Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie cisnienie oleju


Czarodziejka:)

Rekomendowane odpowiedzi

skoro cisnienie jest dobre to znaczy że pompa działa prawidłowo więc po co ją zmieniać. Jest różnica w ciśnieniach przed i po czyszczeniu? Faktycznie smok był zapchany?
Bo jakby smok był zapchany to na pewno ciśnienie byłoby niższe a jest ono tu kwestią podstawową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srandardowo zapalala sie kontrolka oleju tak jak pisalam wyzej ok 20km, wracajac wczoraj od mechanika trochę wiecej km nie zapalila sie niby. No ale wczoraj po samej wymianie czujnika tez sie nie zapalila a na drugi dzień juz tak.

Nie ma zadnej roznicy przed i po na wolnych obrotach ma 1,8bara a na 2tys obrotów 4,7bara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czujnika. Może gdzieś jest naderwany i albo styka albo nie.

hmm, no o tym nie pomyslałam, ale gdyby tak było czujnik zapalał by sie niezależnie od tego czy sie zagrzeje czy nie... a on zapala sie tylko po zagrzaniu do 90stopni czyli gdzies w granicach 20km. Dzis jade ja sprawdzic po wczorajszej kolejnej wymiania czujnika.Dam znac :) Trzymajcie kciuki mam nadzieje, ze sie nie zapali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może warto byłoby podłączyć manometr kiedy zapali się kontrolka i zobaczyć czy faktycznie ciśnienie jest za niskie. To wskazywałoby jednak naproblem z czujnikiem / kablem.

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może warto byłoby podłączyć manometr kiedy zapali się kontrolka i zobaczyć czy faktycznie ciśnienie jest za niskie. To wskazywałoby na jednak problem z czujnikim

Podpinana jest zawsze na goracym silniku, a gdy wkrecisz manometr musisz wykręcić czujnik wiec olej mimo wszystko i tak sie zapali bo nie ma czujnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodzi mi chodziło. Silnik pracuje zapala sie kontrolka. Gasisz, wykręcacie czujnik, wkręcacie manometr i sprawdzacie ciśnienie. Jeśli jest ok to nie ma innej opcji jak coś z czujnikiem albo okablowaniem. Bo w rzeczywistości sprawa wygląda tak że ciśnienie jest dobre a mimo to zapala się kontrolka więc wskazuje to na usterkę instalacji albo czujnika

Edytowane przez kawowy19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tez zrobilismy wczoraj, jak wjechałam na podnosnik zapalił sie olej, od razu manometr i mierzenie i było ok tak jak pisalam 1,8 na wolnych i 4,7 na 2tys obrotów :) Mechanik tez powiedzial, ze mimo iz jest nowy czujnik tez moze byc wadliwy i zmienilismy znow na inny od wczoraj zrobiłam tylko 30km i nie zapalil sie, za chwile jade pojezdzic i sprawdzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To by potwierdzało że nowe czujniki są wadliwe i często wprowadzają w błąd. Montuj oryginał z aso. Możesz jeszcze zrobić podmianę z kimś kto ma sprawny. Wiem, to kłopotliwe ale w stu % pewne. Jeśli na pożyczonym czujnik się zapali, to czujnik dobry a problem tkwi w czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, jak narazie przejechalam dzis pare km i nie zapalila sie po mimo, ze stałam w korkach i auto naprawde sie zagrzalo. Jestem dobrej mysli, ale jeszcze nie daje mi spokoju ten ubytek płynu chłodniczego i wyciek :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciek płynu czy oleju? Umyj silnik kercherem a potem obserwuj skąd cieknie. Szukanie wycieków na czystym silniku jest najskuteczniejsze. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Wednesday, December 10, 2014 o 12:53, Czarodziejka:) napisał:

tak tez zrobilismy wczoraj, jak wjechałam na podnosnik zapalił sie olej, od razu manometr i mierzenie i było ok tak jak pisalam 1,8 na wolnych i 4,7 na 2tys obrotów :) Mechanik tez powiedzial, ze mimo iz jest nowy czujnik tez moze byc wadliwy i zmienilismy znow na inny od wczoraj zrobiłam tylko 30km i nie zapalil sie, za chwile jade pojezdzic i sprawdzic

Witam mam taki sam problem tylko że mi Mechanik powiedział że pompa do wymiany wymieniłem pompę i jeszcze panewki  po przejechaniu też coś około 20km zapala się kontrolka czy wymiana czujnika na oryginalny pomogła?? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Maniu457 napisał:

Witam mam taki sam problem tylko że mi Mechanik powiedział że pompa do wymiany wymieniłem pompę i jeszcze panewki  po przejechaniu też coś około 20km zapala się kontrolka czy wymiana czujnika na oryginalny pomogła?? 

 

najpierw sprawdź ciśnienie.oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak tutaj kolega pisze dopiero po przejechania około 20km+/- sie zapala na chwile i gaśnie i czy to może być wina czujnika chodziarz został wymieniony na nowy ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dev napisał:

najpierw sprawdź ciśnienie.oleju

Może pan rozmawiać ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...