Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulacja przednich drzwi kierowcy a4 b7 sedan


szofer33

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś może wie jak wyregulować przednie drzwi kierowcy a4 b7 sedan 2007 rok?

Chodzi mi o to, że mam auto od 1 miesiąca i zauważyłem że drzwi kierowcy trochę są opadnięte od strony klamki.

Ciężko się zamykają to znaczy trzeba nimi dobrze trzasnąć by się zamknęły. jak już się zamkną to linia samochodu

czyli np ramki okien, listwy grają ze sobą ale jak otwieram to trochę opadają. To że po zamknięciu jest OK to jest zasługa tego

kabłąka w karoserii co jest obok fotela bo to on naprowadza drzwi na właściwy tor. Teraz mam pytanie czy da się gdzieś na zawiasach podregulować te drzwi by trochę do góry poszedł ich sam tył od strony klamki?? Czy muszę jednak to skorygować tylko i wyłącznie tym kabłąkiem co wchodzi do zamka i je naprowadza. ??

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy nie ma czasem luzu na zawiesić. Jeśli jest to do wymiany. Na samym zawiesić jest możliwość delikatnej regulacji. Dochodzi do tego jeszcze regulacja ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tam żadnych luzów. Problem nie rozwiązałem ale oczytałem się trochę w necie ia wychodzi na to że trzeba ten górny zawias od strony słupka lekko popuścić 2 śruby i przesunąć leciutko w do przodu czyli w kierunku jazdy. To logiczne i wtedy byłoby chyba ok. Tylko tam są dwie śruby, jedną widać i da się popuścić ale druga jest od środka chyba i nie wiem jak do niej dotrzeć??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o co chodzi z tą regulacją ramki?? Czy macie tu na myśli regulację za zawiasach czy coś innego się robi a jesli tak to gdzie i jak?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość regulacji drzwi na zawiasach oraz jest też regulacja ramki drzwi . Ramka razem z szybą i podnośnikiem szyby jest dokręcona do drzwi. Zobacz temat wymiany podnośnika szyby . Tam zobaczysz które śruby są od tego. Pomocny jest film na y.t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konieczny będzie demontaż tapicerki, mimo wszystko roboty dużo nie ma a efekt końcowy super- drzwi zamykają się jak nowe

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem regulacja ramki nie pomaga, bo opadnięte są całe drzwi.

U siebie odkręciłem z górnego zawiasu część co jest przykręcona do drzwi

Potem na szlifierce spiłowałem może 0,5 mm i skręciłem.

Drzwi się podniosły , zamek ustawiłem i zamykają się leciutko

Żeby było jaśniej, to spiłowałem ta płaszczyznę na zdjęciu kolor różowy

4859288213_zps05835f9a.jpeg

http://i3.photobucket.com/albums/y51/edekxp/Audi A4 B6/4859288213_zps05835f9a.jpeg

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dzisiaj się tak dobrze przyjrzałem to chyba są te moje przednie lewe drzwi opadnięte (cofnięte) na dolnym zawiasie. Górna szczelina jest ok i podobna jak z drugiej strony ale dolna jest za wąska na moje oko.

Gdzieś wyczytałem że pod ten dolny zawias od strony drzwi trzeba podkładkę dorobić np 08 lub 1,0 mm i drzwi podejdą do góry. Jest do tych śrub łatwy dostęp. Tam już jest fabryczna podkładka i podobno można ją wyciągnąć odrysować taką samą, nawiercić dziury, założyć i powinno pomóc. To chyba najbardziej prosty dla mnie sposób regulacji.

Co do tego szlifowania kolego EDEKXP to musiałbym wykręcać ten zawias a to już duży problem bo chyba trzeba błotnik ściągać by go wyjąć.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba nic sciągać

Bardzo prosto jedna część zostaje ta na słupku.Druga część jedna śruba od drzwi i taka mała kontra bolca i to wszystko.

Zawas składa się z dwóch części.

Drzwi oczywiście trzeba podeprzeć.

Dodam że wcześniej próbowałem zamkiem regulować oraz ramką i nadal nie było to.

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie o ten zawias. Czyli można go jakoś rozłączyć nie odkręcając przy karoseri. Pisze Pan że tam jest jakiś bolczyk i co dalej, trzeba go wybić do góry do dołu czy może jakoś inaczej ten zawias się rozdziela?? Proszę o pomoc bo chyba Pana sposób jest najlepszy z wielu wyczytanych. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze piszemy jako koledzy tu nie ma panów mimo różnicy wieku.

Odkręca się śrubę od drzwi potem jest taka kontra na bolcu zawiasu pod gumową zaślepką wystarczy poluzować.Później zawiaz do góry schodzi w palcach

Jak bedziesz odkręcać wszystko bedzie jasne

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielki kolego :) Jutro sobota to się tym zajmę. Hej


Tak jak pisałem wcześniej za poradą EDEKXP zrobiłem dopiero dzisiaj te moje drzwi. Spiłowałem tą różową powierzchnię z 1mm i jest teraz super. Leciutko się zamykają i nic nie musiałem regulować poza tym.

Dla kogoś kto to bedzię robił, to pamiętajcie aby nie przecholować z piłowaniem. Szlifujesz po trochę i pasujesz jak działają, patrząc na linię z tylnimi drzwiami gdy już dochodzą do końca.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2014 o 18:49, edekxp napisał:

Czasem regulacja ramki nie pomaga, bo opadnięte są całe drzwi.

U siebie odkręciłem z górnego zawiasu część co jest przykręcona do drzwi

Potem na szlifierce spiłowałem może 0,5 mm i skręciłem.

Drzwi się podniosły , zamek ustawiłem i zamykają się leciutko

Żeby było jaśniej, to spiłowałem ta płaszczyznę na zdjęciu kolor różowy

4859288213_zps05835f9a.jpeg

http://i3.photobucket.com/albums/y51/edekxp/Audi A4 B6/4859288213_zps05835f9a.jpeg

Dariusz jak mozesz zrób mi upgrade tego zdjecia bo chce to zobaczyc zanim bd z tym walczył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie żeby wymienić komplet zawiasów raczej trzeba demontować błotnik przedni czy idzie to zrobić bez demontażu ?? Chodzi mi o zawiasy w przednich drzwiach kierowcy 

Edytowane przez siwak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kolego moim zdaniem nie trzeba ściągać błotnika. Oczywiście zacząć pierwsze od drzwi a potem sam zawias.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...