Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja RNS-E zwykła czy ledowa, różnice - softy - info


instruktor83

Rekomendowane odpowiedzi

A po czym rozpoznać czy to Led czy LCD ?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już poużywałem tego LED a wcześniej miałem zwykłego i oto jakie zauważyłem różnice pomiędzy nimi:

1. LED ma o wiele czytelniejszy wyświetlacz, zalety tego docenia się przy dużym nasłonecznieniu. Ma większą rozdzielczość co ładniej wygląda i może przydaje się w przypadku oglądania filmów (ja nie miałem okazji porównać bo nie mam takiej potrzeby w aucie). W codziennym użytkowaniu ta rozdzielczość nie jest aż tak potrzebna, poprzedni model był wystarczający.

2. Do LED jest bardziej polskie spolszczenie z "ogonkami" ą,ę,ź,ć itd.

3. W nawigacji LED jest funkcja scroll która jest bardzo przydatna jeśli chcemy prześledzić całą zaplanowaną i zatwierdzoną trasę. W poprzednim modelu strasznie upierdliwe było przesuwanie mapy góra/dół oraz lewo/prawo zwłaszcza przy dużym powiększeniu mapy. Było kupę klawiszowania i gałkowania. Teraz ustawiamy skalę i wybieramy funkcję scroll i automatycznie jedziemy po trasie w górę albo w dół kręcąc tylko gałką. Nareszcie ma to ręce i nogi.

4. Niestety możliwa ilość punktów pośrednich bodajże szt 3 pozostała bez zmian. Przy planowaniu dłuższej trasy chcąc ominąć na pewnym jej odcinku części płatne, robi się problem, trzeba trasę podzielić na kawałki i ładować po kolei z pamięci nawigacji.

5. W LED wyraźnie dłużej trwa przeskakiwanie po utworach (karata SD i SDHC) mnie to strasznie irytuje, działa to jak za czasów komputera Atari/Comodore. Moja nawigacja musi pomyśleć ok 1-2 sekund. W starej odbywało się to natychmiastowo. Niedawno ktoś potwierdził że ma tak samo. Czekam aż ktoś powie że u niego przeskakuje szybko to pojawi się światełko w tunelu że można to poprawić.

6. W LED mamy możliwość obsługi kart SDHC do 32GB jest to istotna zaleta.

7. W LED zakres regulacji barwy tonów jest chyba trochę okrojony i działa w węższym zakresie.

8. Dźwięk hmmm no właśnie tutaj można wiele napisać.

LED jest bardziej klarowny i detaliczny (mam podłączony zewnętrzny wzmacniacz i dobre głośniki oraz doświadczenie w słuchaniu), niestety ma to swoje plusy i minusy. Utwory które są dobrze nagrane na CD lub skompresowane do 320bitrate na karcie, potrafią zabrzmieć naprawdę ciekawie i usłyszałem wiele rzeczy które do tej pory gdzieś tam umykały. Można się nawet trochę rozsmakować w tych niuansach, warunkiem jest dobry materiał dźwiękowy. Jeśli materiał jest gorszej jakości to LED go jeszcze bardzie okaleczy.

Niestety jest też druga strona medalu. Dźwięk jest pozbawiony "tego czegoś" co miała poprzednia wersja. Nie ma już przetwornika produkcji Burr-Brown, może to z tego powodu. Niby można uzyskać "bit" i "łupnięcie" ale nie ma tego ciepła i miękkości w brzmieniu, po prostu wali w głowę ale nie wierci dziury w brzuchu, nogawką trzepie ale nie sprawia to frajdy.

Jednym słowem czuję pewien niesmak i nieraz tęsknię za swoim starym RNS-E.

9. Nie wiem czy tak wcześniej miałem (trochę czasu było bez radia) czy może to poprzez zmianę RNS-E, jak mam telefon odparkowany w uchwycie, to na FIS przestały mi się wyświetlać nazwy z książki adresowej, jest tylko sam numer. Po BT jest ok i wyświetla się nazwa. Z modułem telefonu nic nie było zmieniane.

Tyle na tą chwilę przychodzi mi do głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w temacie :)

Mam LEDa 8E0 035 193T


5. W LED wyraźnie dłużej trwa przeskakiwanie po utworach

Co prawda nie porównywałem ze zwykłym RNS-e, ale u mnie w ledzie wygląda to tak:

Prędkość przełączania wydaje się ok, na pewno nie są to 2 sekundy. Karta to SD 8GB klasy 4 więc bez rewelacji.


7. W LED zakres regulacji barwy tonów jest chyba trochę okrojony i działa w węższym zakresie.

Mam porównanie tylko z RNS-d, po przypisaniu LEDa do Bose, gra to jak dla mnie lepiej w całym zakresie, acz ogromnej zmiany nie ma.


8. Dźwięk hmmm no właśnie tutaj można wiele napisać.
LED jest bardziej klarowny i detaliczny

To prawidłowość przy dowolnym zestawie. Im lepsza jakość sprzętu grającego, tym lepsza musi być jakość źródła dźwięku, bo wychodzą tak niedoskonałości jak i plusy. Dlatego nie dotykam nawet kawałków w niższym bitrate niż 320kbps.


na FIS przestały mi się wyświetlać nazwy z książki adresowej, jest tylko sam numer

mam to samo, też tylko numery, za to na wyświetlaczu navi jest tak jak w telefonie

Edytowane przez mariuszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłał mi drugie zdjęcie te od zwykłego rns bo wcześniej się pomylił a ramki do a4 oczywiście też ma i kosztują u niego 550 zł i pytanko czy duży problem jest ze zmianą ramki na miejscu bo on tego nie zmieni bo to nowki sztuki i nie będzie ingerować w nowy sprzęt. I8bd154ded77afd667b5db1771392173f.jpg

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jankes3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramki ma po 550 zł czy navi to nówki bo już się pogubiłem ta 2014 rok zwykła nie ledowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramka do a4 b6/b7 - 550 zł
Rns-e Led od A3 - 2400 zł
Rns-e lcd od A4 - 1900 zł
Takie ceny mi podał do zapłaty, pisał że to nowki sztuki nie śmigane, czy ktoś robił z tym gostkiem interesy? http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5748686302

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez jankes3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem przykładowy link z allegro, a to zdjęcie rnse o ktorym między innymi mowa f2c5c6575253da613dfe680309fc3270.jpg

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta z kodem? Brak. gwarancja ? Brak . Sprzęt nowy jest inaczej zafoliowany jeśli chodzi o ekran, gość ma na każdej aukcji opisane sprzęt używany


po blachach po bokach widać ze był już montowany i demontowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta z kodem? Brak. gwarancja ? Brak . Sprzęt nowy jest inaczej zafoliowany jeśli chodzi o ekran, gość ma na każdej aukcji opisane sprzęt używany

po blachach po bokach widać ze był już montowany i demontowany

zagadałem do niego przez allegro na pierwszej lepszej jego aukcji i on mi przedstawił swoja ofertę nowych sprzętów ale jak się okazuje to on nie handluje na allegro nówkami :huh: i do tego w jednym z ostatnim mailu na moje pytanie o odbiorze osobistym i sprawdzeniu na miejscu, odpisał że tylko wysyłka wchodzi w gre , czyli gość podejrzany :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ta rns-e jest na bank w ledzie w będzie pasować do B6 ?

http://allegro.pl/nawigacja-rns-e-media-led-audi-a4-seat-exeo-kod-i5923306930.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z racji tego, że moja zwykła RNS-E ostatnio padła i wyświetla się komunikat "Set original cd rom", zastanawiam się nad kupnem LED'a.

Możecie napisać czy warto interesować się tymi ofertami:

http://allegro.pl/nawigacja-audi-a3-led-rns-e-chrom-i5971959474.html

http://allegro.pl/nawigacja-audi-a3-193g-led-rns-e-ramka-i-antena-i5967014992.html

Ewentualnie jeśli macie inne aukcje lub propozycje, to chętnie zobaczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, że moja zwykła RNS-E ostatnio padła i wyświetla się komunikat "Set original cd rom"

Spróbuj zaktualizować soft albo pożycz od kogoś ori płytkę bo jeśli soft nie jest uwalony to powinno ruszyć.

Możecie napisać czy warto interesować się tymi ofertami:

Nawigacja Audi A3 LED RNS-E chrom (5971959474) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

Nawigacja Audi A3 193G LED RNS-E + Ramka i Antena (5967014992) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

Te ledy są z A3 i nie wpasujesz ich do B7 bo jest inna ramka.

Ewentualnie jeśli macie inne aukcje lub propozycje, to chętnie zobaczę.

Poszperaj w forumowym dziale ogłoszeń może coś znajdziesz ewentualnie pisz do siemiana powinien coś tam mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


PMRudy, dnia 06 Lut 2016 - 12:41, napisał:
Możecie napisać czy warto interesować się tymi ofertami:
Nawigacja Audi A3 LED RNS-E chrom (5971959474) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.
Nawigacja Audi A3 193G LED RNS-E + Ramka i Antena (5967014992) - Allegro.pl - WiÄcej niĹź aukcje.

Te ledy są z A3 i nie wpasujesz ich do B7 bo jest inna ramka.

Wiem, że są z A3, ale można ramkę zmienić chyba?


Kupiłem LEDa u siemian'a i wszystko hula. Jest bardzo duża różnica w rozdzielczości wyświetlacza. Trochę hajsu to kosztowało, ale jestem zadowolony. Jakbym 3 lata temu wiedział, że są LEDy i zwykłe, to bym od razu dołożył kasę i kupił LEDa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podobnie zakupilem LED'a u Siemiana i bardzo sobie chwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...