Skocz do zawartości
IGNOROWANY

lampy tył polift


Maxfly

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie proszę o pomoc przy instalacji lamp poliftowych w moim avancie.

Posiadam już lampy komplet nówki, jestem zaopatrzony w VCDS i schemat mostkowania z 4 pin na 5 pin, ori wtyczki i piny.

Problemem jest to moskowanie gdyż nie wiem gdzie się najlepiej wpiąć w wiązkę i którędy pociągnąć brakujący 5 kabelek.

Proszę o pomoc i kilka cennych rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś próbował wymieniać tradycyjne żarówki (W16W, PY21W, H21W) w lampach sprzed liftu na żarówki z diodami LED i CanBus? Czy to ma sens. Będę wdzięczny za foto z efektem jeśli ktoś coś takiego zrobił.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak udało się zrobić ? :)

Nie udało się, bo się za to nie zabrałem. Mam wszystkie graty ale potrzebuję podpowiedzi w kwestii przeciągania dodatkowych kabli. Nie wiem czy mam bebeszyć klapę z plastików, żeby dostać się do wiązki kabli idących do lamp czy jest jakiś inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nie wiem czy mam bebeszyć klapę z plastików,

Klape musisz bebeszyć, żeby podciągnąć kable do kierunków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak udało się zrobić ? :)

Nie udało się, bo się za to nie zabrałem. Mam wszystkie graty ale potrzebuję podpowiedzi w kwestii przeciągania dodatkowych kabli. Nie wiem czy mam bebeszyć klapę z plastików, żeby dostać się do wiązki kabli idących do lamp czy jest jakiś inny sposób.

Ja biorę się za lampy w Poniedziałek bo czekam jeszcze na dwie wtyczki, którą lecą z Poznania.

Czy mógłbyś mi podesłać schemat mostkowania ?.

Czy VCDS jest niezbędny ? słyszałem, że nie trzeba nic kodować, wystarczy tylko podjechać do ASO. Proszę o podpowiedź bo jedni mówią ASO a drudzy VCDS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO takich rzeczy nie robi , bez VCDS i schematów to jak chcesz to zrobić ?

Dlatego pytam bo nie dawało mi to spokoju. Czyli wizyta w ASO jest zbędna. Zatem poproszę znajomego, żeby mi to wsio ogarnął VCDS a resztę zrobie sam wg. instrukcji arek776

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schematy ===> https://www.dropbox.com/s/844tmsriorolgyh/neon%202012%20avant.pdf?dl=0

SPIS CZESCI do zmiany lamp :


2x Obudowa 8K0 973 705 B

2x Obudowa 8R0 973 605

1x 0,5 mm 000 979 025 E

1x 0,75mm 000 979 164 E

4x 0,5 mm 000 979 009 E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej pomocny jest wątek WRC dotyczący montażu elektrycznej klapy bagażnika, bo tam jest instrukcja krok po kroku jak dostać się do wiązki lamp tych w klapie. Co do opisu mostkowania to bardziej pomocny jest schemat poniżej oraz opis kodowania, bo ten WRC jest ok, ale jak dla mnie za bardzo fachowy :-)



schemat


kodowanie


Edytowane przez Maxfly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie Panowie podesłać kodowanie dla led (neon) z polifta do avanta z 2009 ale dla modułu 8K0 907 064 M?? Bo chyba czeka mnie wymiana świateł z tyłu i czy dobrze rozumiem ze mostkowanie, dokładanie i przekładanie kabelków takie samo jak przy module z końcówka "N"??

Edytowane przez Kris0112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie Panowie podesłać kodowanie dla led (neon) z polifta do avanta z 2009 ale dla modułu 8K0 907 064 M?? Bo chyba czeka mnie wymiana świateł z tyłu i czy dobrze rozumiem ze mostkowanie, dokładanie i przekładanie kabelków takie samo jak przy module z końcówka "N"??

kolego, nie chcę Cię martwić ale ta usługa kosztuje 500zł +-. Raczej nikt Ci tego nie podeśle po koleżeńsku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez sa inne kodowanie, jak ktos nie ma pojecia niech sie nie zabiera za takie rzeczy.

Mozesz stac sie nastepnym kto uwali KOMFORT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aczkolwiek Panowie są jeszcze ludzie pozytywnie nastawieni:) i kodowanie można dostać:) ale chyba pozostane przy ledach przedlift :) przynajmniej przez zime:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni cieszę oko ledami :) . Wsio zrobione w nie całe 2 godzinki.

U mnie wystarczyło przepinować stare piny do nowych wtyczek w błotnikach i klapie, przepinować stare piny w module komfortu oraz zrobić kodowanie.

POTRZEBNE: 2x Wtyczka 8K0 973 705 , 2x Wtyczka 3B0 972 724.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni cieszę oko ledami :) . Wsio zrobione w nie całe 2 godzinki.

U mnie wystarczyło przepinować stare piny do nowych wtyczek w błotnikach i klapie, przepinować stare piny w module komfortu oraz zrobić kodowanie.

POTRZEBNE: 2x Wtyczka 8K0 973 705 , 2x Wtyczka 3B0 972 724.

Zmieniałeś lampy żarówkowe na LED czy z LED na NEON polift??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dwóch dni cieszę oko ledami :) . Wsio zrobione w nie całe 2 godzinki.

U mnie wystarczyło przepinować stare piny do nowych wtyczek w błotnikach i klapie, przepinować stare piny w module komfortu oraz zrobić kodowanie.

POTRZEBNE: 2x Wtyczka 8K0 973 705 , 2x Wtyczka 3B0 972 724.

Zmieniałeś lampy żarówkowe na LED czy z LED na NEON polift??

Zarowkowe na Led.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Zarowkowe na Led.

To zupełnie inna bajka niż zmiana z LED na NEON, gdzie trzeba ciągnąć kabel na 5 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie zmiany ze zwykłych na neon, brakuje po jednym kabelku do każdej lampy, kodowania jeszcze nie posiadam ale sadze ze vag can profesional oczywiście ori się z tym upora.

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...