Skocz do zawartości
IGNOROWANY

elektryczne szyby nie dzialaja :/


grabiec

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam s4 b5 i dziś buba szyby się nie otwierają nie ma nawet podświetlania na guzikach (wszystkich) świeci się tylko gałka od sterowania lusterkami podświetlania nie ma również w guziku do ryglowania drzwi ale guzik działa kopertówki również świeca po otwarciu drzwi
z pilota szyby się opuszczają i zamykają
dzień wcześniej założyłem wskaźnik boosta i grzebałem przy bezpiecznikach i w okolicach przekaźników możliwe jest ze jakiś przekaźnik wyskoczył bądź się odpier**l bezpieczniki wszystkie ok a vagiem nie wiem w jaki sposób sprawdzić
wskaźnik podpiąłem + stały + ,- do masy i wzbudzenie pod bezpiecznik 20 (czyli pod światła)

tak chciałem aby dopiero włączał się jak załączę światła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprawdzenia wiązki połączeń. Pod dywanem pierwszy słupek ( około dźwigni otwierania maski) . Tam sprawdź kostka bordo lub bordo-fiolet (zależy od rocznika) jest od szyb. Po drugiej stronie jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko że jak by mu się któraś z tych kostek w nogach od szyb wypięła albo bezpiecznika na przewodzie plusowym lub minusowym zjarał to nie działało by mu otwieranie czy zamykanie szyb z pilota


no tylko że jak by mu sie wypięła któraś z kostek od szyb to nie działało by mu otwieranie ani zamykanie z pilota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym problem wlasnie nie nie ma nigdzie podswietlania ani z przodu ani z tylu no i z pilota dzialaja :/:/


odpiolem dzis wskaznik boosta i d*pa bezpieczniki ok z tego co doczytalem to pompka centralnego jest jako modul komfortu i odpowiada za sterowanie szybami macie jakies pomyslky wiazka przepatrzona :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej jak przy przełącznikach będzie okej to wtedy będzie musiał iść po wiązce dalej a to już trochę rozbierania auta jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie będę zakładał nowego tematu...

 

Mam podobny problem tylko że u mnie na początku szyby nie działały gdy otworzyłem drzwi od kierowcy więcej niż połowę, domyślam się że złamany jest któryś z przewodów w drzwiach..

przy otwieraniu okien z kluczyka wszystkie szyby idą w dół oprócz szyby kierowcy....

które przewody sprawdzić najpierw ?

 

z góry dziękuje za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprędzej przewody w harmonijce(uszczelce gumowej) pomiędzy drzwiami a słupkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze kolega sitar. Zdejmujesz całkowicie harmonijke i oceniasz. Pewnie będzie tam masakra i będziesz musiał wszystko od nowa polutować i termokurczką zgrzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, eryczek93 napisał:

dokładnie tak jak pisze kolega sitar. Zdejmujesz całkowicie harmonijke i oceniasz. Pewnie będzie tam masakra i będziesz musiał wszystko od nowa polutować i termokurczką zgrzać

a żeby zdjąć tą harmonijkę to musze całą instalacje wyjąć z drzwi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...