Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Demontaż tylnego zderzaka i montaż czujników parkowania VALEO -SEDAN


Onkel

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedno pytanie. Aktualnie mam zderzak z oryginalnymi czujnikami. Czeka mnie wymiana tylnego zderzaka. Znalazłem odpowiedni w kolorze ale bez miejsca na czujniki. I teraz zastanawiam się jak to jest z mocowaniem tych czujników. Czujniki o ile dobrze wiem wkłada się w taka "rurkę" i przekręca. Jak inaczej mogę je przyczepić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne czujki siedzą na klik, w specjalnym koszyczku. Przyklejenie koszyka to nie problem.

Problemem jest wiercenie, tak żeby to było jak Ori, ładnie....

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał sobie spokój z tym zderzakiem. Nigdy nie wywiercisz idealnie żeby wygladalo jak oryginale. Do tego kleic koszyczki żeby też było idealnie. Przerabialem to. Łatwiej będzie jk dasz do malowania jakis inny niz kombinować z tym. Pozniej zmienilem na oryginalnie wycięty i od razu lepiej to wygląda niż rzeźba

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny przewodnik. Właśnie zakończyłem montaż w swojej b6. Wszystko dokładnie śrubka w śrubkę jak powyżej. Różnica była tylko taka że śrubek "przy ściance" po ściągnięciu tapicerki bylo 4 :) Dzięki kolego bardzo mi pomogłeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie po wymianie czujnika zaczęła mi lampa parować (lampy nie ruszałem).

https://www.dropbox.com/s/e8mtnhdd8hekqk8/20170504_185719.jpg?dl=0

Co mogło pójść nie tak ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ma czujnik do lampy?? Skoro jej nie musisz ściągać przy zdejmowaniu zderzaka????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak wyglądają nieoryginalne czujniki po zamontowaniu.0358ddf655ac150a431e2f883b4080d6.jpgc8d146bcac8848845323af58a7bf2679.jpg

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak wyglądają nieoryginalne czujniki po zamontowaniu.0358ddf655ac150a431e2f883b4080d6.jpgc8d146bcac8848845323af58a7bf2679.jpg

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka


Pokaż foto od tyłu z tym dyfuzorem :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż foto od tyłu z tym dyfuzorem [emoji4]

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


Podeslij link do tych czujników? Masz tylko tył czy przód tez?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Podeslij link do tych czujników? Masz tylko tył czy przód tez?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
To nie są moje :)

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak wyglądają nieoryginalne czujniki po zamontowaniu.0358ddf655ac150a431e2f883b4080d6.jpgc8d146bcac8848845323af58a7bf2679.jpg

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka



Podeslij link do tych czujników


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę ciągle zapominam zrobić foto od tyłu z dyfuzorem...
A czujniki mam uniwersalne najpopularniejsze. Tylko że wymontowałem je z obudów, zrobiłem w zderzaku mniejsze dziurki i podkleiłem je od wewnątrz.
Na początku podłączyłem je do światła wstecznego ale w bardzo krótkim czasie spaliłem dwie centralki, nie wiem dlaczego? Może przez to że zasilanie na żarówki idzie przez komputer?
Teraz centralkę podłączyłem przez przekaźnik do akumulatora i jak na razie działa ok

Wysłane z mojego XT1562 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie kolego odnośnie pdc :-). Zakupiłem moduł, głośniczek, wiązkę i rozglądam się za czujnikami. Jaki przewód potrzebny żeby to podpiąć i gdzie najlepiej? jest przygotowane miejsce na głośniczek seryjnie? P&P nie da się tego podczepić, potrzeba kompa ? (sorki za głupie pytanie) :-) Jeżeli jeszcze czegoś potrzeba będe wdzięczny za wskazówki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu głośniczek jest w avancie w boczku pod lewą szybą w bagażniku, a z przodu z boku tunelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów.

Odświeżę trochę temat. W końcu trafiło i ba mnie - musiałem dobrać się do czujników. Sam demontaż zderzaka nie sprawił żadnych problemów, lecz montaż już tak. Czy jest jakaś konkretna metoda na założenie zderzaka - głównie chodzi mi o boczne plastiki z 3 spinkami po każdej stronie. Otóż po całkowitym skręcenie zostały brzydkie szpary a zderzak wygląda jakby nie był dopasowany. Spinki wymieniłem. Czy dokreca je się całkowicie torxem? Muszę najpierw przekręcić te boczki do zderzaka a później je wkładać, czy włożyć je w te otwory aby się zablokowały, odkręcić śruby i dopiero zderzak ? Jak dobrze dokrece śruby od środka w bagażniku to zostaje na dole szczelina, natomiast jak uda mi się dopasować szczelinę dolną to zaraz górna obok świateł się zwiększa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja montując zderzak, najpierw wtrafiłem nim w bolce montażowe w tylnej części bagażnika. Potem te 3 zaczepy wcisnąłem na strone. A potem przykrecilem kolejno srubki w bagazniku wszystkie, a następnie w nadkolu i wszystko jest okej :) Może coś u Ciebie nie dochodzi do końca przy montażu i dlatego źle jest spasowane. 

 

Swoją drogą dzięki kolego Onkel za poradnik:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, w wolnym czasie będę się bawił i zobaczę gdzie leży problem.

Dzięki i pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2014 o 12:00, Onkel napisał:

Witam.

Jakiś czas temu zabrałem się za montaż czujników parkowania VALEO w mojej B7. Porobiłem kilka zdjęć dla potomnych bo w innych tutkach już powygasały.

Demontaż zderzaka

Otwieramy klapę bagażnika i wyciągamy materiał podłogi. Można też wyciągnąć koło zapasowe.

1. Ściągamy z dolnej krawędzi uszczelkę aby móc wyciągnąć plastik osłaniający uchwyt zamka, który przeszkadza w odchyleniu boczków bagażnika.

pdh5cgqj.jpg

2. Plastik osłaniający zamek trzyma się na dwóch śrubkach

4o3ubepk.jpg

3. Następnie odkręcamy uchwyty siatki bagażnika

w2lnvom9.jpg

4. Ja nie ściągałem całkowicie boczków tylko odchyliłem je aby był dostęp do śrubek wewnątrz. Po odchyleniu jest dużo miejsca także nie ma potrzeby ściągać całkowicie. Boczek trzyma się jeszcze na zaczepie od góry i na chyba jednym klipie.

4sdvsuqm.jpg

5. Kilka zdjęć gdzie znajdują się nakrętki trzymające zderzak. 3 sztuki bliżej ścianki oraz 2 sztuki na wysokości lampy.

ahr4fxvn.jpg

izev5vug.jpg

8wwtgg57.jpg

ci7t62td.jpg

6. Następnie około 4 sztuki pod zderzakiem.

7r5o66xr.jpg

si49cfzg.jpg

u3275mwd.jpg

7. Chyba 3 sztuki przy każdym nadkolu. Jest dostęp bez ściągania kół.

33p9jkgp.jpg

l8etsbmb.jpg

8. W sumie wszystko juz odkręcone.

Teraz musimy lekko odchylić boki zderzaka bo trzymając się na 3 "bolcach"? :D

jjfnkrs3.jpg

szvjx8az.jpg

I zderzak wychodzi :D Najlepiej naszykować sobie jakieś szmaty żeby się nie porysał.

Montaż czujników.

1. Tak jak jest już napisane w jednym wątku w tym dziale, W b6 i B7 jest zaznaczone miejsce montażu czujników parkowania. Wygląda to tak:

2tytp7fq.jpg

2. Taki znacznik jest oczywiście w 4 miejscach.

Ja wziąłem małe wiertełko i wywierciłem otwór od wewnętrznej strony zderzaka.

597ycx9p.jpg

3. Następnie elementem z zestawu czujników od zewnętrznej strony wywierciłem gotowy otwór

qpjz69k5.jpg

4. Wiązkę od czujników parkowania do kabiny puściłem prawą stroną. Jest tam miejsce, które można wykorzystać.

uq6xw8c8.jpg

2cwf329f.jpg

Same czujniki sprawują się bardzo dobrze. Mały minus to głośniczek, który jest cichy. Ja zamontowałem go w miejscu gdzie oryginalnie jest założony czyli obok tylnego głośnika basowego. Słychać go ale nie jest to dźwięk taki jak z ori głośniczka.

GDYBY FOTY WYGASŁY TO PROSZĘ PISAĆ NA PW. MAM KOPIE W PDF.

Pozdrawiam

Siema ;)
Gdzie dokładnie i w jaki sposób zamontowałeś moduł czujników? Na trytytki gdzieś pod poszyciem prawego boczku, czy w tej wnęce położyłeś?

Kupiłem custom zestaw i zabieram się w weekend za montaż ale wolałbym schować moduł tak żeby nie leżał w tej wnęce, a nie wiem czy pod poszyciem jest jakieś rozsądne miejsce. 
Kupiłem wersję z wyświetlaczem i w sumie też pytanie do reszty, gdzie montowaliście wyświetlacz, żeby nie szpecił i nie przeszkadzał?
Wyświetlacz taki jak na zdjęciu:
maxresdefault.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...