Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka świec żarowych nigdy nie świeci


eaglent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
jak w temacie, auto kupiłem jakieś pół roku temu i od tamtej pory nie świeci się żarówka grzania świec, żarówkę sprawdziłem i jest dobra, co może być tego przyczyną? dodam, że świece grzeją bo po ostatnich mrozach -5C w nocy u mnie bylo a auto odpaliło od kopa, wiecie co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra, a przewód gdzie może być uszkodzony? bo idą dwie kostki od licznika i obie są w fabrycznym oplocie, na jakim odcinku mogę szukać tego uszkodzenia? jakiś przekaźnik jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka(zarowka) jest na tym samym przekazniku co same swiece.kontrolka sie pali-swiece grzeja,kontrolka gasnie-swiece nie grzeja. wsadz nowa zarowke lub sprawdz stara na krotko pod aku.czasami zarnik jest ok, a zarowka nie swieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz styki przy zarowce,przy przekazniku.nastepnie podepni inny przekaznik(moze faktycznie od szwankuje i nie przerzuca pradu na zarowke) jesli dalej bedzie to samo to trzeba bedzie szukac po kablu . czesto lamia sie w ruchomych miejscach na zagieciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka(zarowka) jest na tym samym przekazniku co same swiece.kontrolka sie pali-swiece grzeja,kontrolka gasnie-swiece nie grzeja. wsadz nowa zarowke lub sprawdz stara na krotko pod aku.czasami zarnik jest ok, a zarowka nie swieci.

Z tym ze kontrolka gasnie i swiece nie grzeją to się nie zgodze :P swiece grzeją jeszcze około 5-10sec po zgaśnięciu kontrolki :)

Słyszysz przekaźnik od swiec ? rano po właczeniu zapłonu słychaj czy po pewnym czasie usłyszysz pykniecie przekaźnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, że słysze :) dlatego napisałem, że świece grzeją na 100% bo odpala od kopa zawsze, no bo jakby przekaźnik nie działał to by świece nie zagrzały a w mrozie to wątpię żeby odpalił po pół obrocie wału.


nikt nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z podpisu, powtarzam 3 raz, że żaróweczka jest sprawna i jestem tego pewien.


nikt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto z podpisu, powtarzam 3 raz, że żaróweczka jest sprawna i jestem tego pewien.

nikt?

Sprubój przekażnik podmienić....U mnie w sprinterze też nie świeci kontrolka,ale olałem to ha ha.......I winny mam przekażnik sprawdzone)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jak przekręcisz zapłon to zapali sie na moment kontrola świeć ..Czy nie? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic się nie pali, słyszę tylko ten cały przekaźnik który uruchamia świece żeby się grzały, kontrolka się nigdy nie zaświeca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nic się nie pali, słyszę tylko ten cały przekaźnik który uruchamia świece żeby się grzały, kontrolka się nigdy nie zaświeca.

to jest coś z instalacją -przekaźnikiem

U mnie są przekaźniki w puszce ECU na podszybiu Trzeba zdjąć ramiona wyć. i zdemontować plastik podszybia ...Mozesz tam poszperać i po czyścić przekaźniki to znaczy ( styki w nich) moze to pomoze ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, chociaż to może być też coś z licznikiem, np u mnie podczas przekręcenia kluczyka na zapłon żadna kontrolka na obrotomierzu czyli po lewej stronie licznika, są tam kontrolki świateł mijania, check engine, ASR(nie mam więc nie powinna się świecić) i Immo które faktycznie się świeci. Może to być licznik walnięty? jak sprawdzałem vagiem, to żadnymi błędami nie sypie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kontrolka(zarowka) jest na tym samym przekazniku co same swiece.kontrolka sie pali-swiece grzeja,kontrolka gasnie-swiece nie grzeja. wsadz nowa zarowke lub sprawdz stara na krotko pod aku.czasami zarnik jest ok, a zarowka nie swieci.

wcale nie prawda, w afn kontrolka zgasnie a swiece dalej grzeja dopoki nie właczysz rozrusznika lub przekaznik ich nie wyłaczy

Edytowane przez marjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dlatego powtarzałem, że świece grzeją ale kontrolka nie świeci nigdy.


Panowie naprawde nikt nie miał takiego problemu? ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz jakim kabelkiem dochodzi plus do zarowki.ten sam kabelek znajdz przy przekazniku.przeswietl go multimetrem i bedziesz wiedzial czy winny jest kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze to problem samych zegarów.

u mnie jest to samo z kontrolka od abs, nagle zginela i koniec mimo ze abs działa bez zarzutu,

i wymiana zarowki nie pomaga i tez nikt nie wie co to za przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...