Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wysana samochodu przez rzeczoznawcę do ubezpieczenia


Rekomendowane odpowiedzi

za niedługo przyjdzie czas na ubezpieczenie auta. w tym roku po zakupie gdy ubezpieczałem kwota wartości auta była zaniżona względem ceny kupna. ale kobieta która obliczała wysokość składki nie potrafiła w programie ująć pełnego wyposażenia samochodu (chodzi o wewnętrzny pakiet S line). mija rok, a co za tym idzie strata na wartości i pewnie znów będzie ten sam problem co poprzednio. dodatkowo pojawiło się trochę modyfikacji w aucie. przeglądałem wątki o ubezpieczeniach ale nigdzie nie mogę znaleźć czegoś na temat wyceny wartości auta przez rzeczoznawcę (są tylko odnośnie wycen po kolizyjnych). w razie jakiegoś nieszczęścia mimo pełnych składek ubezpieczyciel wyceni szkody według wyposażenia i części seryjnych. możecie mi pomóc czy ktoś z was korzystał z takiej wyceny i jakie są koszta???? wydaje mi się pomimo dodatkowych kosztów warto w to zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem taka wycenę ok 2 miesiące temu. Dzwonisz do PZMotu i prosisz o wycenę. Koszt to 307 zł brutto. T.u. Wycenia na ok 50 tys PZMot wycenił z całym wyposażeniem na 60 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Służę pomocą zarówno w zakresie wyceny pojazdów i maszyn, jak i kosztorysów/kalkulacji napraw. W dziedzinie rekonstrukcji wypadków drogowych również. Pełnię funkcję biegłego sądowego - listy kilku sądów.

Pracuję na wszystkich wymaganych programach: Audatex, Eurotax, Info-Ekspert oraz Cyborg Idea (V-SIM, PLAN, AUTOVIEW). W zakresie prawnym Legalis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...