Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa ogrzewanie fotela w A4 B6


maramass

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, a znacie moze problem z regulacją grzania fotela?

0- nie grzeje

1-grzeje delikatnie

2-3-4-5-6 Pali w tyłek opór jak na 6.

Jakies sugestie ?

Podłącz Vaga i zajrzyj do bloków pomiarowych. Wskazania najlepiej porównać z drugim fotelem. Tam gdzie wskazania będą znacznie się różniły jest problem. No chyba, że problem dotyczy obydwu foteli.

Nie nie... drugi fotel działa w porządku.

Czy mozesz podac jakie bloki zbadac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a znacie moze problem z regulacją grzania fotela?

0- nie grzeje

1-grzeje delikatnie

2-3-4-5-6 Pali w tyłek opór jak na 6.

Jakies sugestie ?

w tej chwili ja jestem na tym etapie. mam tak samo. prawdopodobnie z tego co juz tu mi pomógł Robert to mam uszkodzoną mate oparcia fotela kierowcy. szukam samej maty ale lipa a nie moge znaleźć ogłoszenia goscia od ktorego kupiłem siedzisko z matą - rozebrał fotel na części... dodam ze jak odłączy sie kostke od oparcia to bez zmian grzeje tak samo - tak jak u ciebie - 1 aby aby a na 2,3,4,5,6 wali na maxa na chwile sie wyłaczy i ponownie ukrop w zad.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a znacie moze problem z regulacją grzania fotela?

0- nie grzeje

1-grzeje delikatnie

2-3-4-5-6 Pali w tyłek opór jak na 6.

Jakies sugestie ?

Podłącz Vaga i zajrzyj do bloków pomiarowych. Wskazania najlepiej porównać z drugim fotelem. Tam gdzie wskazania będą znacznie się różniły jest problem. No chyba, że problem dotyczy obydwu foteli.

Nie nie... drugi fotel działa w porządku.

Czy mozesz podac jakie bloki zbadac?

Kanał 020

pole 1 Położenie zamontowanego w jednostce obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- pokrętła radełkowanego ogrzewanego siedzenia kierowcy w %

pole 2 Zmierzona temperatura rzeczywista elementu grzejnego w siedzeniu kierowcy w °C

pole 3 Temperatura wymagana elementu grzejnego w siedzeniu kierowcy w °C

pole 4 Sterowanie elementu grzejnego w siedzeniu kierowcy – Wskazanie: „zał.“ lub „wył.“

021

pole 1 Położenie zamontowanego w jednostce obsługi i wskazań sterownika układu Climatronic -J255- pokrętła radełkowanego ogrzewanego siedzenia przedniego pasażera w %

Pole 2 Zmierzona temperatura rzeczywista elementu grzejnego w siedzeniu przedniego pasażera w °C

pole 3 Temperatura wymagana elementu grzejnego w siedzeniu przedniego pasażera w °C

pole 4 Wysterowanie elementu grzejnego w siedzeniu przedniego pasażera załączone lub wyłączone – Wskazanie: „zał.“ lub „wył.“

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam taki problem ze swoimi siedzeniami oba nie grzeja sprawdzalem pomiary w gr 20 i 21 i w obu gr w 4 polu mam na off i nie wazne czy potencjometry mam na 0 czy na 6 dodatkowo w fotelu kierowcy mam blad zwiazany z czyjnikiem temp.Bezpiecznik sprawdzalem jest dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden fotel nie grzeje, bo wiadomo błąd czujnika, do puki nie pozbędziesz się błędu grzanie nie uruchomi się i dlatego bez względu na położenie pokrętła wyświetla się off.

Co to drugiego fotela musisz sprawdzić jakie są wskazania w polach 2 i 3. Temperatura wymagana powinna być wyższa od rzeczywistej, wtedy fotel zaczyna grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki, czy któryś z Kolegów może dodać opis rozbiórki fotela w b6? Z tego co pobieżnie się przyjrzałem fotel jest złożony zupełnie inaczej niż w b5, gdzie operację miałem przećwiczoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z innej beczki, czy któryś z Kolegów może dodać opis rozbiórki fotela w b6? Z tego co pobieżnie się przyjrzałem fotel jest złożony zupełnie inaczej niż w b5, gdzie operację miałem przećwiczoną.

Zależy jaki fotel.

Ja mam doświadczenie z półskóra bo dziś rozbierałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naleśnik skóra.

Jedna z wersji

Nie mam swoich zdjeć z prac z wyjątkiem zjaranej maty grzewczej, ale może się przyda poniższe.

Opisze na swoim przykładzie pół-skóry gdzie na pewno kilka rzeczy będzie takich samych.

U mnie na początek poszło rozłączenie aku i reszty pod fotelem.

Po wyjęciu fotela, na początek idzie pokrętło pochylenia oparcie.

U mnie jest na trzech zatrzaskach.

Zakładam, że jak jest to podświetlenie tylnych dywaników już zdjęte.

Z oparcia tyłem, schodzą u mnie na dole dwa takie języki po bocznych krawędziach i są przyłapane haczykami do spodu siedziska.

Jak sie je wypnie to pod nimi są dwa takie małe czarne kołko-spinki, trzymają plastiki boczne fotela.

Spinki te wyglądają trochę jak sróby z otworem, ale trzeba w ten otwór wsadzić coś wąskiego i wypchnąć z nich środek. (nie wiem czy przy naleśnikach tez to będzie?)

Rączka od regulacji wysokości fotela zejdzie jak od wewnętrznej strony rączki wciśniemy blokująca blaszkę.

Plastikowa osłona pasów wychodzi do góry, a pas jest zablokowany zatrzaskiem (na pewno bedziesz wiedział o co chodzi jak zobaczysz)

Następnie zdejmujemy plastik z boku fotela.

Od strony drzwi z przodu plastiku jest jeden zatrzask pod tym plastikiem (odpinany, jak w lampce od podświetlania tyłu), a potem reszta zejdzie zsuwając plastik w stronę kierownicy.

https://www.dropbox.com/s/r4tjjvj3pilmpwb/fotel.jpg?dl=0

Z drugiej strony plastik jest mniejszy i schodzi dosyć łatwo.

Od tyłu fotela po całej szerokości przyłapana jest tapicerka siedziska.

W ten sam sposób zdejmujemy zaczepiona tapicerkę siedziska z obu stron fotela.

Żeby je sciągnąć dobrze jest sie zaopatrzyć w jakiś haczym.

Metalowe rynienki za które jest zahaczona tapicerka po bokach ma małe haczyki które się blokuja na prostokątnych otworach listewki tapicerki.

https://www.dropbox.com/s/3wly4h8f63a2it6/IMG_1135.JPG?dl=0

https://www.dropbox.com/s/hycrton8esef53u/seat9.jpg?dl=0

Po tych operacjach jeśli nie masz wysuwanego podudzia tapicerka powinna dać się wyciągnąć.

Ja u siebie miałem jeszcze tapicerkę mocowanę na plastikowe różowe spinki w szczelinach gabki fotela, ale je z płaskim srubałkiem się wypina bez problemu.

Z oparciem nie walczyłem, bo miałem zjaraną jedynie ścieżkę w siedzisku, z tym że raczej wszystko tam ładnie daje się demontować.

Nie wiem czy pomogłem, bo instrukcja foto lub film była by lepsza, ale może dzieki opisowi uda sie kilka zaczepów ocalić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja odnowie moja sytuacje - na złączu maty oparcia mam 45,5ohm - ale co dziwne jak dokopałem sie do maty to w zadnym miejscu nie miałem połączenia. nawet dokopałem sie do połaczenia instalacji maty. dotykam wiazke maty - brak przejscia, dotykam lutów gdzie instalacja jest połaczona z wiazką maty - przejscie jest jak równiez 45.5 ohm. nie ogarniam tego - i o co chodzi z tą matą...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tez nie grzeje fotel kierowcy. Mam fotele z a6 c6. Wszystko podlaczone tak jak ma byc. Fotel pasazera grzeje normalnie, VAG pokazuje blad czujnik temperatury fotela kierowcy. Czy zeby dostac sie do czujnika trzeba rozbierac fotel czy wystarzy go max pochylic do przody? Ew jak sprawdzic czy czy to czujnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik nie wyświetla żadnych błędów ?

Żeby dostać się do czujnika trzeba rozebrać część obicia siedziska od strony oparcia.

Działanie czujnika można sprawdzić w blokach pomiarowych, jest kilka postów wyżej :naughty: czytałeś w ogóle ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest blad czujnika temp fotela kierowcy. Wartosci jakie pokazuje na 6 biegu to temp -70 i nie wzrasta. Fotel pasazera pokazuje normalnie 16st i po wlaczeniu na 6 zaczyna wzrastac. Czy czujnik jest do wymiany czy to jakis kabelek? Jesli do wymiany to gdzie go kupic?

Edytowane przez kristof91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że oparcia grzeją kierowca i pasażer a tyłki nie grzeją, Vag nie pokazuje błędów, są odczyty czujnika temp , potencjometry kręcąc pokazuje zwiększanie , czujnik temp jest jak wyczytałem w siedzisku i on działa ale temp nie rośnie bo tyłek nie grzeje , zaś oparcia na 3,4,5,6 grzeja na maxa co jest normalne bo vag widzi przykładowo 20 stopni w siedzisku i grzeje cały czas oparcia ,

pytanie, gdzie znajdę wiązkę łączącą oparcie z siedziskiem , może ktoś miał podobny przypadek ??

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak że oparcia grzeją kierowca i pasażer a tyłki nie grzeją, Vag nie pokazuje błędów, są odczyty czujnika temp , potencjometry kręcąc pokazuje zwiększanie , czujnik temp jest jak wyczytałem w siedzisku i on działa ale temp nie rośnie bo tyłek nie grzeje , zaś oparcia na 3,4,5,6 grzeja na maxa co jest normalne bo vag widzi przykładowo 20 stopni w siedzisku i grzeje cały czas oparcia ,

pytanie, gdzie znajdę wiązkę łączącą oparcie z siedziskiem , może ktoś miał podobny przypadek ??

Maiłem tak samo jak Ty, tyle że jedynie w stołku kierowcy.

U mnie łączenie siedzenia z oparciem jest pod siedzeniem.

Chyba to ta kostka na foto, ale niech ktoś potwierdzi to jeszcze.

http://fs5.directupload.net/images/151001/u8yeiosx.jpg

Błedów nie było, dupsko było zimne, a oparcie prawie swieciło :)

Powodem takiej sytuacji jest uszkodzona wiązka siedzenia, a że czujnik temp. jest umieszczony pod tyłkiem który nie grzeje, to sterownik ciągle podbija temperaturę do zadanej wartości.

Oznacza to że wali pradu w oparcie, które grzeje MEGA, a na czujniku nic nie wzrasta.

Według mnie w tej sytuacji nie ma co korzystać z częściowego grzania, bo doprowadzi to do zjarania oparcia.

http://fs5.directupload.net/images/151001/mnky59f7.jpg

http://fs5.directupload.net/images/151001/6zald6ij.jpg

U mnie powodem uszkodzenia prawdopodobnie było gniecenie ciągłe udem w tym miejscu, przy wsiadaniu i wysiadaniu boku kubła stołka.

Da się to naprawić, przynajmniej doraźnie, bo jak długo podziała to się zobaczy :)

Dałem u siebie po lutowaniu dwa termokurcze i widząc, że mata jest już podmęczona, to na górę wstawiłem arkusz folii termicznej, takiej do robienia domowym sposobem płytek drukowanych.

Wolę, żeby się gabka przypaliła w razie co niż dupsko z tapicerką :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś pamięta ile tych gwiazdek ma ten klucz do fotela i rozmiar ?? Tych śrub głównych mocujących fotel do podwozia

Edytowane przez kt65c453
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktoś pamięta ile tych gwiazdek ma ten klucz do fotela i rozmiar ?? Tych śrub głównych mocujących fotel do podwozia

Nazywa się SPLINE XZN 10 :)

Do kupienia pojedynczo jako bit lub pod nasadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...