Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nawigacja RNS-E zwykła czy ledowa, różnice - softy - info


instruktor83

Rekomendowane odpowiedzi

Czytam i mam mały problem... Czy opłaca się kupić RNS-E ??? Chodzi o stosunek cena do mozliwości i jakość dźwięku ??? Nigdy nie slyszałem jak chinol gra (mam wrazenie, że tragicznie) ale mozliwościami przerasta rn-a. Najbardziej zależy mi na odtwarzaniu mp3 320kbps i mozliwości podłączenia i ogladania tv...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czytam i mam mały problem... Czy opłaca się kupić RNS-E ??? Chodzi o stosunek cena do mozliwości i jakość dźwięku ???

Dokładnie nad tym samym się zastanawiam. Mam BNS 5.0 i chciałem zmienić na RNS-E Led, ale jak jakość dźwięku miałaby się pogorszyć to raczej zrezygnuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem RNS-E na wersję LED ze względu na lepszą rozdzielczość, szybszy procesor itd. audiofilem nie jestem, ale dla mnie dźwięk jest w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki ja mam jak w numerze mam 192 a przycisk media. Jest to szacie Expo z 2011.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz w nr 192 ( seat ) to jest to led wejdź w setup i wer i tam będzie jaka jest wersja sw po tym można rozpoznać

Edytowane przez Tom A4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam mam wersję 220 a chce mieć 650

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki moja pomyłka w seacie jest 192 w audi 193 masz leda ostatni soft to 220 nowszej nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A da się zrobić menu polskie w sofcie 220 do rns Led?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. do zakupu mam dwie mozliwosci :



1.Nawigacja Audi A4 B6-B7 RNS E Android 5.1.1 3G ----- http://allegro.pl/nawigacja-audi-a4-b6-b7-rns-e-android-5-1-1-3g-i6370987866.html?reco_id=da06b340-b7e3-11e6-8d4b-0274e1850c96&ars_rule_id=201


a.czy trzeba cos przerabiac, i jak współpraca z FIS-em , itd.



2.Radio navigacja rns e audi a4 b6,a4 b7 jak nowa pl.menu np. ----- https://www.olx.pl/oferta/audi-navigation-plus-CID5-IDiVfEj.html#3380010882 to wygląda na leda



Jestem laikiem czy nr.1 to chinol itd.


miałem RNS-E LCD .


Prosze o prade co z tych rzeczy polecacie do załorzenia


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie tez nie jest LED to wałek jest. Zobacz naklejkę 192 końcówka. Ktoś zmienił klawisz na media

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie tez nie jest LED to wałek jest. Zobacz naklejkę 192 końcówka. Ktoś zmienił klawisz na media

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dzieki ,sprawdze to ,mam do niego niedaleko.

poszukuje dobrego RNS-E LED 193 do kupienia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie tez nie jest LED to wałek jest. Zobacz naklejkę 192 końcówka. Ktoś zmienił klawisz na media

Sent from my iPhone using Tapatalk

To są dwa inne radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To drugie tez nie jest LED to wałek jest. Zobacz naklejkę 192 końcówka. Ktoś zmienił klawisz na media

Sent from my iPhone using Tapatalk

To są dwa inne radia

Racja teraz dojrzałem to w samochodzie ma MEDIA a to wyjęte ma CD/TV.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowo wyrwane złącza antenowe widac na ostatnim zdjęciu to jakiś złom rocznik 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok. zakupiłem .to z wyrwanymi złączem ,już zrobione .

Jest legal z pinem .tak wygląda bo było skradzione i oddane przez policję.

Znajomy od niego, wstawił nowe na AC koszt nowego Leda 12 200 zł.

Zdjęcia jak robił to zrobił nowego, że świecącą navi i połączył (z oddanym) starym które sprzedawał.

Dlatego tak wyszło, było blisko do niego ,więc sprawdziłem i kupiłem w dobrym stanie .

było tez A4 b7 więc nic nie musiałem programować dodatkowo po za wklepaniem pinu.

wszystko działa jak w tym co miałem oryginale i wyparowało pewnego dnia.

myślałem o ledzie ,ale nic w okolicy nie było i jedno tylko znalazłem od A3 + ramkę + Vagiem ustawienie,i najgorsze było na drugim koncu Polski.

Finansowo wyszło by około 2.8 tysia.wiec troche drogo.

Chinole mi odradzono w serwisach zakładających radia i navi,,,oraz najlepszy radiowiec- serwisant w moim mieście też to potwierdził ,

więc odszedłem od tego zamiaru ,choc był bardzo kuszący- patrząc na ekran dotykowy i wiele innych ciekawych rozwiązań.

.

Dzięki z wprawne oczy i podpowiedzi.

Ps.porada

Jeżeli RNS-e pochodzi z innego modelu Np. A6,A3 a wstawiamy go do A4(i na odwrót między modelami), to musimy pozmieniać ustawienia Vagiem.Bo wszystko moze nie grać.

z A4 do A4 wstawiałem,więc tylko pin wbiłem i wszystko hula:; bluetooth,navi ,czytnik kart ,zmieniarka ,fis wszystko wyświetla itd-- jak bym swoje zamontował co wyparowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojej porady, to miałeś tylko farta z tym kodowaniem, bo nawet jak będzie z innej A4 to nie wszystko może działać a kodowanie to 5-10min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podpowiecie z jakiego samochodu pochodzi ta nawigacja:

http://www.ebay.co.uk/itm/AUDI-A4-S4-B7-NAVIGATION-PLUS-SAT-NAV-NAVIGATION-SYSTEM-RNS-E-8E0035193A-NO-CODE-/232082427580

Wygląda na to, że jest to LED, bo ma przycisk MEDIA oraz inny wygląd menu. Ale jej numer zaczyna się od 8E0. Końcówka 193A.

Ani to Exeo, ani to A3, zatem w A4 były montowane LEDowce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...