Skocz do zawartości
IGNOROWANY

zaślepka przy termostacie 1.8t bex


niskopochylony

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że i ja szukałem tej części wrzucam odpowiedź

http://allegro.pl/zaslepka-bloku-bora-passat-touran-a4-exeo-i4905889599.html

numer oryginału: 06B 103 033A

numer na zaślepce: 06B 103 035

Pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda wymiana tej zaślepki ? Czy trzeba wylać cały płyn ? Dojście kiepskie, bez odkręcenia przynajmniej przepustnicy się chyba nie obejdzie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda wymiana tej zaślepki ? Czy trzeba wylać cały płyn ? Dojście kiepskie, bez odkręcenia przynajmniej przepustnicy się chyba nie obejdzie ?

http://www.audiworld.com/tech/eng106.shtml

Tutaj kolego masz fajnie opisane jak dostać się do termostatu. Termostat najlepiej wyjąć a przy okazji i płyn spuścić. U mnie ta zaślepka też się rozpadła, myślałem, że to termostat gdzieś cieknie a okazała się ona. Nie wiem chyba jakieś wadliwe one są bo sporo osób to miało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla potomnych ;)

Wymiana tej zaślepki nie jest możliwa bez demontażu termostatu. Jest schowana ciasno pomiędzy termostatem a blokiem i nie ma do niej dojścia by ją wyciągnąć, wyczyścić gniazdo itd. Wydaje mi się, że da się to też zrobić od góry gdy nie ma kolektora dolotowego. Polecam wymianę tej zaślepki profilaktycznie przy okazji demontażu termostatu. Moja była tak spróchniała, że wyciągnąłem ją z bloku w 4 częściach. Koszt niski bo oryginalna 29 zł Pod termostat zaleca się nowy oring 038121119 (50x4mm) i najlepiej jeżeli nie wymienialiście wcześniej to również oring na metalowej rurce wchodzącej w termostat, jego nr to N90365302 (20x3mm)

Edytowane przez Krzysiek2808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...