Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne odgłosy z okolic kompresora, łozysko...


rhinbac

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po dojechaniu do pracy usłyszałem dziwne odgłosy z silnika dzwiek dobiega z przodu silnika z okolic kompresora, czyzby jakies sprzeglo na nim konczyło swój zywot ? To taki chrobotanie cykliczne, jakby własnie zatarte łozysko. Wszystko inne wyglada ok. Czy moge zrzucic pasek z kompresora i tak uruchomic silnik zeby to sprawdzic ? dodam ze ten dzwiek słychac tylko wtedy jak silnik sie nagrzeje na zimnym jest ok. Nie słychac zadnego chrobotania.

Dodam ze klimatyzacji to z 2 miechy nie właczałem :kwasny: a wiem ze trzeba.

Edytowane przez rhinbac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz odpalić auto bez paska klimy. Może łożysko w sprężarce zakończyło żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaczynać nowego tematu, więc się podłączę. Od czasu do czasu z okolic sprężarki klimatyzacji dobiegały mnie niepokojące dźwięki,  zdjąłem pasek ją napędzający i hałasy ucichły. Wydedukowałem, że pewnie kończy się łożysko w sprężarce, ale że to już grubsza robota postanowiłem najpierw wymienić napinacz, pomimo że był już jakiś czas temu wymieniany i nie wykazywał śladów zużycia. Piszę to bo ta naprawa kosztowała mnie 50zł a niewiele brakowało żebym zaczął niepotrzebnie bebeszyć w klimatyzatorze. Aha, hałasy pojawiały się głównie po uruchomieniu silnika.

Napinacz[1].JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...