Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa ogrzewanie fotela w A4 B6


maramass

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie też przerwa maty. Czujnik mierzy prawidłowo temperaturę, sterownik każe ją grzać a fotel nie grzeje. Szukaj przerwy maty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpinam się pod temat ... mam problem oczywiście z fotelem kierowcy, pasażera grzeje OK. 

Vagiem zostało sprawdzone pokrętło od regulacji i to działa, problem jest jednak dziwny bo po odłączeniu kostki i sprawdzeniu czy dochodzi prąd do fotela to stale mam około 10V nawet po wyłączeniu zapłonu. Ktoś miał taki przypadek ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się pod temat. Mam problem oczywiście jak i większość z grzaniem fotela kierowcy. Tylko u mnie jest całkiem inna przypadłość fotel kierowcy grzeje jak się zrobi ciepło w samochodzie. Chodzi o to że np. rano jak jest zimno włączę ogrzewanie fotela nie ważne na który poziom 1-6 to jest cały czas zimny, ale jak samochód się nagrzeje że jest naprawdę ciepło to w tedy zaczyna grzać fotel oczywiście siedzenie pasażera bez jakich kol wiek zarzutów. Mata podpięta na krótko działa grzeje normalnie i tu moje pytanie czy w klimatroniku jest jakiś jeszcze czujnik odpowiadający za to ? bo po wyjęcia klimatronika i sprawdzenia prądu to na wyjściu od strony kierowcy nie ma nic a po stronie pasażera jest prąd. Czym to może być spowodowane ? da się to w ogóle naprawić ? czy będę zmuszony kupić nowy klimatronik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam programu vag i nie mam możliwości podłączenia samochodu pod ten program

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na krótko chodzi to musisz sprawdzić napięcie do maty . CZasem potencjometry psują się jak w mojej historii napraw 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie to jest jego przyczyna. Drogi jest taki koszt naprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić matę na krótko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hudy_007 widzę, że jesteś z WGR, Ja jestem z WR. Jak będziesz w WR to daj znać. Umówimy się, podepniemy pod VAG, zobaczymy co w trawie piszczy za symboliczne :drinks:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na all... jest jakis za 60zł.  Niestety pzez forum ciezko powiedziec co dokładnie jest przyczyna czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam taki problem że przestało mi działać ogrzewanie fotela kierowcy, pasażera działa idealnie. Sprawdzałem próbówką czy jest prąd, ale niestety na żadnym pinie nie ma prądu, pod fotelem pasażera prąd jest na przewodzie żółto-czarnym. Ktoś wie gdzie on jest podpięty? Albo może zna ktoś jakiś inne rozwiązanie problemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.05.2017 o 22:40, zychu000025 napisał:

Witam. Mam taki problem że przestało mi działać ogrzewanie fotela kierowcy, pasażera działa idealnie. Sprawdzałem próbówką czy jest prąd, ale niestety na żadnym pinie nie ma prądu, pod fotelem pasażera prąd jest na przewodzie żółto-czarnym. Ktoś wie gdzie on jest podpięty? Albo może zna ktoś jakiś inne rozwiązanie problemu?

zolto-czarny mata. Klimatronik wypuszcza impulsy napieciowe jak naprawiałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy przejście w macie jest. w temacie jest to opisane. I będziesz wiedział, czy mata przerwana, uszkodzona. można sprawdzić potencjometr przez vaga również i można to wykluczyć. pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12. Po osiagnieciu temp zadanej. Zasilanie jest wylaczane. Temp spada i zasilanie znow sie wlacza. Oto Ci chodzi?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...