Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hamulce A6c5


C.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Piszę w tym miejscu bo nie ma działu "Inne Audi", a a6c5 jest chyba najbardziej zbieżna budową z a4b6.

Kupiłem komplet hamulca na przód i zastanawiam się czy w weekend sie samemu za to nie zabrać. Mam ogrzewany garaż wyposażony w klucze itp. Chcę wymienić tarcze, klocki, gumki na zaciskach i przewody gumowe przy zacisku. Dawniej kilka razy robiłem to w polonezie i zawsze było ok, więc pomyślałem, że chyba wszystkiego nie zapomniałem i tutaj zasada jest podobna. Mam specjalny wciskacz tłoczka, więc z tym się męczyć nie będę musiał. Z jako takim pojęciem technicznym jest to do zrobienia samemu w kilka godzin? Szukałem tutoriala, ale z a6c5 nie znalazłem. W zasadzie najbardziej obawiam się wymiany wężyków gumowych bo chyba cały płyn mi zleci i będę musiał odpowietrzać później układ, zgadza się? Jak dobrze odpowietrzyć po złożeniu wszystkiego? Czy od razu sobie wymienić płyn hamulcowy skoro i tak cały zleci?

Edytowane przez C.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopuść do zlania całego płynu jak zapowietrzysz pompę ABSu będziesz miał problem z odpowietrzeniem.

ps

i nie podświetlaj całego tekstu bo staje się to nie czytelne i nie chce się czytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dopuść do zlania całego płynu jak zapowietrzysz pompę ABSu będziesz miał problem z odpowietrzeniem.

ps

i nie podświetlaj całego tekstu bo staje się to nie czytelne i nie chce się czytać

Jak zabezpieczyć się przed ucieczką płynu skoro muszę odkręcić wężyki od zacisku do rurki?

Nie chciałem podświetlać tekstu. Wklejałem ten fragment i nie mogłem w edycji tego zmienić. Nie ma chyba bardziej odpowiedniego działu, tak mi się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec nieprzelotową nakrętkę M10X1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zmianie hamulców pojawił się jeszcze jeden problem. Najpierw urwała się wtyczka od czujnika starcia klocków, a potem zginęła bezpowrotnie. Chodzi o tą "żeńską" wtyczkę, w którą wchodzi wtyczka od klocka. Ta, która jest na samochodzie zamontowana. Znajdę ją w sklepie? A może można używkę kupić na szrocie? Czy z innych modeli silnikowych będzie dobra? Czy od a4 też by pasowała? Na samochodzie wiszą dwa kabelki, czyli rozumiem, że jak dostanę tą wtyczkę to wystarczy polutować do tych kabelków? Fis pokazuje pomarańczową informację dotyczącą hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi smsem swoj adres to Ci jutro wysle. Rozumiem ze troche kabla wystaje z klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj mi smsem swoj adres to Ci jutro wysle. Rozumiem ze troche kabla wystaje z klocka.

Na klocku wszystko ok. Brakuje wtyczki na samochodzie. Zostały na samochodzie dwa kabelki, a wtyczka zniknęła. Ta z klocka wchodzi w tą na samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i tą i tą.

Dawaj adres.

Wysłałem smsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...