Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa fajek świec żarowych


marionozzo

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie. Ja dostałem od kolegi nowe fajki audi ale nie chciałem ciąć i lutować. Więc wpadłem na to aby stare reanimować. Jeżdżę tak juz druga zimę i jest ok. Czasami wystarczy pomyśleć niż kupować konektory w sklepie często koloru niebieskiego lub czerwonego dorabiać dłuższe kable i robić wiochę. Z resztą te konektory ze sklepu nie są najlepszej jakości jeśli chodzi o przewodzenie prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem z tymi fajkami i nie chce wkładać tych niebieskich, to zapraszam na priv, mam do sprzedania ori fajki z VW z kabelkami :) jedyne co trzeba zrobić to połaczyć stare z nowymi kabelkami i wszystko gra i huczy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2015 o 10:44, samekgsx550 napisał:

Dla zainteresowanych mogę wrzucić foto jak to wygląda.

Jestem zainteresowany:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.03.2015 o 10:44, samekgsx550 napisał:

Moim zdaniem taki zabieg nie ma najmniejszego sensu.

Ponieważ jeżeli oryginalne fajki (już skruszone i popękane) obierzemy ładnie z tej gumy to ukarze na się mały konektor w plastykowej

obudowie kątowej. Najlepiej obrać to małymi szczypcami. Wygląda to po usunięciu gumy jak oryginalna fajka z tym że malutka.

Plastyk jest rozbierany na zatrzask. Po rozebraniu w środku mamy identyczny konektor co kolega powyżej zakupił z tym że luźno wchodzi na świece. Należy delikatnie zacisnąć kombinerkami po czym rozbieraną osłonę kontektora złożyć z powrotem do kupy.

Nie musimy ciąć żadnych kabli i nic lutować. Wszystko trzyma się ciasno. Estetycznie wygląda to jak oryginał, czego nie można powiedzieć o konektorkach ze sklepu.

Dla zainteresowanych mogę wrzucić foto jak to wygląda.

Kolego a powiedz mi jak wyciągnąć konektor z tej drugiej cześć bo za Chiny nie chce mi wyjść żeby szczypcami go trochę przygnieść???? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam jeszcze inną opcję - kupiłem używaną wiązkę świec z Craftera 2.5 TDI (nr 076971277). Przewody są z fabrycznie zaciśniętymi konektorami, dokupiłem do tego ori kostkę 4-pinową i zacisnąłem konektory na przewodach z instalacji samochodu. Wszystko pasuje, wiązki są dużo młodsze plus dodatkowo zostaje jedna fajka w zapasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...