Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja RNS-E zwykła czy ledowa, różnice - softy - info


instruktor83

Rekomendowane odpowiedzi

sprawdziłem też jakie czyta karty pamięci i niestety tylko 2GB max, więc raczej zwykły RNS-E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stoję przed problemem wyboru radia. Dużo czytałem o RNS E... są dwie wersje, zwykła (co czyta tylko SD do 4GB - które ciężko obecnie kupić) lub taka za sporą kwotę LED... Na ogłoszeniach natknąłem się na coś takiego:

 

Czyli idzie zwykłe RNS E odblokować na czytanie kart sdhc?

 

 

 

 

,,Stan radia: IDEALNY ! (jak na zdjęciach)
Przy odbiorze osobistym montaż GRATIS !
Wysyłkowo KODOWANIE pod indywidualne wyposażenie auta GRATIS !
Do radia posiadam oczywiście KOD !
Antena GPS GRATIS !
Karta SD GRATIS !

Na miejscu przy montażu posiadam wszystkie potrzebne kable, przejściówki oraz kości z pinami, które często trzeba dokładać by podpiąć linię K oraz BOSE.

Na życzenie podeślę film jak działa dokładnie ten egzemplarz ze zdjęć z ogłoszenia.
Sprzedaję dokładnie tą sztukę która jest na zdjęciach.

Jednostka wyprodukowana w Belgii, czyli uchodząca za niezawodną.
Made in Japan są to wadliwe jednostki, w których często padają pamięć i procesory!

Ekran:
- w stanie Idealnym !
- bez żadnych wypaleń pikseli, rozlań czy przebarwień ekranu
- na ekranie nałożona jest folia ochronna antyrefleksyjna.

Całe radio jest sprawdzone pod kątem sprawności, ekran zregenerowany, wszystkie prowadnice przesmarowane, wyczyszczony laser napędu DVD, zaktualizowane do najnowszego stabilnego softu i zakodowane przed wysyłką pod indywidualne wyposażenie auta.
Gratis dorzucam antenę GPS oraz kartę SD.
Za dopłatą (po wcześniejszym ustaleniu ponieważ muszę zamówić):
- moduł bluetooth do odtwarzania muzyki z telefonu (koszt 50zł)
- najnowsze mapy z polskim lektorem (koszt 50zł).

Posiada najnowszy i stabilny POLSKI SOFT 0733 (ze wszystkimi polskimi znakami).
Za dopłatą 85zł jestem w stanie odblokować w nim możliwość czytania kart 2 x SDHC 32GB! oraz możliwość czytania map z kart SD, którą gratis daję w zestawie. Dodatkowo soft pozwala na czytanie okładek z albumów MP3 co sprawia że radio mimo lat wygląda świeżo i funkcjonalnie.
Soft wgrywam po wcześniejszym uzgodnieniu ponieważ potrzebuję na to około 2 godzin.

Napęd DVD wyczyszczony, radzi sobie ze wszystkim :) co jest już rzadkością w tych jednostkach z powodu wypalenia laserów. Tu działa wszystko perfekcyjnie :)
(czyta mapy z płyt DVD wypalonych w domowym zaciszu :)

Czytnik kart SD oraz radio również 100% sprawne.

Do radia można podłączyć śmiało:
- kamerę cofania ;)
- fabryczny zestaw bluetooth lub niefabryczny za 50zł z możliwością przesyłania muzyki z telefonu.

Po wcześniejszym kontakcie zakoduję radio pod Państwa wyposażenie (kierownicę multifunkcją, nagłośnienie BOSE, wyjście AUX oraz kamerę cofania, co jest konieczne w przypadku tych jednostek by prawidłowo funkcjonowały w aucie z konkretnym wyposażeniem. Dostajesz radio które pasuje plug&play z Twoim wyposażeniem co uniknie problemu z uśpieniem radia a co za tym idzie z rozładowywaniem akumulatora w przypadku źle zakodowanej jednostki.

Gra znakomicie o czym chyba nikomu nie trzeba mówić.

Stacje radiowe odbiera idealnie.
Cena adekwatna do stanu, nie do negocjacji.

Zapraszam do obejrzenia w Zawierciu i zakupu.

__Fabryczna specyfikacja:__
Fabryczna nawigacja 7" z kolorową matrycą LCD. Najwyższej jakości oryginalny system nawigacji AUDI.
-7-calowy ekran kolorowy LCD o wysokiej rozdzielczości (Wide-VGA 400X240)
-Dwa czytniki kart pamięci SD obsługujące karty pamięci (za dopłatą 80zł 2 x 32GB !)
-Prezentacja map w wysokiej rozdzielczości: obraz 3-wymiarowy miast i terenów niezabudowanych oraz zabytków
-Wybór maksymalnie trzech tras alternatywnych
-Nadawanie celu podróży dżojstikiem bezpośrednio na mapie
-Zapamiętywanie ostatnio programowanych celów
-Funkcja dynamicznego wskazywania trasy docelowej (w oparciu o technologię TMC - Traffic Message Channel) oraz funkcja zapamiętywania komunikatów o aktualnych warunkach drogowych (TP-Memo)
System obsługi głosowej:
-Obsługa w następujących językach: niemiecki, angielski, francuski, włoski, hiszpański, portugalski , holenderski i POLSKI
-Możliwość importowania wpisów z książki adresowej telefonu
-Bezproblemowe odtwarzanie płyt CD oraz płyt z plikami w formacie MP3, WMA, możliwość odtwarzana plików z muzyka z kart pamięci CD, lub napędu CD/DVD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sahipp napisał(a):

Czyli idzie zwykłe RNS E odblokować na czytanie kart sdhc?

https://rnse.pcbbc.co.uk/feature-sdhc-support.php

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Muskel1 chciałbym Cię o coś dopytać, bo lawiruje z decyzją rns e (zwykłe) vs  marketowe radio/stacja (nie andrioid) 2 din... 

 

1)czy prawdą jest że wychodziły jakieś wypusty RNS E które były wyjątkowo usterkowe?

 

2)jak ogólnie z usterkowością tego już leciwego sprzętu tak w skrócie, duże ryzyko usterki?

 

3)z racji tego że głównie potrzebuje odtwarzacza mp3 z manualnymi przyciskami niż navi i innych bajerów chciałem się dopytać (bo różnie na forum piszą) czy przerzucanie następnego utworu trwa mniej więcej tyle co w innym radiu na USB czy dłużej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, sahipp napisał(a):

1)czy prawdą jest że wychodziły jakieś wypusty RNS E które były wyjątkowo usterkowe?

Nie wiem. Ogólnie wersje LED mają być lepsze.

15 minut temu, sahipp napisał(a):

2)jak ogólnie z usterkowością tego już leciwego sprzętu tak w skrócie, duże ryzyko usterki?

RNS-E miałem w aucie w okresie 2008-2014 r i w tym czasie nie miałem żadnych problemów z nim. Była to jeszcze ta zwykła wersja (192) a nie ta LED.

18 minut temu, sahipp napisał(a):

czy przerzucanie następnego utworu trwa mniej więcej tyle co w innym radiu na USB czy dłużej ?

Całkiem normalnie z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Nie wiem. Ogólnie wersje LED mają być lepsze.

tutaj gdzieś wyczytałem odnośnie zwykłych RNS E że te wyprodukowane w Japoni podobno padają jak muchy... ja nie mam kompletnie doświadczenia z RNS E... wszystkie moje radia do tej pory były ,,marketowe,,

 

co do RNS E Led (chodź to za droga impreza dla mnie jak tylko do słuchania mp3) to Ledy podobno gorzej grają niż zwykłe stare RNS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chciałbym zamontować Rnse. Zamiast connect 2 system wzmacniacz na tylne głośniki plus subofer w bagażniku bez bose 

Mam pytania :

Kupiłem gotowy adapter z allegro, do rnse z z antena GPS 

Czy będę musiał robić przeróbki radia 

Mam alarm, fisa, multi kierownicę. Ale nie wyświetla mi się radio na liczniku 

Czy muszę wymienić wzmacniacz od radia, jeśli mam inne końcówki przy radiu? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz concert 2 i zmieniasz na Rnse to potrzebny będzie adapter na wtyczki do radia, zapytaj sprzedawcy czy sprzedaż go w komplecie. Zakodujesz na Rnse i powinno wszystko grać bez przemieniania pinów w kostkach. Co do stacji na liczniku to po zakodowaniu powinno wysyłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...