Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie działa ogrzewanie fotela w A4 B6


maramass

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie czy jeżeli chciałbym wymienić komplet foteli na pól skórę czy wszystko będzie działać jeżeli są od wersji angielskiej ?????????????????

a jeszcze jest pompowany odcinek lędźwiowy a w tych co tras mam nie ma??????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam blad w VCDS czujnika G59 - siedzisko kierowcy. Maty sa ok bo sprawdzałem. Wychodzi na to ze ten czujnik faktycznie sie uszkodził podejrzewam ze przez to ze handlarz od ktorego kupilem auto zapewne wyprał fotele. Wraz z mechanikiem rozebrałem fotel ale nigdzie nie znaleźlismy tego czujnika. W ktorym miejscu on sie znajduje dokladnie ? VCDS pokazuje w blokach pomiarowych na grupie 20 aktualną temperature 120 stopni wiec zapewne to jest przyczyna nie zalączania się maty. Skad wziac taki czujnik jak juz go odnajde w macie ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. jest ktoś z okolic Wrocławia kto by mógł naprawić mi fotele, kierowcy nie grzeje a pasażera tylko siedzisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proste pytanie jaki kupic termistor, gdzie kupic i gdzie sie on dokladnie znajduje w fotelu b7 sport?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotel kierowcy nie działa, pasażera jest ok

VAG pokazuje temp siedzenia ok 20 stopni, nastawienie potencjometru w procentach i stopniach zmienia się wraz z pokrętłem, zapala się OFF/ON, ale wszystkie maty zimne.

Mam pół-skóry i wysuwane podudzie

Co poradzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Od początku. Kupiłem fotele z b7 sporty grzane od jednego z forumowiczów. Stwierdziłem, że jak takie fotele to trzeba to zmontować aby działało. Sprzedający zapewniał, że maty grzeją. Kupiłem klimatronik z b7, kostki ori z kawałkami instalacji zmontowane z instrukcją z forum, klimatronik zamontowany i zaadoptowany i działa błędów brak. Sprawdzałem grupy 20 i 21 on/off działa, temp rośnie wraz z przekręcaniem potencjometru w górę, temp w 3 polu zadana jest większa jak ta w 2.
Fotel kierowcy grzeje tylko oparcie - fotel pasażera oparcie i środek tak przynajmniej mi się wydaje. Dzisiaj postaram się oporowość pomierzyć na matach tak jak to było na początku tego tematu.

Pomierzyłem tylko stronę kierowcy bo się rozpadało - na odpiętej kostce zielonej.
Rozpinałem kostki te co idą w fotele 3 sztuki są
na 2 pinowej coś kolo 5.6 - 5.7
na 4 pinowej tak samo 5.6 - 5.7

na 8 pinowej fotelem 5 i 4 dał mi 00,4 inne piny nic.

Sprawdziłem kostke zieloną wypiętą 4 i 3 dał mi jakies 4.6 -4.4 inne piny nic.

ustawialem na 200 ohm nie K.

Więcej nie sprawdziłem bo deszcz zaczął lać... Co robić gdzie szukać co sprawdzać??

Edytowane przez Bilder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być przejście, rezystancja jest zależna od temperatury, może miernik był ustawiony na zbyt niskim zakresie.

Możesz też podejrzeć w blokach pomiarowych jaką temperaturę w fotelu "widzi" klimatronik.

kolego a jak za pomocą VCDS sprawdzić ? bo zakupiłem również fotele kubełki i nie grzeją a stare placki grzały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno być przejście, rezystancja jest zależna od temperatury, może miernik był ustawiony na zbyt niskim zakresie.

Możesz też podejrzeć w blokach pomiarowych jaką temperaturę w fotelu "widzi" klimatronik.

kolego a jak za pomocą VCDS sprawdzić ? bo zakupiłem również fotele kubełki i nie grzeją a stare placki grzały.

Było już o tym :wink:

Bloki pomiarowe kanał 20 21

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety z przodu podobnie. Grzeja tylko plecy, fotele sport, boczki i srodek dol nie grzeje. Na vcdsie nie ma zadnych bledow. Pokretla pokazuja poprawne wartosci. Jakies sugestie?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety z przodu podobnie. Grzeja tylko plecy, fotele sport, boczki i srodek dol nie grzeje. Na vcdsie nie ma zadnych bledow. Pokretla pokazuja poprawne wartosci. Jakies sugestie?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

U mnie też nie było żadnych błędów i grzały tylko plecy.

Kilka postów wcześniej są fotki gdzie u mnie było przepalone.

Mam pół skórę u siebie w jakimś takim pól kuble i uszadza się czesto przewód od kierowcy w lewym półdupie, a u pasażera w prawym.

Nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie przy wsiadaniu gniecie się to miejsce udem i pewnie od tego strzela z czasem.

Takie-śmy se stołki wybrali :)

Efekt tego jednego kabelka, że cały dól stołka nie bangla.

Roboty chwilę z tym jest i choć można po pinach z pomiarem kombinować, jeśli nie ze schematu to z drugim stołkiem porównać (zakładam że sprawny), to i tak jak się rozbierze to nie sposób przeoczyć upalonego kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój problem rozwiązałem i hula !! :)

Bez pomocy Bromchit oraz informacji zawartych w tym wątku nie dałbym rady.

W fotelu pasażera nie wiem co było przed rozebraniem jakieś herezje podczas mierzenia wychodziły, a rozebrałem całe siedzisko i pomierzyłem i wszystko było git poskładałem i grzeje.
Siedzenie kierowcy - tak jak pisane było wcześniej urwany był przewód od podudzia wysuwanego. Przewód siedział sztywno i można go wymacać palcami wkładając je między materiał. Ale u mnie zerwały się w środku podudzia tapicerki dodatkowo przewód jest przytrzymany przez tapicerkę z obiciem i żeby maty nie wyrwać lub też samego przewodu. (Dla mnie pęknięcie przewodu wyglądało tak samo jak pękające przewody między słupkiem a drzwiami). Przewód zesztukowałem i bangla !! :)

Od siebie mogę dodać, że da się zdjąć podudzie wysuwane (fotele sport z b7)bez rwania fotela z auta. podudzie jest na 3 klipsy w lini z prawej z lewej i na środku wystarczy wcisnąć je od dołu i wyskakuje ku górze i wystarczy je rozebrać z tapicerki, aby sprawdzić czy nam przewód nie pękł w podudziu, bo jak ktoś będzie miał pecha to aby dostać się do drugiego końca tego przewodu to trzeba już rozbierać fotel;/

Czito stawiam, że u Ciebie albo też urwany przewód podudzia albo tak jak pisał KBM przyjarał się przewód od maty.

Powodzenia w modzeniu !! :)

Edytowane przez Bilder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich, mam tez problem z jednym fotelem, oczywiście kierowcy :kwasny: problem w tym ze grzeje mi tylko oparcie, sprawdzając komputerem oba fotele to fotel kierowcy nie może osiągnąć żądanej temperatury, daje potencjometr na 6 wiec zadana temperatur pokazuje 67 stopni a osiąga ledwo 22 w tym ze oparcie jest bardzo ciepłe, w czym jest problem?? ten czujnik temp. jest zamontowany bliżej siedziska? czy jest zepsuty? niby jak ustawie na 1 to nagrzeje do tych 21 stopni i wyłącza grzanie, temp spadnie to załącza. może tak być ze mata siedziska jest spalona i nie może nagrzać tego czujnika?? ciężko się jest dostać do niego?? czy wystarczy ściągnąć plecy i czujnik będzie gdzieś na wierzchu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem prawdopodobnie leży w macie siedziska.
Czujnik temperatury jest w siedzisku na samym jego końcu po środku blisko oparcia. Dlatego, że nie grzeje Ci siedzisko to dlatego czujnik nie czuje temp. i dlatego też oparcie Ci grzeje mocno i temp nie rośnie. Było to opisane wcześniej w tym temacie.
Pleców nie musisz ściągać,
Jakie fotele nie masz to trzeba będzie siedzisko rozebrać prawdopodobnie.
W pierwszej kolejności multimetrem sprawdził bym oporowość w kostkach pod siedzeniem t o już np nakreśliło by czy winna jest mata czy czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się, bo widzę, że temat ciągle żywy. Nie grzeje mi kompletnie fotel kierowcy (nie ważne czy to siła grzania 1 czy 6), pasażera jest ok. Podłączyłem się VAGiem pod blok 021 (pasażer) i wartości były ok, a jak chciałem się podłączyć pod 020 to wyskoczył komunikat, że auto nie posiada takiej funkcji. O co chodzi? Jakaś główna wiązka uszkodzona, że nawet nie da się skomunikowac?

Dzięki z góry za pomoc i zainteresowanie!

P.S. Auto jak w profilu :-)

Chyba znalazłem problem. W fotelu kierowcy w lewym boczku fotela, centymetr nad dźwigniami regulacji fotela wyczuwam palcami pod tapicerką przewód, idący wzdłuż boczka fotelu. W połowie przewodu czuć wyraźnie, że jest przerwany. Nie wiecie może czy to jakiś główny przewód i czy to właśnie przez niego nie grzeje siedzisko + oparcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema redoXe. Jak dobrze rozumiem to mówisz o boczku siedziska?

mata siedziska i mata oparcia to dwa inne obwody które potem się schodzą do zielonej kostki. W pierwszej kolejności przeczyść wszystkie styki w kostkach (zielonej i te pod siedziskiem) i zobacz co się stanie a dalej zostaje sprawdzanie wszystkiego na piechotę.
Jeśli masz takie podejrzenia to sprawdź przejście miernikiem na gong, albo ustawionym na 200k i podaj wartości między pinami.
Ciężko mi cokolwiek podpowiedzieć bo nie wiem jakie fotele masz. W każdym razie ja miałem sporty z b7 i kostki pod siedziskiem 8 pinowa jest od mat siedziska ( jest obwód który się składa z 3 przewodów pin 3 masa i dwa przewody identyczne 4 i 5 czarno żółte, jeśli nie ma przejścia między pinami 3-4 i 3-5 to masz przerwany obwód maty) , 2pinowa od oparcia i tu tak samo sprawdzasz czy masz przejście jeśli go nie ma to prawdopodobnie obwód przerwany, a 4 pinowa od regulacji lędźwi - przynajmniej u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mówię o boczku siedziska. To raczej na 90% będzie ten przerwany przewód, bo od strony pasażera da się wymacać palcami ten sam przewód i wydaje mi się, że też się już przepala. Dzisiaj wiozłem kolegę i nie grzało w ogóle siedzisko i oparcie pasażera. Pomacał ten kabel i zaczęło grzać. Tylko ciekawe jak kabelek jednożyłowy może powodować brak grzania i siedziska i oparcia ?

Coś jak ten na zdjęciu: http://fs5.directupload.net/images/151001/mnky59f7.jpg

Tylko przewód o którym mówię, nie jest u góry boczka jak na zdjęciu, tylko po boku, nad dźwigniami regulacji fotela

Edytowane przez redoXe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, mata jest tylko od strony siedziska. Chyba, że już coś tam było robione, albo mata się przesunęła, ale to tylko gdybanie w takim razie bez rozbiorki fotela nie dowiesz się co w trawie piszczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak kolega napisał najlepiej dać sobie czas na spokojnie wyjąc fotel, rozebrać go i sprawdzić czy wszystko jest ok :) może być dużo powodów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, dzięki za pomoc. W takim razie tej zimy mój zadek pomarznie, zajmę się tym w lato, może nawet wrzucę jakieś dokładne foto story dla potomnych ? Jeszcze raz dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...