Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stłuczka i niepoważna wycena przez HDI


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

20 października miałem stłuczkę na DK. Z naprzeciwka wyskoczyło pogotowie na sygnale (było widoczne z daleka), jechało środkiem, wszyscy zjechali na prawo, żeby przepuścić. Jadący kierowca przede mną zwolnił do ok 20km/h, ja jadąc za nim również, nie było to jakieś nagłe zatrzymanie, po prostu powolne zwolnienie, nie z zaskoczenia, a koleś jadący za mnąuderzył w tył mojego samochodu z całym impetem, bez żadnego hamowania. Zastanawianie się co robić, czy dogadać się czy wzywać policje. Po konsultacji zdecydowałem się na policję. Mam notatkę z policji, zgłoszenie do ubezpieczyciela szkody, wizyta rzeczoznawcy, porobił zdjęcia i tak czekałem aż do 2 grudnia. Samochód przed szkodą wycenili na 12 200 zł co jest dla mnie śmieszną ceną, bo nie kupię samochodu z ksenonem, grzanymi d*pami, tempomatem, oświetleniem nóg LED i w takim stanie za 12 200. Wartość po szkodzie to wg nich 2600 zł, więc wypłacili mi 9600 zł. Samochodu nie zamierzam naprawiam, chciałbym go sprzedać tak jak stoi.

Co mogę zrobić? Odwoływać się? Myślałem, żeby sprawę przekazać jakieś firmie, np. Votum. Warto? Może ktoś coś poradzić? Jak powinno wyglądać takie odwołanie? Muszę "zaprosić" jakiegoś rzeczoznawcę, który inaczej wyceni ten samochód? Czy mogę już wystawić samochód na sprzedaż? Czy mogę również starać się o jakieś zadośćuczynienie za utratę pracy (jedyny samochód w rodzinie, nie miałem jak dojeżdżać do pracy 24 km w oby dwie strony, wypadek w drodze z pracy)

Zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dla Ciebie odsprzedać szkode . przyjezdza Ci rzeczoznawca z takiej firmy robi prawdziwa wycene potem doplacaja Ci jeszcze jakas kase napewno taka ktorej nie wyplaci ci ubezpieczyciel . Ty masz te 9600 PLUS np ze 4 czy 5 tysi z firmy ktora wytacza sprawe ubezpieczycielowi i po mniejwiecej dwoch latach sadzenia odbiera sobie to co ci wyplacila plus koszta i tak dalej i wszyscy sa zarobieni poza oszustem w postaci ubezpieczyciela ktory zanizył Ci wypłatę

a fitmy w które sie sadzą w twoim imieniu najczesciej pobierają 50 procent kwoty odszkodowania sa to koszty ukryte czy to w wacie czy w innych oplatach wiec ci sie nie oplaca jak chcesz miec kase odrazu to odsprzedaj szkode jak chcesz drugie tyle kasy to sam wytaczaj sprawe w sadzie ale to potrwa do 2 lat

choc musiałbys zrobić niezalzną wycenę czy warto bo szkody nie wydają się bardzo duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dla Ciebie odsprzedać szkode . przyjezdza Ci rzeczoznawca z takiej firmy robi prawdziwa wycene potem doplacaja Ci jeszcze jakas kase napewno taka ktorej nie wyplaci ci ubezpieczyciel . Ty masz te 9600 PLUS np ze 4 czy 5 tysi z firmy ktora wytacza sprawe ubezpieczycielowi i po mniejwiecej dwoch latach sadzenia odbiera sobie to co ci wyplacila plus koszta i tak dalej i wszyscy sa zarobieni poza oszustem w postaci ubezpieczyciela ktory zanizył Ci wypłatę

a fitmy w które sie sadzą w twoim imieniu najczesciej pobierają 50 procent kwoty odszkodowania sa to koszty ukryte czy to w wacie czy w innych oplatach wiec ci sie nie oplaca jak chcesz miec kase odrazu to odsprzedaj szkode jak chcesz drugie tyle kasy to sam wytaczaj sprawe w sadzie ale to potrwa do 2 lat

Chętnie to odsprzedam. Nie wiem jaką firmę mam wybrać. Możesz coś polecić? Liczę, że dostanę jeszcze 5 tys, więcej nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam osobiście kiedy mi wypłacili 300 zl zamiast kilku tysięcy oddalem sprawe do sądu i teraz bedą mieli do zapkacenia razem z moimi kosztami adwokata i tak dalej ponad 20 tysii ale może ktoś na forum ma większe doświadczenie z tego rodzju firmami ewentualnie poszukaj w necie podzwoń popytaj się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jako że to mój pierwszy post, od razu się przywitam.

Prowadzę kancelarię zajmującą się dopłatami do szkód, dopłaty wykonujemy w ciągu tygodnia.

Proszę przesłać kosztorys na mojego maila lub zajrzeć na stronę odzyskamyodszkodowanie wyliczę ile może Pan uzyskać + pomogę uzyskać pieniądze z tytyułu samochodu zastępczego jeśli Pan z niego nie korzystał (ok1000-2000zł).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak śmiało możesz zaprosić jakąś firmę do współpracy która sądzi się w takich porzypadkach oni patrzą czy daradecoś więcejudrzeć czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...