Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura płynu chłodzącego


Pab_lo

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki czujnik jest odpowiedzialny za wskazanie temperatury na liczniku? W moim przypadku problem polega na tym że na początku zdarzało się czasami że wskazówka momentalnie z 90 stopni opadała na 60 by po jakiejś chwili znowu podnieść się 90 stopni. Ostatnimi czasy jest to bardzo częste że wskazówka opada do 60 i czasami wogóle się nie podnosi. Temperatura na pewno jest złapał tylko wskazania szwankują. Co za czujnik jest za to odpowiedzialny? Termostat wymieniany półtora roku temu na Wahler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to napewno czujnik płynu chłodniczego bo to on wysyła sygnał na zegary i jesli byś miał wymieniac to tylko i wyłącznie na ori a jeśli nie wiesz gdzie on jest to nie pomogę bo nie wiem gdzie w dieselu jest ale w benzynowcach jest z tyłu silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Przerobiony temat na świeżo że tak powiem : ja wymieniłem u siebie termostat na oryginał i czujnik cieczy chłodzacej na oryginał i pomogło. Jak wymieniłem termostat juz sie polepszyło ale po podpięciu pod kompa okazało się że sygnał podawany na zegary przekłamuje - wymieniłem czujnik i jest ok. Gdzie jest czujnik ? Zdejmujesz obudowę silnika i jak stoisz przodem do otwartej maski to tego czujnika szukaj z tyłu czyli od strony kabiny. Czujnik ma 2 zadania : podaje temperaturę na zegary i na silnik - jak źle podaje na silnik to będzie ci łykał więcej napędu. Ja miałem taki temat u siebie że mi w lato padł termostat i czujnik - majster mnie oszwabił i wstawił chińszczyznę a skasował jak za ori - cały czas mi nie pasowało bo mi temperatura nie rosła a miałem porównanie jak było poprzednio. No i trafiłem na uczciwego gościa który mi chińszczyznę powyjmował, założył ori i jest ok. Części chińskie cisnąłem tamtemu geniuszowi na stół i musiał mi forse oddac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał ile zapłaciłeś za ori bo u mnie chcieli coś koło 100 zł. Masz może numer albo symbol tego czujnika? Na kompie jak sprawdzałem nie było żadnych błędów, ale po luźnej gadce z mechanikiem doszliśmy że to może być czujnik. Oryginał z jakiej firmy jest? Termostat wykluczam bo nawet przy największych mrozach trzyma temperaturę a latem nigdy nie przekroczył 90-92 stopnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...