Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Naprawa fajek świec żarowych


marionozzo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów jako , że zima zbliża się wielkimi krokami warto przyjrzeć się bliżej świecom żarowym w naszych audiczkach. Z góry mogę wam powiedzieć , że fajki świec żarowych pękają i kruszeją w naszych modelach. Jeśli zauważyłeś , że samochód z rana gorzej zapala telepie min na boki zamin wyrówna pracę to wiedz , że coś się dzieje. Warto odkręcić pokrywę z góry i ściągnąć nasadki świec i na początek wykręcając świecę sprawdzić każdą po kolei czy działa poprawnie, co znaczy poprawnie a no szybko się nagrzewa i od dołu.

Robimy to w ten sposób, że gwintem świecy żarowej dotykamy masy akumulatora a kluczem bądź kawałkiem przewodu góry świecy i widzimy co się dzieje.

Uwaga świece bezwględnie należy wykręcić aby sprawdzić stan samo sprawdzanie kontrolką czy sposoben na iskrzenie nie daje 100% pewności.

Jeżeli świece są ok przechodzimy do punktu nr 2 czyli naprawy kapturów u mnie oczywiście były popękane i zkruszone jedna wcale nie dotykała świecy.

Temat był już poruszany na forum ale nie było fotorelacji przy okazji naprawy zrobiłem kilka fotek i resztę dorzuce jutro z wymiany przy aucie.

Udajemy się do sklepu elektronicznego lub też z nagłośnieniem audio może być media markt nor auto i inne pochodne i kupujemy konektorki żeńskie izolowane ściągnijcie sobie foto zdjęcia i pokażcie w sklepie sprzedawca będzie wiedział o co chodzi.

PGASi73.jpg

YppQ6s5.jpg

LkbrPiS.jpg

Równierz będziemy potrzebować przewód linka 1x1,5 spokojnie wystarczy bo taki równierz mamy w atuach tniemy go na 4 kawałki około 10cm i obrabiamy

BKoMncO.jpg

później ściągamy osłonkę tą niebieską iobrobiony przewód caciskamy w konektorze dodatkowo można zalutować mamy 100% pewności, że to trzyma cyna się nie rozpuści i mamy zaciśnięte.

konektorki mają 5mm średnicy i idealnie pasują na świece żarowe trzymają się pewnie i stabilnie, napewno nie spadną z świecy.

tak wyglądają gotowe obrobione przewody

606BNtF.jpg

W aucie odcinamy stare kaptury obieramy przewód lutujemy zarem i nasuwamy termokurczkę podgrzewamy i wszystko gotowe.

Fotki pokaże jutro jak będę to montował w aucie bo wczoraj było już ciemno i nie chciałem lutować o lampce nie ma takiej presji jeszcze :naughty:

Pozdrawiam pasjonaci audi a4 :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego idealnie trawiłeś z tematem.kiedyś tez tego tematu szukałem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest taki temat na forum ale bez foto jest to opisane a ja właśnie wczoraj popołudniu stwierdziłem że zobaczę świeczki i widzę a tu fajki całe rozwalone wiec pomyślałem, że zrobię fotki z tej naprawy i tak też jest jutro jutro polutuje je do orginalnych kabli pokażę jak pomierzyć i jak to wygląda gotowe na aucie pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co muusialbym zmierzyc ale te konektorki maja 5mm i pasuja idealnie ciasno wiec pewnie kolo 5mm srednicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też fajki się pokruszyły i na szybko przykleiłem je do świecy kropelką :facepalm: narazie trzyma się i fajki nie spadają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a oto jeszcze kilka innych fotek z montażu nowych fajek na świeczki żarowe

3cLKBuW.jpg

tak wyglądały rozwalone fajki poklejone taśmą aby sie trzymały w całości

V1kj7LT.jpg

odcinamy stare zniszczone fajki lutujemy przewód

8Off0pP.jpg

VYqbAod.jpg

składamy wszystko do kupy i gotowe teraz jesteśmy pewni że wszystkie świeczki grzeją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku świece żarowe maja 4mm i takie konektory musiałem szukać bo 5mm byly o wiele za duże. No i ciezko jest zlutować kabel z konektorem chyba ze macie jakies patenty, bo moja lutownica nie wchodziła do środka i nie chciało się kleić do kupy. Ja swoje konektory zaprasowałem i jest wzorowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie miałem tak zrobić na konektorkach ale na dwóch fajkach popękanych obwinąłem izolacją i scisnąłem opaską plastikową i jest dobrze ale patent na konektorki na przyszłość może się przydać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super robota.

Ile wyszła Cie całość???

Nie ma sensu kupować chyba uzywek... :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z ciekawości spojrzałem na te fajki:

wszystkie 4 są popękane,są całe ale już popękane także w nowym roku znowu będzie co robić :banan: :banan: :banan: :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM ZROBIŁEM U MNIE IDENTYCZNIE

KUPIŁEM TE KONEKTORKI ZA JAKIES 4ZL

KABLE DO PRZEDŁUŻKI WZIEŁEM ZE STAREGO PRZEWODU SIŁOWEGO

ZLUTOWAŁEM I WSZYSTKO CACY ;d

DOŁOŻYŁEM JESZCZE DLA OCHRONY TAKIE OTO PLASTKOWE PESZLE

http://www.e-connectors.pl/public/assets/Peszel/Peszel.jpg

PALI Z DOTYKU :banan: (POZDRAWIAM , SUPER PRZERÓBKA )

Edytowane przez DanD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem taki zabieg nie ma najmniejszego sensu.

Ponieważ jeżeli oryginalne fajki (już skruszone i popękane) obierzemy ładnie z tej gumy to ukarze na się mały konektor w plastykowej

obudowie kątowej. Najlepiej obrać to małymi szczypcami. Wygląda to po usunięciu gumy jak oryginalna fajka z tym że malutka.

Plastyk jest rozbierany na zatrzask. Po rozebraniu w środku mamy identyczny konektor co kolega powyżej zakupił z tym że luźno wchodzi na świece. Należy delikatnie zacisnąć kombinerkami po czym rozbieraną osłonę kontektora złożyć z powrotem do kupy.

Nie musimy ciąć żadnych kabli i nic lutować. Wszystko trzyma się ciasno. Estetycznie wygląda to jak oryginał, czego nie można powiedzieć o konektorkach ze sklepu.

Dla zainteresowanych mogę wrzucić foto jak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...