Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Listwy Dekory LED


kaju

Rekomendowane odpowiedzi

dfcb6aef039bac834ef34ec43540e188.jpg

Tak to świeci u mnie :) wcześniej miałem taśmę ledową i ustawić ją pod długim dekorem to była masakra, parę godzin to ustawialem a i tak światło przebijało pod dekor.

Tutaj zdjęcie drzwi, na drzwiach zostawiłem taśmę led, na drzwiach taśmę ledową dużo łatwiej się montuje :)

4239f2e8746f0c0341917be0a6a6f490.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o wersje 'białą' to nie widac jej praktycznie wcale gdy jest wylaczona (jesli ktos nie wie ze jest tam led to raczej nie zauwazy), mam srebrne dekory takze zlewa sie wszystko a ledy sa bardzo cieniutkie, wiec giną w szczelinie.

pozniej jeszcze wsadzilem leda w dolna szczeline (na zdjeciach jest przylozony do gornej szczeliny, nad dekorem) i zdecydowanie lepiej to wygladalo bo swiatlo sie rozchodzilo po dekorze.

gdyby to byl kolor rzeczywiscie bialy a nie blekitny to by to fajnie wygladalo, a tak wyszlo ciulowo.

na dniach moze jeszcze sie pobawie tymi ledami to powrzucam jeszcze jakies fotki.

mozna je chyba ciac dowolnie ale nie wiem jak te ryżowce to 'zarabiaja' bo nie chce rozwalac izolacji.

A nie wypadaja z tych szczelin oba te paski, jak wsadziles? Jezeli nie bedzie to problemem to pyknij fote :) to jezeli mialbys polecic ktorys, to ktory by to byl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można jakoś inaczej podłączyć zasilanie do tych pasów w drzwiach czy muszą być w oryginale podświetlane klamki których nie mam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można jakoś inaczej podłączyć zasilanie do tych pasów w drzwiach czy muszą być w oryginale podświetlane klamki których nie mam :(

Do przycisku szyb :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można jakoś inaczej podłączyć zasilanie do tych pasów w drzwiach czy muszą być w oryginale podświetlane klamki których nie mam :(

Do przycisku szyb :)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Qrde nie pomyślałem :D Dzięki

ale z tyłu korby to już chyba nic się nie da zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylu jak korba to musisz ciagnac od przodu tak jak na filmiku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jesli chodzi o wersje 'białą' to nie widac jej praktycznie wcale gdy jest wylaczona (jesli ktos nie wie ze jest tam led to raczej nie zauwazy), mam srebrne dekory takze zlewa sie wszystko a ledy sa bardzo cieniutkie, wiec giną w szczelinie.

pozniej jeszcze wsadzilem leda w dolna szczeline (na zdjeciach jest przylozony do gornej szczeliny, nad dekorem) i zdecydowanie lepiej to wygladalo bo swiatlo sie rozchodzilo po dekorze.

w dolną szczelinę wkładałeś te węższe czy grubsze?

zamówię 2 x 5m czerwonych z tej aukcji:

https://pl.aliexpress.com/item/1m-2m-3m-5m-Flexible-Car-EL-Wire-Neon-Light-Dance-Festival-led-strip-EL-lights/32717489359.html?spm=2114.13010608.0.0.tPmN98&detailNewVersion=&categoryId=200001051

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podczas zamówienia piszecie sprzedającemu jakie długości są Wam potrzebne czy to można ciąć na dowolne odcinki? Nie mam za bardzo jak sprawdzić na telefonie, a na Ali nigdy nic nie zamawiałem wiec tematu nie ogarniam, a może tez bym się na to skusił [emoji848] Bo jak nie można tego przeciąć w dowolnym miejscu to trzeba będzie kombinować jak to wszystko ładnie upchać nad dekorami żeby to jakoś wyglądało.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tylu jak korba to musisz ciagnac od przodu tak jak na filmiku.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

jesli chodzi o wersje 'białą' to nie widac jej praktycznie wcale gdy jest wylaczona (jesli ktos nie wie ze jest tam led to raczej nie zauwazy), mam srebrne dekory takze zlewa sie wszystko a ledy sa bardzo cieniutkie, wiec giną w szczelinie.

pozniej jeszcze wsadzilem leda w dolna szczeline (na zdjeciach jest przylozony do gornej szczeliny, nad dekorem) i zdecydowanie lepiej to wygladalo bo swiatlo sie rozchodzilo po dekorze.

w dolną szczelinę wkładałeś te węższe czy grubsze?

zamówię 2 x 5m czerwonych z tej aukcji:

https://pl.aliexpress.com/item/1m-2m-3m-5m-Flexible-Car-EL-Wire-Neon-Light-Dance-Festival-led-strip-EL-lights/32717489359.html?spm=2114.13010608.0.0.tPmN98&detailNewVersion=&categoryId=200001051

Te i te.

Lepiej sobie zamow juz pociete, np 4x1m

Panowie podczas zamówienia piszecie sprzedającemu jakie długości są Wam potrzebne czy to można ciąć na dowolne odcinki? Nie mam za bardzo jak sprawdzić na telefonie, a na Ali nigdy nic nie zamawiałem wiec tematu nie ogarniam, a może tez bym się na to skusił [emoji848] Bo jak nie można tego przeciąć w dowolnym miejscu to trzeba będzie kombinować jak to wszystko ładnie upchać nad dekorami żeby to jakoś wyglądało.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wybierasz dlugosc, ilosc i kolor.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można to samemu uciąć jak będzie za długie?

Z tego co patrze na YT to nie powinno być problemu z cięciem. Nawet jak się kupi 5m to powinno dać radę samemu zarobić końcówki do prądu

wszystko tłumaczy Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do kupienia na Amazonie:

https://www.amazon.de/gp/product/B00WV6EFEI/ref=as_li_qf_sp_asin_il_tl?ie=UTF8&camp=1638&creative=6742&creativeASIN=B00WV6EFEI&linkCode=as2&tag=vitj-21

z tyłem się trochę męczył bo korba, jak ktoś ma elektrykę jest dużo prościej :)

znalazłem też coś takiego w Polsce, ale albo jest w rolkach 50m, albo cena z kosmosu. najwyżej jak będzie kilku chętnych to można się podzielić rolką. czekam na info jaki jest koszt.

odpisali mi,

73,5pln netto za metr. chyba ich pogięło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy do tych neonów giętkich nie są dodawane moduły a przetwornice czy tam transformatory. Aby te paski świeciły potrzeba tam jakiegoś bodajże wysokiego napięcia. Działa na zasadzie przetwornicy xenon. Pasków są dwa rodzaje z "kołnierzem" i bez. Ten kołnierz jest po to aby nie wypadał neon ze szczeliny, w którą wkładamy(wpychamy tą część między dwa plastiki). Można je sobie skracać wedle uznania, ba nawet można samemu zarobić końcówkę tylko trzeba odpowiednio wydobyć z paska przewody. Czytałem kiedyś o tym bo sam chciałem to założyć zamiast pasków LED. :decayed: Najlepiej wychodzi kupić na ALI komplet przewód + przetwornica. Przymierzałem się do tego, ale chyba na wiosnę będę musiał wymienić swoje paski na neony bo ułożenie pod przednim dekorem zaczyna mnie drażnić. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio przyglądałem się temu modowi i patrzyłem jak rozwiązane jest w innych markach. Tam wykorzystali tasmy żeby można było różne kolory ustawiać w aucie . Więc dlaczego mielibyśmy być gorsi? Wpadłem pomysł żeby napisać aplikacje na androida i do tego jakiś moduł by móc sterować różnymi kolorami Co wy na to opłaca się iść w tą stronę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel sobie zrobił apke do sterowania kolorami leda, ale przy biurku. Co chciałbys wykorzystać do komunikacji? Jakies arduino? 

Tak obserwuje temat i myśle czy nie zaadoptować go do B5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany jakie polecacie sprawdzone taśmy led z alledrogo?

Np żeby sprzedający wysłał w danych kawałkach te ledy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamowilem na aliexpress. Juz sa w Polsce, lada dzien bede je mial:)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Plusa1338 napisał:

Pany jakie polecacie sprawdzone taśmy led z alledrogo?

Np żeby sprzedający wysłał w danych kawałkach te ledy.

Pozdrawiam

z tego co przeglądałem temat to o taśmach pisali byle diody było blisko siebie (wtedy dają równomierne podświetlenie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 UuuBo sa różne taśmy z diodami. 30 diod,60,120 na metr. Są też taśmy taki które może wezmę pod uwagę gdy będę pisać program specjalny pod te rgb choć mam mieszane myśli i bardziej dyskoteka będzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2017 o 06:52, black_edition napisał:

 UuuBo sa różne taśmy z diodami. 30 diod,60,120 na metr. Są też taśmy taki które może wezmę pod uwagę gdy będę pisać program specjalny pod te rgb choć mam mieszane myśli i bardziej dyskoteka będzie. 

 

Pomysł fajny, ktoś już robił RGB. Jest nawet chyba gdzieś w temacie. Przy twoim rozwiązaniu było by trzeba zastosować sterownik umieszczony w środku samochodu i do sterownika prowadzić przewody z każdej listwy, co za tym idzie przeciąganie przewodów przez słupki. Trochę z tym zabawy będzie, bo do każdego koloru + i masa wspólna. 

Ten pasek co jest na filmiku to pasek cyfrowy, sterowana jest każda dioda oddzielnie. Więc z tym to całkiem była by zabawa:grin:. I nie chodzi mi o kablologię, bo do tego paska też chyba 4przewody idą, ale program i sterowniki to już wchodzimy w strefę wyposażenia dyskotek i klubów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...