Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gniazda zapalniczek nie działają


robertobaggio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jeśli temat się już pojawił to przepraszam, ale jestem świeży na forum. Mam Audi A4 B8 Avant z 2011 r. i problem ze wszystkimi czteremaa gniazdami zapalniczki (kokpit, podłokietnik przód, tył i bagażnik). Sprawdzałem bezpieczniki, (w bagażniku po prawej w czerwonym panelu bezpieczniki nr 1,2,3,4 wszystkie ok), dla pewności przekładałem do bezpiecznika wicieraczki tylnej szyby, działały. Po tych przekładankach, podłączyłem ładowarkę do telefony w gnieździe na kokpicie, chwilę (2sek, może krócej się świeciła i zgasła), to samo w podłokietniku. Po wyjęciu i włożeniu ładowarki nie było już żadnej reakcji. Bezpieczeniki są na pewno ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to musi być zapłon włączony żeby w gniazdach było zasilanie

Jednak te 2 sek. o których pisałem to był czas na spalenie bezpieczników, spaliło w dwóch gniazdach, do których włożyłem ładowarkę. W sumie to nie wiem czy musi być zapłon włączony, byłoby to trochę bezsensu, ani lodówki nie możnaby było zostawić, ani telefonu do ładowania. Ale nie wiem, nie dane mi było sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez włączenia zapłonu zapalniczki w B8 nie działają ;)

Pomogło :) Nie wiem czemu, ale uwaliło mi się, że sprawdzałem na włączonym zapłonie, chyba jednak nie:). Teraz było wszytko ok we wszystkich czterech gniazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez włączenia zapłonu zapalniczki w B8 nie działają ;)

Pomogło :) Nie wiem czemu, ale uwaliło mi się, że sprawdzałem na włączonym zapłonie, chyba jednak nie:). Teraz było wszytko ok we wszystkich czterech gniazdach.

:decayed::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób aby napięcie w gnieździe zapalniczki było również wtedy gdy zapłon jest na OFF ?? Potrzebuje mieć prąd na postoju !!

Podłączam się do powyższego pytania . Mam kamerkę i ma tryb parkingowy i niestety bateria nei starcza na całą noc, więc fajnie było by mieć napięcie na gniazdach przy wyłączeniu zapłonu .

Ktoś zna sposób ? Oczywiście bezinwazyjny bo kabelek od aku potrafię poprowadzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej wyjąć bezpiecznik, wypiąć kabel z listwy bezpieczników odpowiedzialny za gniazdko, które chcemy wykorzystać. Przepiąć go do listwy z stałym zasilaniem i włożyć bezpiecznik. Operacja bezinwazyjna i 100% odwracalna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dopinam sie do temaciku czy ktos z was ma moze schemat tych bezpiecznikow w bagarzniku??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej sorry, ze odgrzewam kotleta ale mam q5 a to blizniacza jednostka do a4 b8 i mam problem... mianowicie nie dzialaja zapalniczki... bezpieczniki ok.. jak elektryk wlaczyl vasem test gniazd wejsciowych to sie prad pojawil i byl do momentu az wylaczylem auto- po wlaczeniu znow nie ma. Wlaczyl drugi raz i znow bylo do momentu wylaczenia auta. Nie wiem moze cos sie rozkodowalo i trzeba zakodowac ale jak i gdzie?? kiedys padl mi aku moze wszedl w tryb power save mode?? ale tez nie wiem jak to wylaczyc?? ktos cos podpowie??

wyczytalem, ze musze zrobic update dla TBS 2020795/6 j393.. mozna to zrobic poza aso? bo 200 km w jedna stronie nie bardzo mnie kreci ;-)


]Problem z zapalniczkami ogarniety w 10 minut.. VCP i dwa klikniecia i po sprawie wiec wizyta w ASO niekonieczna ;-)


Wysłane z sixeSa Edytowane przez bigkaban
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam brak prądu na 3 gniazdach i na sprawnych 3 bezpiecznikach (niebieskich 15A) w bagażniku, nadal brak prądu, to co go blokuje?

w sedanie?

Posiadam vcds 18.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam sie do pytania mam podobnie tyle że mam prąd w każdym bezpieczniku ,a nie mam prądu w każdym gnieździe 12V, na komputerze wyszło :" przerwa w obwodzie elektrycznym " tylko teraz gdzie zacząć szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem w B9, żadne gniazdo nie działa proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...