Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVJ] Brak podświetlenia FIS-a. Przyczyna?


EddieQ

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzisiaj zauważyłem, iż w mojej B6 Avant straciło się podświetlanie/wyświetlanie Fis-a :( . Mam pełny czerwony FIS i do tej pory wszystko działało bez zarzutu. Po przekręceniu zapłonu FIS nie zareagował i nic nie było wyświetlane. Ale gdy podczas jazdy intensywne słońce padło na wyświetlacz, zauważyłem że wyświetla on dane i można je normalnie przełączać przy użyciu manetki. Natomiast w normalnych warunkach FIS jest zupełnie czarny. Co wobec tego jest powodem?wszystkie diody się naraz spaliły? albo licznik szlag trafił? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wyłączyłeś przez przypadek fisu małym przyciskiem na manetce? Jest taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli by go wyłączył, to po ponownym uruchomieniu by ponownie się włączył. I napisał że pod słońce widać że są komunikaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikaty są normalnie wyświetlane - to udało mi się ustalić gdy słońce zaświeciło mi na zegary - tak to bym pewnie nie miał nawet pojęcia że akurat to działa. Ponadto po wciśnięciu "check" sygnał dźwiękowy sprawdzania parametrów też działa. Nie wiem czy tego typu usterkę podświetlenia da się naprawić czy jednak skazany jestem na wymianę całego licznika? Orientuje się ktoś?


Miał ktoś do czynienia z podobną przypadłością? Reszta wskazań licznika działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem będzie w zasilaniu podświetlania, oddaj do jakiegoś elektronika to Ci to ogarnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli byłby problem z zasilaniem to czy nie świeciłby przypadkiem cały licznik? Aktualnie nie jest podświetlony tylko FIS, reszta podświetlenia działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyświetlacz będzie miał oddzielną sekcję zasilania, chociażby dlatego że można go wyłączyć przyciskiem reset

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to by w sumie miało sens :-) Chyba rzeczywiście udam się z tą zagadka do jakiegoś dobrego elektronika i może uczyni jakiś cud :-) Dzięki za podpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eddieq czy udało Ci sie rozwiązać problem z podświetleniem wyświetlacza? Dwa dni temu po umyciu auta (A4B6 Avant) następnego dnia spotkało mnie dokładnie to samo, brak podświetlenia wyświetlacza fis, reszta dziala jak należy, ale w słońcu widać że komunikaty są wyświetlane, różnica jest taka iż u siebie mam pół-fis.

Edytowane przez Misiek1219
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiek1219 - problem w moim przypadku rozwiązał się sam zanim zdążyłem się do tego zabrać. Wszystko wróciło do normy i działa do tej pory.  Tyle że w moim przypadku brakowało również podświetlenia kilku elementów. Czy u Ciebie po umyciu tego auta nie działa jedynie FIS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...