Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zgrzytanie przy ruszaniu na skręconych kołach, czy to przegub?


Shizon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od jakiegoś czasu kiedy chcę ruszyć ze skręconymi kołami, to przy prawym prezednim kole słyszę zgrzyty, nie występuje to zawsze, ale jednak jest to niepokojące.

Jeśli jest to faktycznie przegub, to czy dzieli się go na zewnętrzny i wewnętrzny, czy jest on w całości jako jedna część? Dalej, czy lepiej samemu kupić odpowiedni przykładowo na allegro i zakupionym pojechać do mechanika w celu wymiany, czy zostawić to jemu, aby sam dobrał właściwy? Jeśli jeszcze można wiedzieć, to jaka byłaby tak w przybliżeniu cena wymiana przegubu?

A4 B5 130KM 5V, czy do oceny tego potrzebowalibyście jakichś dodatkowych informacji o tym samochodzie? Niestety nie znam oznaczenia silnika, ponieważ nie jest to moje auto, a więc musiałbym poszukać tego gdzieś w dokumentach.

Dzięki wielkie z góry za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś czasu kiedy chcę ruszyć ze skręconymi kołami, to przy prawym prezednim kole słyszę zgrzyty, nie występuje to zawsze, ale jednak jest to niepokojące.

Jeśli jest to faktycznie przegub, to czy dzieli się go na zewnętrzny i wewnętrzny, czy jest on w całości jako jedna część? Dalej, czy lepiej samemu kupić odpowiedni przykładowo na allegro i zakupionym pojechać do mechanika w celu wymiany, czy zostawić to jemu, aby sam dobrał właściwy? Jeśli jeszcze można wiedzieć, to jaka byłaby tak w przybliżeniu cena wymiana przegubu?

A4 B5 130KM 5V, czy do oceny tego potrzebowalibyście jakichś dodatkowych informacji o tym samochodzie? Niestety nie znam oznaczenia silnika, ponieważ nie jest to moje auto, a więc musiałbym poszukać tego gdzieś w dokumentach.

Dzięki wielkie z góry za pomoc :)

Oznaczenie silnika znajdziesz w bagażniku na naklejce jak podniesiesz podłogę ;) dokumentów nie potrzeba... co do zgrzytania to nie pomogę, bo nie miałem styczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to przegób zewnętrzny to mozna to sprawdzić - koła na maksa w i ruszamy szybko jeśli stuka to do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To na pewno przegub . Przy takich objawach to - przegub. Kod silnika jest wybitey na przodzie głowicy pod plastikową osłoną. Obstawiam ADR i masz nie 130 a 125 ps.

Edytowane przez jacek70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, dziś jadę do mechanika wymienić sterownik do klimatyzacji i od razu o to zapytam. Ile by kosztowała wymiana. Te zgrzyty dalej są obecne, więc na pewno przegub. Mam pytanie, czy ten przegub, to jest jednoczęściowy w tym modelu, czy jest wewnętrzny i zewnętrzny i wtedy oba do wymiany?

Jeśli miałbym sam zamówić a potem na wymianę pojechac do mechanika, to jakiej firmy przegub byście polecali?

Edytowane przez Shizon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mam pytanie, czy ten przegub, to jest jednoczęściowy w tym modelu, czy jest wewnętrzny i zewnętrzny i wtedy oba do wymiany?

przegub zewnetrzny jest przy zwrotnicy przy kole, a wewnetrzny na wyjsciu skrzyni biegow. wymienia sie niezaleznie ten ktory potrzeba. trzeba wyciagnac polos. sprawdzic dokladnie oslony gumowe i opaski od nich, w razie potrzeby koniecznie wymienic. nowy smar powienien byc w komplecie z nowym przegubem, jak nie to koniecznie trzeba nalozyc swiezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy dużym strzelaniu smar albo nie pomoże, albo tylko na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wymianie przegubu nie trzeba wyciągać półosi ani demontować wachaczy wiem bo kilka razy wymieniałem. Wszelkie info jest na forum bo wg. tego robiłem czas operacyjny jakieś 30-40min. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na wymianę przegubu. Mechanik mówił, że ok 2 godziny to zajmie. Cena zamknie się w 200zł. Robocizna 50zł.

Tylko teraz mam wątpliwości który to jest rzeczywiście przegub. Byłem pewien, że to prawy, a później po rozmowie z narzeczoną (to jej auto) - mówiła, że jest pewna, że to srona kierownicy. Po tej rozmowie zacząłem słyszeć zgrzyty po lewej stronie... Na wszelki wypadek dam jeszcze do sprawdzenia mechanikowi. Na szczęście jest obojetne czy to lewy czy prawy przegub, części takie same :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...