Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka świec żarowych nigdy nie świeci


eaglent

Rekomendowane odpowiedzi

czyli tak jak podejrzewałem, wgl świeci się u was check engine podczas zapłonu? bo wiem, ze taka kontrolka jest ale w życiu się u mnie nie zapaliła. Sprawdze jeszcze ten przewód a jak nie to sprawie sobie na gwiazdkę full fisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AFNie nie ma check engine :P W wypadku poważnej awari silnika (pompa ) Zaczyna mrugać kontrolka świec żarowych :)

A w sumie w przedliftach kontrolka od swiec jest na osobnych przewodach ( nie bierze plusa i masy z licznika ) wiec uszkodzenie zegarów bym wykluczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AFNie nie ma check engine :P W wypadku poważnej awari silnika (pompa ) Zaczyna mrugać kontrolka świec żarowych :)

A w sumie w przedliftach kontrolka od swiec jest na osobnych przewodach ( nie bierze plusa i masy z licznika ) wiec uszkodzenie zegarów bym wykluczył.

dokladnie tak jest w rocznikach 95-96 takze licznik zostaw w spokoju, a zajmij sie oprawka i kabelkami ktore ida bezposrednio do zarowki, chociaz wydaje mi sie ze problemem bedzie to ze pewnie nie jest podlaczone, kostka sie wypiela lub cos w tym stylu.... wystarczy ze ktos cos robil przy liczniku (wyciagal go) i bardzo latwo zeby ona wyskoczyla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Panowie, do żarówki nie idą żadne przewody, jest ona na dwóch blaszkach miedzianych które się wkręca w licznik, kostki są wpięte( mam dwie, niebieska i biała) na 100% bo sam sprawdzałem, sam wpinałem. I podkreślam, jest w 100% sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz rok 96 to musisz mieć tak jak napisałem 2 przewody z oprawką wsadzoną w licznik .Chyba ze ktoś licznik zmieniał. Bo u mnie kostki mam żółta niebieska i dorezana czerwona do fisa.

Taki kolego masz licznik ? chodzi o zegarek zwłaszcza81_1279542685.jpg

Edytowane przez Bartollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lec po sciezce plusowe . dojdziesz do kostki. patrz gdzie sciezka przechodzi w pin kostki.od kostki masz kabel do przekaznika(to go przeswietlaj).minus prosciej sprawdzic bo robisz to przy zarowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, mój błąd, niebieska i żółta kostka. Obie są podłączone i nie ma żadnych luzów, i obok kostek mam wycięcia w liczniku gdzie są żaróweczki.


tak to wygląda. zdjęcie poglądowe: pf54aj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będę musiał przeszukać chyba całą tą żółtą kostkę bo chyba tam jest zasilanie lewej strony licznika, mam racje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym na twoim miejscu wogole nie ruszal kostek, szukaj dwóch kabelkow zakonczonych mala wtyczka lub oprawka zarowki, poszukaj dobrze za licznikiem czy sie gdzies nie zawieruszyla lub nie wpadla glebiej za licznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale do czego byłaby taka wtyczka, skoro inne żarówki świecą bez niej? a nie różnią się od tej od świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg licznik włącz zapłon i patrz czy coś się tam nie świeci w czeluściach deski :P Wszystkie inne żaróweczki kontrolek biorą plus i mase z licznika a od świec jest osobny obwód :P

Edytowane przez Bartollo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaa, no to wszystko jasne! dzięki panowie, poszukam jej w takim razie, pewnie gdzieś będzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłeś te przewody?

U mnie po wyciagnieciu licznika, zarowka jest na osobnym obwodzie... wyglada to tak jakby ktos przy tym grzebał.

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemcio, a czy jeden kabel od tej żarówki idzie do skrzynki bezpieczników, i tam obwód jest zabezpieczany bezpiecznikiem?

Pisze że u mnie jest to zrobione czysto amatorsko, tak to wygląda, końcówka żarówki przy łączeniach jest owinięta taśmą izolacyjną.

W gnieździe "blaszki" bezpiecznika włożone tak że gdy wyjąłem bezpiecznik i chciałem włożyć go z powrotem to po prostu się wysuwały z drugiej strony puszki :facepalm:

Edytowane przez Hezen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...