Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja RNS-E zwykła czy ledowa, różnice - softy - info


instruktor83

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega wyżej wspominał o Displex, ale są tego dwa rodzaje z czego ten klasyczny odradzany jest do wyświetlaczy poliwęglanowych. Do tych zaś polecany jest Displex Touch Screen Sealer. Co użyć na RNS? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro rozkodowują po 38 zł, trzeba tylko radio wsadzić do auta i z vcds odczytać numer seryjny radia, bo na rns-e go nie ma :P są też płytki z softem do wyświetlenia kodu, działa w zwykłej, alenie wiem czy z LED-em...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, kamil-vag napisał:

Na allegro rozkodowują po 38 zł, trzeba tylko radio wsadzić do auta i z vcds odczytać numer seryjny radia, bo na rns-e go nie ma :P są też płytki z softem do wyświetlenia kodu, działa w zwykłej, alenie wiem czy z LED-em...

Nie działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. włóż kartę SD np. 8 GB lub 16 GB z jakąś muzą i zobacz czy  odtwarza jak odtwarza to LED. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy rzut oka widać różnicę po właczeniu. Porównaj ze zdjęciami w internecie . Możesz wejść w ustawienia i sprawdzić numer softu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuubi napisał:

Kod już mam. Teraz po czym poznać że to LED?

Przycisk media i soft 02XX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że led , udało się ? A miał ktoś problem z napędem tego typu że po wciśnieciu wyjęcia płyty i fizycznie gdy ją wyjmę cały czas napęd jakby próbował ją wypchnąć.. To że płyt nie czyta to pewnie laser do wyczyszczenia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuubi napisał:

Czyli wychodzi na to że led , udało się ? A miał ktoś problem z napędem tego typu że po wciśnieciu wyjęcia płyty i fizycznie gdy ją wyjmę cały czas napęd jakby próbował ją wypchnąć.. To że płyt nie czyta to pewnie laser do wyczyszczenia?

 

Jeszcze nie spotkałem leda który miałby problem z odczytem płyty. Możliwe że uszkodzony napęd lub nieudana kopia mapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapadka płyty powodowała takie cyrki, a map niestety nie mam.. Tylko źle złożyłem napęd bo się płyty blokują ale ważne że ogólnie jest sprawny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd ogólnie sprawny - płyty się blokują, nie czyta płyt to ogólnie niesprawny. Jak napęd niesprawny to i nie mamy nawigacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, H4mm3R napisał:

Jeszcze nie spotkałem leda który miałby problem z odczytem płyty. Możliwe że uszkodzony napęd lub nieudana kopia mapy.

U mnie w ledzie ostatnio w przeciągu tygodnia pokazało ok 3 razy informację o braku płyty lecz tak to normalnie działa.

Czyszczenie lasera chyba nie zaszkodzi ?

IMG_20190104_152218088.jpg

Edytowane przez chudy92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chudy92 napisał:

U mnie w ledzie ostatnio w przeciągu tygodnia pokazało ok 3 razy informację o braku płyty lecz tak to normalnie działa.

Czyszczenie lasera chyba nie zaszkodzi ?

IMG_20190104_152218088.jpg

Powinno pomóc

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, H4mm3R napisał:

Jeszcze nie spotkałem leda który miałby problem z odczytem płyty. Możliwe że uszkodzony napęd lub nieudana kopia mapy. 

A co to że niby LED jest pod tym względem jakiś wyjątkowy ? Taka sama konstrukcja jak i poprzednik. Brudzi się tak samo.

W moim LED miałem problemy z oddawaniem płyty wysuwał ją tylko centymetr, że ciężko ją było złapać. Jak już udało się ją wyrwać to zaczynał kręcić silnikiem od ładowania płyty. Czyszczenie czujników położenia mechanizmu jak na tą chwilę załatwiło sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, airbob napisał:

A co to że niby LED jest pod tym względem jakiś wyjątkowy ? Taka sama konstrukcja jak i poprzednik. Brudzi się tak samo.

W moim LED miałem problemy z oddawaniem płyty wysuwał ją tylko centymetr, że ciężko ją było złapać. Jak już udało się ją wyrwać to zaczynał kręcić silnikiem od ładowania płyty. Czyszczenie czujników położenia mechanizmu jak na tą chwilę załatwiło sprawę.

Jest młodszy, bo produkcja od 2010. Nie to co pierwsze sztuki z 2004roku... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z RNS-E LED  w Audi A3 2012r.

Wgrałem spolszczenie, poszło bez problemu .

Mapy przerobiłem żeby nie usunęło mi spolszczenia.

Nagrałem płytę z mapa 2017r. nagrywarką Pioneer DVR-109 i po włożeniu płyty, nawigacja się włącza. Mapa się pokazuje ale nie można ustawić celu trasy.  Nie da się nic wpisać.

Po  wybraniu celu trasy z zapisanych wcześniej celów, normalnie oblicza trasę i nawiguje bez lektora.

Lektor też nic nie mówi, po zmianie języka w ustawieniach np: na niemiecki dalej to samo. Czy macie jakieś pomysły? Czy to wina spolszczenia czy mapy? Pozdrawiam

IMG_20190121_142526_HDR.jpg

IMG_20190121_142540_HDR.jpg

IMG_20190121_142602_HDR.jpg

Edytowane przez wertas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, H4mm3R napisał:

Nieudolnie przerobiłeś mapy.. 

Sugerowałem się tematem na forum elektroda: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2586710.html

Widocznie musiałem źle to podmienić.

Dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez wertas2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dekiel 13 napisał:

Wertas2 masz RNSE LED czy zwykłe RNSE ?

Mam wersję LED końcówka 193G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...