Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z alarmem dokładanym w A4 B6


grzes283

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po rozłączeniu aku, mam problem z alarmem. Otóż po wyłączeniu alarmu z pilota wchodząc do auta muszę włączyć zapłon, bo po kilkunastu sekundach alarm się uzbroi. Zachowuje się tak, jak by nie miał sygnału z otwartych drzwi. Oczywiście po otwarciu drzwi zapala się lampka, jest info na fisie. Problem jest jakby ze strony alarmu.

Nie jest to może specjalnie uporczywe, ale dziwi mnie jak to mogło się stać. Troszkę grzebałem przy module MCE E (próba podłączenie CLH) oraz podłączłem moduł DRL H7 - czy te opcje mogą mieć wpływ?

Czy instalacja lampki sufitowej ma znaczenie dla instalacji alarmu? W lampce dokładałem kable do lusterka foto, być może coś się rozłączyło.....

Spotkaliście się z czymś takim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na innych drzwiach. Jak będzie ok. to będzie do sprawdzenia wiązka drzwi kierowcy a w niej przewód od centralki alarmu do przewodu mikrostyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszystkich drzwiach jest tak samo. Dlatego nie wiem gdzie leży problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby był sygnał muszą być podłączone do centralki każde drzwi. Albo są podłączone od mikrostyków drzwi albo po szynie Can. Wszystko jest zależne od tego jak podłączył fachowiec a to najlepiej i pewnie najszybciej dowiesz się składając wizytę u alarmowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwe, że podczas montażu modułu do świateł długich coś zj**...em? Generalnie podłączałem moduł przez przekaźnik i w pewnym momencie, jak wyjałem z modułu bezpiecznik, to właśnie zaryglowało drzwi, ale włożenie go z powrotem nie odryglowało. Nie wiem, być może to przypadek, ale tylko takie coś zauważyłem. Te dwie rzeczy za bardzo nie mają ze sobą wspólnego - chyba.

Tak, jak piszesz, chyba wizyta u elektryka mnie nie ominie :wink:

Aaa, coś jeszcze słyszałem, o masie na jakimś niebieskim kabelku...mówi Tobie to coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...