Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Po raz kolejny padł xenon


elkrecik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Klubowiczow, problemem w mojej Niuni znowu jest swiatło. Tydzień temu prawy ksenon (fabryczny, nie HID) zaczął mrugać po odpaleniu, później zgasł. Sytuacja powtarzala się przy każdym odpaleniu, w koncu padl totalnie. Wymienilem zarnik (D1S) i wszystko bylo OK. Dzis odpalilem autko a tu zonk : znowu prawy reflektor padl :shocked: Czy ktos z Klubowiczow mial taka usterke ?? O co lotto ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej historii czytałem że Niemiaszek miał problem najpierw z jednym - potem z drugim i po jakimś czasie wymienili jakiś sterownik od ksenonów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na przetwornice. Jesli nie chcesz od razu wymieniac, to dla pewnosci zamien prawą z lewą i sprawdź czy historia sie powtórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy u was tez na poczatku reflektor zaczal mrugac ?? Jaki koszt przetwornicy okolo ??

Mrugal dosc dlugo i zmienil barwę na lekki róż. Wymienilem zanim padl calkowicie. Masz bi, czy zwykly ksenon? Przetwornice chodza na allegro, wiec latwo sprawdzisz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetwornic były dwa rodzaje.Różniły się wtyczką oczywiście Valeo.Cena ok 200-300 zł za używkę :) ja mogę załatwić nową za ok 330 zł :).

Są firmy które naprawiają ale nie polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami powodem przygasania są kable zasilające przetwornice lub palnik..spróbuj polutować wtyki w kostkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja też mam problem z gasnącym ksenonem. Czy przetwornice od obu lamp są takie same? można je zamienić, aby sprawdzić czy to wina przetwornicy czy żarówki?

takie same

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To odgrzewam kotleta.

Od paru dni w czasie jazdy gasnie mi na ok. 2s lewy ksenon. Zarniki maja 14 m-cy i ok 30kkm czy to mozliwe, ze juz padaja? podobno maja miec zywotnosc 2000 godz. lub 80kkm. A moze przetwornica :mysli:

Bledu na FISie nie wywala w czasie gasniecia.

Czy warto podpinac VAGa czy raczej nie bedze zapisanych bledow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na ebayu. To te http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t39895.0.html;highlight=wymiana+6000k[br]Dopisany: 17 Październik 2009, 17:22_________________________________________________Podmienilem dzis zarniki stronami i wyglada na to, ze wina zarnika bo teraz prawa strona gasnie (czyli poprzedni lewy zarnik).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak też myślałem ... dlatego następnym razem kupuje w IC lub w ASO jak kumpel załatwi mi za 50% ceny ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b7 żarniki padają od fabrycznie wadliwego sterownika , audi nawet wymieniało je na gwarancji. :thumbdown: Już gdzieś o tym pisałem ale może nie wszyscy wiedzą. Więc nawet jak kupisz ori z ASO to i tak padną dość szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...