Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa ogrzewanie fotela w A4 B6


maramass

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam inny problem. Nie mogę wydłubać pinów od termistora z zielonej wtyczki fotela. Wysunąłem tą różową część wtyczki i nie mogę wysunąć pinów. U mnie termistor pokazuje ok. 90 stopni C natomiast sprawny w fotelu pasażera pokazuje 6.5 stopnia C. Chciałem we wtyczkę wpiąć kupiony termistor i sprawdzić co się będzie działo. Robił już ktoś taki eksperyment?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to i ja pochwale się problemem, fotele z a6 c6 , przeprasza działa ok. 

Niestety kierowcy zimny :( 

Vag pokazuje na kanela 20:

1- 100% (sterownie kilmatronika działa- ok)

2- 17,6 (odczytuje realną temperaturę- ok)

3- 67 (zmienia sie zależnie od nastawień mocy - jest ok)

4-off !!! cały czas, nie włącza

Vag nie wskazuje błędów. 

Grzanie po zamianie foteli L<=>R  działa

Czy przewiana mata może powodować nie włączanie się funkcji grzania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po temacie. Okazuje się że termistorek miał gdzieś zwarcie. po wydłubaniu go i zaklejeniu parcianą izolacją fotel grzeje aż miło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bombel757 napisał:

U mnie po temacie. Okazuje się że termistorek miał gdzieś zwarcie. po wydłubaniu go i zaklejeniu parcianą izolacją fotel grzeje aż miło. 

A Masz  może w elsie jak tapicerke zdjac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie kogoś kto naprawia maty do a4 b7 na terenie Wrocłwia lub okolic?

Kurde zależy mi na czasie. dlatego szukam u siebie lu w okolicy:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.12.2017 o 22:04, black_edition napisał:

A Masz  może w elsie jak tapicerke zdjac ?

Tapicerka jest na zaczepach. Podważasz płaskim wkrętaczkim i schodzi. Przeszycia też są na zaczepach które podważasz. Podpowiem Ci dla ułatwienia że z poddupka łatwiej zdjąć tapicerkę przy opuszczonym oparciu na płasko. Podporę podudzia odpinasz ze stelarza na zatrzaski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oparcia nie rozbierałem a else już usunąłem bo zajmuje dużo miejsca. W sobotę jak znajdę czas to zainstaluję i wrzucę Ci instrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 13 grudnia 2017 o 11:11, black_edition napisał:

A oparcie jak ? Musze plastik na tyle co jest zdjac? Nie wiem jak go zdjac 

Plastik trzeba zdjąć.  U góry trzyma się na trzech blaszanych spinkach (takich samych na jakich trzymają się inne plastki wnętrza). Trzeba to wyszarpać spinki dosyć mocno trzymają. 

Nie wiem tylko czy w B7 jest tak samo, bo tam osłona jest większa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za temat, bo kilka rzeczy się bezwzględnie przydało. Po roku w końcu udało się otworzyć jeden fotel i zobaczyć co w trawie piszczy. A tam dokładnie tak jak @KBM pisał. Przewód w prawym boczku(fotel pasażera) od wsiadania się zdegradował i ujarał. Wrzucam fotkę, niewiele zabrakło żeby z daleka było widać w czym problem.. Kabelki polutowane dziś podłączę najpierw VAG-a i sprawdzę czy rośnie temp. zanim komus podgrzeję zadek zbyt mocno. :hi:

 

 

20180102_214918_002.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Panowie czy ten błąd dotyczy opisywanej przez was pastylki w siedzisku? Dodam, że nie grzeją oba fotele

Resized_20181219_170757.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem ze nie dziala grzanie d*py od kierowcy. I bledu nie ma zadnego w klimatroniku ale pokazuje mi caly czas w bloku 20 off nie wazne w jakiej pozycji jest pokretlo, zas procent przekręcania pokrętła się zmienia. No i temperatura jest ponad 60 stopni odziwo. Czy cos z pokrętłem nie tak bedzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dawidos726 napisał:

Ja mam taki problem ze nie dziala grzanie d*py od kierowcy. I bledu nie ma zadnego w klimatroniku ale pokazuje mi caly czas w bloku 20 off nie wazne w jakiej pozycji jest pokretlo, zas procent przekręcania pokrętła się zmienia. No i temperatura jest ponad 60 stopni odziwo. Czy cos z pokrętłem nie tak bedzie?

Jak pokazuje nieprawidłową temperaturę to termistor do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dawidos726 napisał:

 Czy cos z pokrętłem nie tak bedzie?

Przy problemie z grzaniem masz najczęściej problem z termistorem lub z pęknięta grzałką co widać po wypaleniach jak zdejmiesz tapicerkę z fotela który ni egrzeje to widać dokładnie miejsce przepalenia grzałki najczęściej .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...