Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Amorki do Eibach PRO KIT sportowe czy zwykłe ?


nike166

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Panowie już sam nie wiem jak to jest. Kupiłem sprężyny pro kit -30mm i jeszcze czeka mnie zakup kompletu amorków pod ten zestaw. Nie mam bladego pojęcia jakie amortyzatory zastosować, czy o skróconym skoku czy normalne ? Sprężyny kupiłem od kolegi z forum i nakierowuje mnie żebym zastosował do nich amorki sportowe bo na zwykłych u niego autem bujało. Boję się jednak, że po wsadzeniu sportowych amortyzatorów stracę znacząco na komforcie na którym mi zależy dlatego między innymi się zdecydowałem na pro kity bo są podobno komfortowe. Powiedźcie jakie amorki zastosować aby było wszystko ok ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam też na ten cel niewiadomo ile środków także chciałbym cos w dobrej cenie ;) ale nadal nie wiem czy zwykle czy koniecznie sportowe ? dużo twardsze są sportowe od zwykłych , będzie to odczuwalne podczas jazdy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie koniecznie będzie bardzo odczuwalne.

Nie polecam amortyzatorów BILSTEIN B4 pod sprężynę obniżającą (-30mm) bo to są zwykłe zamienniki a dopisek SPORT w katalogu tego producenta przy tym indeksie nie oznacza że są sportowe tylko że są pod seryjnie obniżone zawieszenie które występuje w Audi (-20mm) w niektórych modelach.

Określ swój budżet to powiem Ci czy załapiesz się na coś porządniejszego co będzie dobrze współgrało z Pro kitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 800zł za komplet 4szt. możesz mieć LOWTEC z serii COMP. Jest to zamiennik seryjnego amortyzatora przystosowany do pracy ze sprężyną obniżającą. Amortyzatory odrobinę twardsze od seryjnego, nie stracisz na nich komfortu, poprawisz warunki jezdne i nie będziesz się martwił że się szybko wysypią na sportowej sprężynie. Szczerze wątpię że czy inny producent może zaproponować coś o podobnych właściwościach w lepszej cenie. LOWTEC posiada w swojej ofercie również amortyzatory SPORT, jednak one są twardsze i droższe. Co do wspomnianego BILSTEIN b6, amortyzator bardzo dobry i jak dla mnie nawet komfortowy - ładnie wybierający nierówności, jednak półka cenowa dużo wyższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. tutaj: www.stabiltec.pl

Edytowane przez Bluebird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jednak jakaś alternatywa dla MTS-a w tej cenie, ciekawe jak z jakością, dobre amorki do tego zestawu sprężyn to trzeba liczyć coś koło 2000 zł lub więcej ale może się da taniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest to na pewno alternatywa cenowa, natomiast mamy tutaj produkt europejski z certyfikatem który spełnia normy jakościowe - MTS nie spełnia chyba żadnych a na pewno nie jakościowe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłaczam się pod temat, planuje zakup eibachów pro kit -30mm, jakie nowe amorki pod to warto założyc? Z tego co widze to Zawieszenie Eibach B12 Pro-Kit ze stronki eibacha to 2700zł, więc cena konkret jak dla mnie :kwasny:

Z drugiej strony same spręzyny to 590, a to juz wyglada obiecująco ;)

W związku z tym jakie inne amory można pod to podciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Bilstein B8 jest przystosowany do tych sprężyn, cały Kit B12 to właśnie springi z Eibacha i Bilstein B8


Ale kolega tu się reklamuje i mówi że dobre te amorki więc jak nie stać Cię na zestaw j.w. to spróbuj z nim zagadać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pro kita i założone amorki kayaba exel g latam już 3 rok i nic złego się z nimi nie dzieje miałem sachsa na tyle to po 6 miesiącach się wysypał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ja mam pro kita i założone amorki kayaba exel g latam już 3 rok i nic złego się z nimi nie dzieje miałem sachsa na tyle to po 6 miesiącach się wysypał....

3 rok smigasz? Ile km zrobiłem na nich? i po jakich drogach jeżdzisz ? :naughty:

A co sądzicie o amorach AP ?, to mi tez chodzi po głowie, nie jest to żaden TA technics ani MTs, juz troche wyższa półka... niewiem tez na jakiej półce byłby ten lowtec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem dziś właśnie MTS'y będę testował, nie są drogie i nie będzie aż tak żal wydanej kasy. Na innych forach czytałem , że ludzie zakładają i normalnie na nich śmigają w pełni zadowoleni. Jednemu gościowi po 50 tyś się zaczynał pocić przedni w golfie IV to opinia z dłuższego użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilstein B8 są najlepszym wyborem i będą pasować,chcoiaz na pewno po zerknięciu na cenę to moze odstraszać,ale moim zdaniem mimo wszystko warto bo masz pewność,komfort i jakość podczas prowadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od założenia zrobiłem jakieś 40 tys drogi różne mieszane nie zapierdzielam po dziurach i uważam na nie dodam że koło to 18 cali jestem z nich bardzo zadowolony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Kayaba exel g. Mam je na tyle i były z Twoim pro kitem. Amory wytrzymują dużo , bardzo dużo. Wczoraj je zdemontowałem i są jak nowe. Dosłownie jak nowe. Od siebie także polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na Kayaba exel g. Mam je na tyle i były z Twoim pro kitem. Amory wytrzymują dużo , bardzo dużo. Wczoraj je zdemontowałem i są jak nowe. Dosłownie jak nowe. Od siebie także polecam.

a jak z twardością na pro kicie i kayabach w porównaniu do 1 ba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...