Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z przebiegiem auta...


Jarmondo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od jakiegoś czasu próbuję sprzedać ojca a4 b5. Samochód ma aktualnie prawie 375000 tysięcy i jest to realny przebieg. Siedząc na różnych forach czy to a4 czy a3 każdy piszę że nienawidzi ludzi którzy cofają liczniki. I tu moje pytanie co mam zrobić ludzie dzwonili wielokrotnie z kartki i gdy słyszeli przebieg to od razu dziękowali.... Gdy ktoś słyszy już 300 to stwierdza że samochód powinien jechać na złom... a większość egzemplarzy na allegro z przebiegami po 200 ma już grubo ponad 400... Nie wiem podpowiedzcie coś czy ma skręcić licznik nie wiem na 300 czy łudzić się że ktoś "doceni" że sprzedaję się auto z chęci zmiany a nie pod handel lub że jest to trup bo z kwestii tego że auto ma tyle na liczniku nie będziemy sprzedawać auta za 5000 zł w cenie rozbitka...

Edytowane przez Jarmondo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja miałem taki sam przypadek z A4 b5, miałem nią dzwona, pijak we mnie wjechał auto miało 340 tyś, sprzedawałem bez kręcenia licznika, kupujący( po około miesiącu) się znalazł ale jak już kupił to chciał żebym mu skręcił licznik, tak na 180, 190 tyś.. oczywiście nie zrobiłem tego.

teraz mam A4 B6 i mam już 314 tyś, nie wiem czy jak będę chciał zmienić autko to czy nie zmodyfikuję bo w naszym kraju niestety ale ludzie są wzrokowcami, a to co się do nich mówi to nie dociera i chcą widzieć małe kilometry...

wydaje mi się że jeśli chcesz sprzedać autko w miarę szybko i w rozsądnych pieniądzach to trzeba by coś pomyśleć o modyfikacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o diesla to ja bym cofnął o 100 tys. bo inaczej ciezko bedzie go pogonić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie wypowiadali się handlarze jak ciężko jest sprzedać auto z przebiegiem +200 - był nawet filimik w necie - niestety nasza motoryzacja w większości zatrzymała się na etapie czy auto ma 3 czy 10 lat musi mieć nie więcej jak 180k wóczas większa szansa na sprzedanie + niska cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autor tematu powinien się zastanowić,czy sam kupił by auto z takim przebiegiem? Albo robisz cenę naprawdę okazyjną i wtedy ktoś go kupi, zrobi przebieg na allegrowy i sprzeda dalej albo będziesz czekał na kogoś kto doceni Twoje dobre intencje. Chyba że ktoś kupi ,kto zna Ciebie, zna auto i wie że jest prawidłowo eksploatowane (jesli tak jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było o tym pisać tylko cofnąć i po problemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,chore jest to co uwydatniają nasze realia.

Ja bym nie cofnął i to nie dla tego ze na forum chce sie popisać lecz dlatego ze znam faktyczny stan auta.

Twoja decyzja tylko powoli juz irytuje jak widzę małysza może o 2 lata młodszego od mojego b5 a na liczniku 180tyś :facepalm:

Poczekaj z parę m-cy może trafi się normalnie myślący człowiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jak koledzy piszą chory kraj i ludzie sami chcą być oszukiwani:) Zrób 230tyś i zobaczysz jak się rozdzwonią telefony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kiedy auto ostatni raz było na przeglądzie technicznym ? Pytam bo już od kilku miesięcy stacje diagnostyczne maja obowiązek wpisywania aktualnego przebiegu do systemu CEPIK. Jeśli cofniesz przebieg na 180 tys. km , a potencjalny nabywca sprawdzi w systemie na stronie https://historiapojazdu.gov.pl/ towyjdziesz na oszusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś wrzuca ogłoszenie i po sprawdzeniu vin okazuje się że licznik cofnięty to od razu do odstrzału , a tutaj proszę, co drugi post - cofaj :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo prawda jest taka, że ludzie w tym kraju jeżdżą przebiegiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można tłumaczyć się wymianą licznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje diagnostyczne faktycznie spisują przebieg ale póki co nigdzie go nie zobaczysz. W żadnej bazie danych.

Na historia pojazdu możesz tylko sprawdzić, czy aktualne auto posada ważny przegląd i OC i kiedy zmieniali się właściciele i ilu ich jest.

Mów ludziom, że przebieg jest realny a do sprzedaży zrobisz im jaki będą chcieli na swój koszt.

Na umowie możesz wpisać stan licznika, a dodatkowo z Panem spisać sobie oświadczenie, że licznik był cofnięty i kupujący był świadomy tego (dla własnego bezpieczeństwa).

Jak przyjadą już oglądać, to się przejadą. Jak auto OK, to już tak źle patrzyli nie będą na przebieg.

Chory kraj. Ludzie sami chcą być robieni w bambuko, bo ciężko im chociaż na chwilę uruchomić mózg.

Ja jak kupowałem Bawarę, to nawet nie zwróciłem uwagi na przebieg w ogłoszeniu. Dopiero jak jechałem po auto.

Edytowane przez soolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedziłem podaną przez kolegę stronę i sprawdziłem swoje auto mam już wpisany przebieg auta. W moim przypadku przeglądy zaczynają się od 2013 roku, przebieg rejestrowany jest od 2014.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie przebieg już widać w danych.

W czerwcu robiłem przegląd w jednym aucie i brak. Teraz w grudniu w drugim i już jest.

No to teraz trochę normalności wejdzie w nasze życie.

Zobaczymy co to będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak w tym kraju ma być normalnie jak można prawie legalnie "naprawić" licznik :facepalm:

Na zachodzie za takie numery ciupa, ale w bananowej PL republice wszystko jest ok bo ludzie mają jebla na punkcie kilometrów i kombinacji :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ludzie mają jebla na punkcie kilometrów i kombinacji :facepalm:

Raczej niewielu stać na nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak się nie ma pieniędzy na audi to się kupuje coś innego - skodę lub seata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...