Skocz do zawartości
IGNOROWANY

opony zimowe


gryzlimd1987

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam mały dylemat otóż mam 17" felgi z oponami 235/45/r17 . Dylemat jest taki ze nie wiem czy zalozyc opone zimowa 225/45/17 czy 215/50/17 bo nie wiem jaką mam szerokosc felgi bo w delegacji jestem a samocjod jest pod domem :/ a prze przyjadem chce zamowic zeby były jak przyjadę. Podam linka z audi z takimi samymi felgam moze ktis będzie wiedzial i pomoze mi tej kwestii. Tak na moje oko 7,5 ale tylko przypuszczam tylko. http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2254921.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak widzę i szukałem to wychodzi na to że to faktycznie 7.5 cala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma niskie zawieszenie to lepiej nie polecaj 50. Mam ten sam rozmiar na lato co Ty i niestety na zime producent zaleca ten sam rozmiar . Przy wyzszej oponie nie jest za ciekawie kiedy siedzi np. trzy lyb cztery odoby i trzeba przejechać przez spiącego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1BE i nie narzekam.

A 215/50 będzie wyższe niż 235/45 więc czemu mam ich nie polecać ???

Bo nie rozumiem twojego toku myślenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie muszę dodac ze mam niskie zawieszenie seryjnke silne bo to 3litrowe audi. Tez slyszalem żeby nie brać 5cm wysokosci od kolegi. I co w końcu mam brac takie same parametry jak na lato czy 215/50/17 czy 215/45/17 ??

A w ogóle to 225 nie moze byc ? Slyszalem ze za szeroka na zime czy to prawda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ze mam to sam silnik i masy pojazdu do tego obniżone zawieszenie 1BE i przy tych oponach czyli wysokości 50 i 17 calach na tym samochodzie np. przy 4 osobach w samochodzie przychacza się kołami.

Dlatego lepiej zostać przy profilu 45 choć dużo tańszym by było rozwiązanie które proponujesz to w tym przypadku może mu nie bardzo do zdawać egzamin

Kiedyś szerokość opony na zimę miała znaczenie czyli zakładało się węższą teraz już nie ma to takiego znaczenia i stosuje się zazwyczaj choć nie zawsze opony na zimę takie jakie zaleca producent w tym wypadku ten sam rozmiar

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B6 zalecana jest 235/45/17 a jej idealnym zamiennikiem jest 215/50/17

Na zimę proponuję węższe czyli wspomniane 215/50/17 ale wybór należy do ciebie.

Kolego Robert, przecież profil 45 obniży jeszcze auto.

U mnie nic nie obciera.

Edytowane przez Fido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do B6 zalecana jest 235/45/17 a jej idealnym zamiennikiem jest 215/50/17

Na zimę proponuję węższe czyli wspomniane 215/50/17 ale wybór należy do ciebie.

Kolego Robert, przecież profil 45 obniży jeszcze auto.

U mnie nic nie obciera.

Tak auto będzie niżej zgadza się ale ja miałem na myśli prześwit między oponą a nadkolem. Wierz mi przy tym zawieszeniu szczególnie jesli jest juz kiluletnie prześwit jest taki że nie wsadzisz kluczyka"scyzoryka " w poziomie na sztorc.

Może spróbowac jeśli nie będzie mu nic haczyło to będzie miał tanszą alternatywę bo te 235 na 17 cali to koszt spory.

ja polecam 205/45 na zime jak znalazł

Zwróć uwagę na szerokość felgi 205 to trochę za wąsko ninimum 215 jak napisał Fido

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...