Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czujniki parkowania


CzarnyAudiA4

Rekomendowane odpowiedzi

Siema mam problem z czujnikami cofania/parkowania a dokładniej nie ma zadnego sygnału dzwiekowego. Czujniki wszystkie chyba sa wporzadku bo jak sprawdzalem to cykaja wszystkie a dokładniej podchodzilem i sprawdzalem pod uchem to wszystkie cykaja, wiec co moze byc przyczyna??? pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby któryś był uwalony to miałbyś po wrzuceniu wstecznego długi głośny sygnał dźwiękowy.

Jeśli nie masz żadnego to sprawdź głośniczek i kabelki od niego. Głośniczek masz z tyłu z lewej strony na wysokości oparcia kanapy pod plastikiem zwijania pasa.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego nie ta kategoria pytasz o układy elektroniczno-elektryczne a piszesz w silnikach.

Tak na marginesie to prawdopodobnie jak zauważył afro padł głośniczek. Koszt około 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc tu napiszę. Mianowicie mam taki problem że jak wrzucę wsteczny to mam 5 sek pisk i potem czujniki nie działają czasami jest tak że za każdym razem jest ten pisk a czasami że raz i potem nie ma żadnego dźwięku, zdarza się też że czujniki chwilę działają normalnie a potem znów pisk i nie działają. Komputer nie pokazuje żadnych błędów ale nie mogę się połączyć ze sterownikiem pdc. Po wrzuceniu wstecznego wszystkie czujniki "cykają" czyli wygląda to tak jakby działały ale jest wtedy tylko ten pisk. Będzie to wina czujników czy ich modułu? I pytanie który moduł odpowiada za pdc?


Moduł podmieniony ale dalej ni działa, teraz już za każdym razem piszczy chwile i się wyłącza pdc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, jakie odległości pokazują czujniki, bo może są uwalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze w ogóle nie mogę się ze sterownikiem połączyć :-/

Edytowane przez byradzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może masz za słaby kabel - podjedź do kogoś na spocie, to Ci chłopaki pomogą sprawdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat.

Wszystkie czujniki działają "cykają", sprawdzałem VAG-COMem i nie wykazuje żadnych błedów, a parktronic dalej nie działa.

Jakieś pomyśly co jeszcze można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, jakie odległości pokazuje VAG na każdym z czujników.


A tak w ogóle, to co Ci się konkretnie dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, coś mi czujniki nie działają. Po odpaleniu i wrzuceniu wstecznego biegu jest pipniecie a potem ciągły sygnał przez parę sekund.

Raczej uwalony jakiś czujnik?

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag niby pokazuje bledy dwoch srodkowych. Jakis latwy sposob na dostanie sie do nich bez sciagania zderzaka

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Hardkorowcy próbowali, ale gra nie jest warta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś nie oryginalne czujniki, zamienniki? Jak się sprawują? Jak wygladaja czarne czujniki do srebrnego zderzaka?

Edytowane przez kamelbd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi ori czujnik. Kupiłem ori pochodził 3 miesiące i padł, reklamacja dostałem nowy i po pół roku znowu padł, dostałem zwrot kasy.Kupiłem zamiennik chodzi 1,5 roku bez problemu a o połowę tańszy.

Edytowane przez .Pablo.
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tez wymieniłem 3 czujniki na zamienniki i malowałem je pod kolor lx7z, tylko wiadomo z umiarem nie zalewać wszystkiego litrami lakieru, działa już ok 1,5 roku, wszystko ok

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Szaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem zamienniki i pomalowałem, tzn. zrobił to lakiernik. Działają już na pewno ponad rok. Ale szczerze mówiąc to działają jak ostatnie g... Reakcja jest opóźniona, czułość całego systemu wręcz żałosna w porównaniu do ori. Nawet jak się przyłożyć do nich ucho to słychać ze pracują z wiele niższym próbkowaniem niż oryginalne. Ja jestem bardzo niezadowolony, działa to teraz niczym czujnik uniwersalny - hak: "wsteczny, cisza, cisza... stop! już dojechalem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to wina malowania co do działania. Jak by nie patrzeć nakładając pokrywę osłania delikatnie czujnik

Czy ktoś potwierdza też kijowe działanie zamienników

Edytowane przez kamelbd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...