająć kompresje często powyżej nominalną silnika, jeżeli kompresja nie zmienia się (lub zmienia się w małym stopniu) po dodaniu oleju daje to nam pewność że para pierścień kompresyjny i gladz cylindra sa szczelne, i wlany olej nie ma dodatkowo co uszczelniać.

Jednak w dalszym ciągu nie mówi nam to nic o stanie najniższych (trzecich z kolei) pierścieni w tłoku któe nie biorą udziału w kompresji mieszanki paliwowo powietrznej , nazwane one są pierścieniami zgarniającymi (olejowymi) , próba olejowa nie mówi nam o tym czy te pierścienie nie są zaklejone w swoich rowkach , czy otwory odpływowe w rowkach pierscieni olejowych tłoka nie są zatkane przez nagar , ostatecznie czy pierscienie stracily swoja sprezystosc przez utworzenie sie nagaru na "sprezynce" ktora rozpreza i doszczelnia pierscien olejowy do gladzi cylindra, lub ewentualnie poprostu pierscienie te (olejowe, zgarniajaće ktore jak mowilem nie maja nic do kompresji) sie starły przedwczesnie w porownaniu do pierscieni kompresyjnych ....

takze niestety próba olejowa dalej nie odpowiada nam czy silnik ciagnie olej pierscieniami czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...