Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa ogrzewanie fotela w A4 B6


maramass

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon się zaczyna a podgrzewania "ni ma" :( powiedzcie mi proszę jak wymienić sam termistor w macie grzewczej pod fotelem kierowcy - fotele z wersji sport (boki skóra, środek alcantara).

Nie chce rozbierać fotela, a później się dowiedzieć, że wymiana tego termistora to nie taka prosta sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten termistor to diagnoza prawidłowa na 100% ? W porównaniu do rozbierania fotela, sama wymiana termistora to drobnostka :wink:.

Błędy były sprawdzone? Bloki pomiarowe podejrzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na 100% bo na vcds pokazuje temp. fotela kierowcy 85st i nie włącza się układ podgrzewania przez to. Podgrzewanie fotela pasażera działa prawidłowo. A wymiana tego terminstora polega na wylutowaniu starego i wlutowaniu nowego czy coś tam jest innego jeszcze do zrobienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak termistor jest lutowany. U mnie był identyczny problem, wskazywał wysoką temperaturę, a po rozebraniu okazało się, że zwierały się kabelki przy samym termistorze ( za dużo zdjętej izolacji z kabelków przed ich przylutowaniem ). :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro się umówiłem na rozbiórkę fotela i będę szukał tego termistora wraz z tapicerem i przelutujemy to. Termistor NTC 110 10K to o taki chodzi prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem z tapicerem dzisiaj siedzenie kierowcy:

termistor wygląda tak:

t7ofw8.jpg

Wlutowaliśmy taki:

se3hie.jpg

Fotel założony myślałem, że mój problem został rozwiązany, a tu duuuu*pa dalej zimna ;/

Dodatkowo pojawił się błąd na vcds:

01172 - Temperature Sensor; Driver's Heated Seat (G59)
30-00 - Open or Short to Plus
Screen z vcds przed naprawą:
2qi2vkm.jpg
... i po naprawie:
1581346.jpg
Powiedzcie mi proszę o co tu może chodzić bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia co może być przyczyną dalszego braku podgrzewania :dontknow:
Edytowane przez Tomeczek19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten wymieniany termistor rzeczywiście był uszkodzony, sprawdziliście go czy wymieniliście bez sprawdzania czegokolwiek.

Był rozebrany fotel trzeba było przemierzyć całą instalację fotela... i znaleźć co robi problem... później wychodzą takie niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w sklepie mówił, że to bez znaczenia czy plaski czy w kształcie kulki... właśnie jak się człowiek śpieszy to się diabeł... itd. Mierzyliśmy tylko opór tych termistorów, w jeden miał 0,7 kΩ, a drugi 0,6 kΩ (nie pamiętam, który był który ;/)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się obudowana nie ma znaczenia. Ale wartości zmierzone przez was wskazują na to, że mierzyliście oba termistory przylutowane do instalacji i chyba w niej jest problem, bo to 0,6 - 07 kΩ to nie prawidłowa wartość. Powinna być wartość zależności od temperatury w granicach 6-8 kΩ. :wink:

Prawdopodobnie wymieniliście dobry termistor na dobry ( no chyba że jeden i drugi jest uszkodzony... ). Zmierz ten wyjęty jeszcze raz, żeby sprawdzić ostatecznie czy on jest rzeczywiście uszkodzony, czy jednak dobry. Jeżeli wyjdzie że jest dobry to problem masz w instalacji fotela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze mam takie pytanie, jest wogóle możliwość żeby uszkodzony był potencjometr? Nie chce rozbierać znowu tego fotela bo z tym jest roboty bardzo duzo... no chyba, że to będzie ostateczność... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Położenie potencjometru masz w pierwszym okienku grup 20 i 21. U Ciebie jest 100%, czyli potencjometr ustawiony był na 6.

Nie rozbieraj fotela, tylko tylko wyjmij z kostki, przewody od czujnika, a w ich miejsce podłącz rezystor 6-10 kohm (lub jeśli jest dobry ten wyjęty termistor). Jak ruszy ogrzewanie to na bank problem z kablami do czujnika lub z samym czujnikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najlepiej od razu Vagiem podejrzeć parametry...

Zgadza się obudowana nie ma znaczenia. Ale wartości zmierzone przez was wskazują na to, że mierzyliście oba termistory przylutowane do instalacji i chyba w niej jest problem, bo to 0,6 - 07 kΩ to nie prawidłowa wartość. Powinna być wartość zależności od temperatury w granicach 6-8 kΩ. :wink:

Prawdopodobnie wymieniliście dobry termistor na dobry ( no chyba że jeden i drugi jest uszkodzony... ). Zmierz ten wyjęty jeszcze raz, żeby sprawdzić ostatecznie czy on jest rzeczywiście uszkodzony, czy jednak dobry. Jeżeli wyjdzie że jest dobry to problem masz w instalacji fotela.

Jeszcze jedna rzecz, którą przeoczyłem wczesniej.

Napisałeś, że zmierzony opór obu czujników nie wiele się różnił. Nie wiem jak to możliwe, bo na tej drugiej fotce, widać w blokach że jest przerwa (temperatura na minusie) i to pokrywa się z błędem który podałeś.

Może opór był mierzony przed złożeniem, ale i tak wartość jaką podałeś jest nie prawidłowa.

Rozebrałem z tapicerem dzisiaj siedzenie kierowcy:

termistor wygląda tak:

t7ofw8.jpg

Wlutowaliśmy taki:

se3hie.jpg

Fotel założony myślałem, że mój problem został rozwiązany, a tu duuuu*pa dalej zimna ;/

Dodatkowo pojawił się błąd na vcds:

01172 - Temperature Sensor; Driver's Heated Seat (G59)

30-00 - Open or Short to Plus

Screen z vcds przed naprawą:

2qi2vkm.jpg

... i po naprawie:

1581346.jpg

Powiedzcie mi proszę o co tu może chodzić bo szczerze mówiąc nie mam pojęcia co może być przyczyną dalszego braku podgrzewania :dontknow:

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy u mnie problem polega na tym, że ogrzewanie oparcia fotela kierowcy działa, natomiast nie działa ogrzewanie siedziska. przejścia od zielonej wtyczki do wtyczek pod fotelem ok. Przejście maty grzejnej oparcia ok (sprawdzone na wypiętej wtyczce dwupinowej). Natomiast na wtyczce pięciopinowej grzania siedziska przejście jest tylko pomiędzy pinem 4 i 5 (oba przewody czarne z żółtym paskiem). Myślę, że mam poprzerywane przewody maty. Dodam, że fotele są z wysuwanym przedłużeniem pod udami. Fotel pasażera działa prawidłowo. Tester po podpięciu w klimatyzacji wyrzucił błąd: 65535 - system ok (jeśli usterka ciągle istnieje, sprawdzić moduł sterujący i odpowiednie przewody). Ma ktoś może schemat maty ogrzewania siedziska i schemat rozbierania fotela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy u mnie wyskakuja takie błedy po dokładce foteli grzanych z b6 do mojego b7 z ORI wiązką

00825 - Drivers Seat Heating Element (Z6)

31-00 - Open or Short to Ground

00826 - Passengers Seat Heating Element (Z8)

31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

w grupie 20 i 21 pierwsze pole % rosnie wraz z ustawieniem potencjometru 4 pole ON/OFF tez działa

stołki nie grzeją co zrobic?

ktoś pisał o zmianie pinów jesli dobrze widziałem ? jakies poroady co zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...