Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moduł wentylatora 1.8T BEX


KamisG

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie przerabiał ktoś z Was temat awarii modułu wentylatorów w 1.8T BEX. Mam uszkodzony moduł i dostępność zamiennika bądź używki prawie zerowa. Sprawdzałem wg Etki moduł od zwykłego 1.8T jest dostosowany do mocy 400 Wat a od BEX-a 600 Wat.
Nie wiem z czego to wynika. Nie wiecie może czy nie można by podmienić od zwykłego 1.8T bądź od innego pieca ? Lub posiada ktoś takowy sprawny moduł ?
Moje doświadczenie z numerami OE jest takie, że przepływomierze każdy inny niby a wkłady mają te same, bo już wsadzałem od 1.8T do 2.0 , i od 2.0 do 1.9 TDI i auta latają. Nie wiedzie może czy z modułami od wentylatorów nie ma podobnej bajki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu już minęło...

Napisałeś, że moduł masz uszkodzony. Jakie były objawy? Ja prawie kupiłem drugi moduł, bo byłem przekonany, że padł gdy nie włączały się wentylatory. Ostatecznie okazało się, że skończyły się szczotki w obu wentylatorach.

Potrzebujesz modułu który obsługuje dwa wentylatory. Moduły 400 wat to jeden wentylator.

Edytowane przez Bromchit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu już minęło...

Napisałeś, że moduł masz uszkodzony. Jakie były objawy? Ja prawie kupiłem drugi moduł, bo byłem przekonany, że padł gdy nie włączały się wentylatory. Ostatecznie okazało się, że skończyły się szczotki w obu wentylatorach.

Potrzebujesz modułu który obsługuje dwa wentylatory. Moduły 400 wat to jeden wentylator.

Usterkę naprawiłem dopiero po nowym roku, długi czas jeździłem na odłączonym module, ponieważ po wykluczeniu wszystkich inny możliwości byłem zmuszony odwiedzić ASO. Niestety mój moduł nie występuje w zamienniku, używanego też ciężko było dorwać. Cena w ASO 1150zł.....ale jest spokój.

Jako ciekawostkę dodam, że w samym BEX jest pare modeli modułu....a jedna literka w te czy we wte potrafi słono kosztować, niektóre BEX-y np. mają moduły za 870 zł ....mi się trafił ten drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłbyś opisać to dokladniej?
Bo pisałeś wcześniej o module który można podmienić.
Ja miałem u siebie problem ale udało się go rozwiązać wymieniając 3 uszkodzone elementy,w tym dwa rezystory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.02.2015 o 11:38, Sebastianb6 napisał:

Ja miałem u siebie problem ale udało się go rozwiązać wymieniając 3 uszkodzone elementy,w tym dwa rezystory.

Kolego mógłbyś napisać co dokładnie wymieniłeś i jakie miałeś objawy? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze,trochę dawno to było :)
Nie obiecuje ale odnajdę zdjęcia i postaram się wstawić na forum.
Dopiero po majówce ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie mój moduł kręci wiatraki ale z prędkością 1 obrót na sekundę. Myślisz ze do ogarnięcia? Te elementy to jakieś smd czy większe? :)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...