Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu oraz uszczelnienie cieknącej pompy. Silnik AHU


wiwixxx

Rekomendowane odpowiedzi

Ja za uszczelnienie całej pompy płaciłem 450 zł razem z podłączeniem kompa i roczną gwarancją, ale w innym warsztacie jak się pytałem to między 400-600 mówili także zależy też gdzie, no i jednak polecali całą uszczelniać żeby nie było,że po uszczelnieniu góry będzie ciekł dół i koszta naprawy wzrosną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczelniłem całą.

W sumie zrobili mi to za 500zł z roczną gwarancją. Póki co zrobiłem już 800km i jest git.

Dziękuje za pomoc.

Pytanie jeszcze o rozrząd. Czy pasek Gates będzie dobry? Czy może polecacie jakiś inny, sprawdzony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie zrobiłeś rozrządu przy uszczelnianiu pompy?

Skoro uszczelniłeś całą to chyba ściągali rozrząd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ znalazłem osobę która mi to zrobi za darmo.

Jednemu mechanikowi robiłem kiedyś laptopa. Nie policzyłem za pracę, teraz on nie policzy za wymianę.

Więc całość wyjdzie mnie: 500+360 za pasek z pompą czyli 860zł zamiast ponad 1300 jak wcześniej.

Pasek Gates-a będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej załoz contitech mi gates pekł w 2 miejscach po 55tys dobrze ze zobaczyłem ct945 contitech to jest niby wzmacniany do silnikow 110km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam 90 ale dałem ten niby silniejszy roznica cos ok 15 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zakładam nowego tematu tylko tutaj za pozwoleniam spytam:

Zbliżam sie do wymiany rozrządu (chyba) i mam pytanka:

Rozrząd wymianiałem 57 000km temu, pasek contich czy jakoś tak i reszta podbnej jakości wg mechanika, aha mineło 3,5 roku

Czy wymianiać przy 60 000? czy czekac na coś??

wymienić pasek rolki i pompe wody (ostatnio wymieniana pompa wodu bo duży luz miała)?? czy coś jeszcze zeby dwa razy za robote nie płacić??

po wymianie powinien mi coś vagiem ustawić?

dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymianiać przy 60 000? czy czekac na coś??

chyba na to aż sie urwie.. ja bym zrobił cały kompletny rozrząd ale pompy wody bym nie wymieniał skoro niedawno wymieniałeś :)

na końcu musi ustawić kąt wtrysku(dobrze mówie?) bo kolega ma 1z tak samo jak ja i silnik mocno stukał bo było to nie ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem juz trochę kompletnych rozrządów w b5 i jeszcze nigdy nie ustawiłem konta wtrysku i zawsze wszystko było ok. A co do rozrządu polecam pasek contiego a rolka i napinacz zazwyczaj daje ruville i dają radę od wymiany do wymiany przy okazji bym wymienił paski klinowe od kliny i na alternatorze koszt paska contiego kinowego około 30 zł wiec 60 zł więcej a co masz nowe to nowe i nie trzeba potem dwa razy rozbierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...