Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potrzebuje informacji gdzie znajde prad przed odpaleniem auta


rafi10612

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Potrzebuje informacji gdzie znajde prad przed odpaleniem auta . Otwieram auto z pilota i gdzie znajde ale takie miejsce gdzie go nie bedzie po odpaleniu auta ? ktos wie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź probówką czy jest taki bezpiecznik. Ja myślę że niema.Ale może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do konca kminie co masz na mysli:)

Kolega chyba szuka miejsca gdzie jest prąd przed odpaleniem auta,ale po jego odpaleniu już go tam nie będzie-chyba ciężko będzie z tym tematem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed jest na bezpieczniku nr.5. Ale po odpaleniu chyba też.Żarówka w rękę i się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to napięcie ma być już po otwarciu i wyłączyć się po odpaleniu to raczej takiego przewodu nie znjdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie go dorobić poprzez jakiś prosty przekaźnik, który zostanie rozłączony np. zapłonem ze stacyjki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo zostanie załączony po starcie silnika/przekręceniu kluczyka. Wykorzystasz styk bierny (NC) i masz jak chciałeś ;)

Znalazłem gotowca w sieci:

http://obrazki.elektroda.net/42_1214595041.jpg

Edytowane przez erchi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie opisze to na przykladzie zarowki . Otwieram auto z pilota ,wlacza sie podsufitka i ta zarowka . Otwieram drzwi ,zarowka sie swieci. Zamykam drzwi ,wkladam kluczyk i wlaczam zaplon . Zarowka z podsufitka gasnie. Po otwarciu drzwi zapala sie tylko podsufitka ,zarowka nie. Gasze auto,wyciagam kluczyki ze stacyjki i wlacza sie podsufitka wraz z zarowka


myslalem zeby moze sie podpiac pod clh ,podsufitka odpada


ja potrzebuje pradu po wylaczeniu zaplonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toć masz napisane możesz to zrobić na dowolny sposób za pomocą przekaźnika. Napisz lepiej do czego to potrzebujesz to może ktoś Ci podpowie skąd wsiąść zasilanie.

Bo Twój opis jest hmm "mało precyzyjny"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosuj przekaźnik który będzie podłączony do plusa po otwarciu auta i który będzie rozłączany plusem po przekręceniu stacyjki i problemie. Koszt przekaźnika to około 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz co chcesz podłączyć to będzie mi łatwiej wytłumaczyć.
Ogólnie to wygląda tak kupujesz przekaźnik rozłączny (taki który rozłącza obwód roboczy po pojawieniu się napięcia na zaciskach sterujących).
Wpinasz go w obwód w którym pojawia się napięcie po otwarciu auta a jako sterowanie podłączasz plus który pojawia się po przekręceniu stacyjki.
Będzie to działało tak że po otwarciu drzwi zaciski robocze przekaźnika będą zwarte i zasilą obwód który podłączysz a po pojawieniu się plusa na zacisku sterującym przekaźnika obwód roboczy zostanie rozłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest na rysunku, który zamieściłem, włącznie z oznaczeniami styków przekaźnika. Link do przykładowej aukcji - http://allegro.pl/przekaznik-12v-30-40a-samochodowy-nc-no-i4812026681.html

do kompletu podstawka lub zwykłe konektory (żeńskie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...