Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja wysokości xenonów


Voucher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Byłem ostatnio na stacji diagnostycznej celem sprawdzenia wysokości świateł. Pan, który mi to sprawdzał stwierdził, że światła święcą trochę za nisko i przy próbie regulacji prawej lampy, gdy włożył imbus od strony błotnika nie był w stanie podnieść zasięgu świateł (jedynie obniżyć). Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?

Dodam że xenon jest ori i nic nie było przy nim modzone.

Być może potrzebna jest regulacja za pomocą VAG?

Dzięki za odp.

Edytowane przez Voucher
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli recznie nie poszlo to wag cudów nie zrobi i nie podniesie skoro nie ma juz czym, lampy stoja na podstawach ktore tez sa regulowane i na nich da sie podniesc lampy.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popuść dwie górne śruby mocujące lampę i podnieś ją trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby w ogóle regulować lampy xenonowe w naszych B6 trzeba wspomóc się VAGiem.

http://www.vag-com.pl/index.php?mod=site&id=7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko dlaczego nie można ruszyć mechanicznej regulacji? Jest jakiś limit?

Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli skonczy ci sie regulacja to bedzie pykalo i ciężej szlo wiec to juz koniec regulacji. Nie trzeba vaga wszystko da sie zrobic recznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag jest po to by wyzerowac silniczki, potem ustawic lampy i wtedy samopoziom ma do czego sie odnosic przy poziomowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy włączonym xenonie podnosze recznie i w takiej pozycji zostają po ponownym odpaleniu auta, niz nie zeruje

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz xenon bez opcji samo poziomowania czyli popostu ktoś go sobie dołożył. Ori xenon wychodził w pakiecie: xenon, spryski, samopoziom. Według przepisów jesli nie masz sprysków i samopoziomu a masz lampy xenonowe łamiesz prawo. Najprostszym sposobem na sprawdzenie czy ma sie samopoziom jest zdjęcie lewego koła, na dolnym przednim wahaczu powinna byc plastikowa niebieska raczka łącząca wahacz z czujnikiem. Samopoziom po włączeniu świateł mijania opuszcza soczewkę do minimum następnie podnosi do zapamiętanej pozycji niezależnie od obciążenia samochodu.

Tam jak pisali koledzy wyżej aby ustawić ori xenon potrzebny jest Vag, uruchamia sie nastawy podstawowe silniczki ustawiają sie w pozycji 0 i dopiero ustawiamy lampy. Bez uruchomienia vaga można kręcić do usranej śmierci a soczewka będzie świeciła w to samo miejsce chyba ze podniesiemy lampy na tyle ze soczewka nie będzie mogła sie juz opuścić (ograniczniki) w konsekwencji prowadzi to do spalenia lub ukręcenia regulacji wysokości soczewki czyli silniczków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama robota vagiem jest prosta, problem jest z prawidłowym ustawieniem wysokości świecenia, są jakieś wyliczenia w jakiej odległości od ściany ma stac samochód i na jakiej wysokości ma byc granica światła lecz osobiście tak próbowałem i wyszła lipa...... Ja zrobiłem to na stacji diagnostycznej podczas przeglądu, uruchomiłem procedurę gość ustawił na tym urządzeniu wysokość i jest gitara ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz,

A gdy podpiąłeś vaga i uruchomiłeś procedurę, to jak ustawiły Ci się światła do regulacji mechanicznej?

Pytam, bo tak jak nadmieniłem na początku, będąc na stacji disgnostycznej diagnosta stwierdził iz nie można juz podnieść światel, jedynie obniżyć. Czy w takim wypadku po podpięciu vaga, wysokość świateł pójdzie do góry aby można było je opuścić?

Edytowane przez Voucher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno masz samopoziomowanie i spryskiwacze xenonów ???? Jesli tak to po odpaleniu światła powinny zachować sie tak jak na tym filmie

Jesli światła tak sie zachowują to znaczy ze samopoziom działa prawidłowo. Tak jak pisałem wyżej jesli samopoziom jest sprawny to ręcznie możesz ustawiać lempy do usranej smierci a i tak będzie lipa, chyba ze podniesiesz je na tyle ze soczewka bedzie dobijała do ogranicznika.

Procedura jest taka: podpinasz vaga wchodzisz w xenon przeważnie jest to grupa:55, następnie : basic sentens 04, wybierasz kanał 01, czekasz chwile i soczewki powinny ustawić sie w swojej pozycji 0, dopiero po tym zabiegu możesz ustawiać lampy. Na koniec wchodzisz w kanał 02 i wtedy sterownik samopoziomu zapamiętuje położenie. Chyba jaśniej sie nie da tego opisać :wink:

Jeśli ktoś zastanawia sie po chu..... ten samopoziom i spryski ????? Jak kazdy wie xenon jest bardzo oślepiający dla innych użytkowników drogi, aby temu zapobiec zastosowano samopoziom .Każdy wie ze gdy jedziemy w 5 osób d*pa samochodu siada a światła świecą wysoko i oslepiają innych, aby temu zapobiec jest właśnie samopoziom który zczytuje na podstawie ugięcia wahacza pod jakim kątem znajduje sie auto.

Spryski natomiast dbają aby klosz był czysty ponieważ zabrudzony klosz rozprasza światło xenonu i oslepia innych

Każdy podzespół w samochodach ma homologacje, xenon aby uzyskać homologacje musi być połączony z samopoziomowaniem i spryskiwaczami, jesli nie posiada tych sysetmów nie posiada również homologacji czyli zagraża bezpieczeństwu

Edytowane przez lukaszooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na pewno mam samopoziom i działa, bo zachowuje sie podobnie jak w filmiku, tylko wpierw leci w dół, a dopiero potem do góry. Podejrzewam jednak, że regulacja mechaniczna dobiegła juz do ogranicznika, bo poketło stawia opór przy próbie podnieśienia wysokości.

Postaram się ogarnąć ten temat przy najbliższej okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej szybko sie tym zajmij bo jesli dobija do ogranicznika to momentalnie wytrze się plastikowy trybik i będziesz miał silniczek do wymiany, przerabiałem to u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ogarnięte :). Pojechałem na stacje z lapkiem i zrobiłem co trzeba :decayed: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz xenon bez opcji samo poziomowania czyli popostu ktoś go sobie dołożył. Ori xenon wychodził w pakiecie: xenon, spryski, samopoziom. Według przepisów jesli nie masz sprysków i samopoziomu a masz lampy xenonowe łamiesz prawo. Najprostszym sposobem na sprawdzenie czy ma sie samopoziom jest zdjęcie lewego koła, na dolnym przednim wahaczu powinna byc plastikowa niebieska raczka łącząca wahacz z czujnikiem. Samopoziom po włączeniu świateł mijania opuszcza soczewkę do minimum następnie podnosi do zapamiętanej pozycji niezależnie od obciążenia samochodu.

Tam jak pisali koledzy wyżej aby ustawić ori xenon potrzebny jest Vag, uruchamia sie nastawy podstawowe silniczki ustawiają sie w pozycji 0 i dopiero ustawiamy lampy. Bez uruchomienia vaga można kręcić do usranej śmierci a soczewka będzie świeciła w to samo miejsce chyba ze podniesiemy lampy na tyle ze soczewka nie będzie mogła sie juz opuścić (ograniczniki) w konsekwencji prowadzi to do spalenia lub ukręcenia regulacji wysokości soczewki czyli silniczków.[/quote

U mnie są dwa czujniki poziomowania na lewym przednim dolnym wahaczu oraz lewym tylnym. Niestety padł mi jeden z nich bo poziomowanie nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czujniki znajdują sie na obu lewych kołach. Podepnij vaga napewno błedy pokażą w czym problem, jesli błędów nie bedzie czujniki sprawdza sie podpinając vaga i wczytując: meas blocks 08 nie pamiętam który kanał ale odrazu będziesz wiedział o co chodzi, podnosząc przednie lub tylne koło wartości powinny sie zmieniać jesli tak nie jest czujnik jest uwalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika, po podpięciu do kompa pokazało błąd lewego tylnego czujnika, zwarcie lub przerwany obwód. Czyli pewnie padł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...