Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie włączające się oświetlenie wewnętrzne


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W A4 b5 nie włącza się oświetlenie kabinowe przy otwarciu drzwi, czy tez otwarciu auta z pilota...

Przy otwartych drzwiach palą się czerwone światełka w drzwiach.

Przy włączeniu oświetlenia kabiny przyciskiem I/O oczywiście wszystko ładnie się załącza...

Gdzie mogę szukać przyczyny ?

Problem leży po stronie elektryki czy może po stronie błędnej/złej adaptacji poprzedniego właściciela ?

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie po stronie elektryki. Żadna lampka się nie zapala? (Przód i tył) u mnie był z tyłu problem z zimnymi lutami, ale może być też w to zamieszana pompka centralnego.

Wysłane z terenu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź połączenia wiązki idącej do pompki. Może wilgoć lub zaśniedziałe? Wcześniej działało,czy stara usterka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo czy działało... Auto kupione z tą usterką

Gdzie jest zlokalizowana pompka od centralnego ?

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W A4 b5 nie włącza się oświetlenie kabinowe przy otwarciu drzwi, czy tez otwarciu auta z pilota...

Przy otwartych drzwiach palą się czerwone światełka w drzwiach.

Przy włączeniu oświetlenia kabiny przyciskiem I/O oczywiście wszystko ładnie się załącza...

Gdzie mogę szukać przyczyny ?

Problem leży po stronie elektryki czy może po stronie błędnej/złej adaptacji poprzedniego właściciela ?

Zdejmij osłonę przy swojej lewej nodze na dole,pokażą Ci się wtyczki. Rozepnij brązową albo siwą nie pamiętam dokładnie.....na 99 procent tam masz albo zaśniedziałe albo ułamany pin,u mnie był ułamany. Tam szukaj przyczyny. W pierwszej kolejności oczywiście. Ale ja miałem takie same objawy.....a kombinacji było setki......mikro styki itp itd.....a tylko jeden pin był ułamany....ha ha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz kiedyś zrobić fotkę ? przy okazji rzecz jasna i wstawić ?

Mówisz o bezpiecznikach ?

Bo nie bardzo rozumiem..

Edytowane przez cabanmat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli u mnie byłby taki problem, to wypialbym lampki zabrał do domu. Sprawdził wszystko na zasilaczu, oraz gdzie musi być napięcie żeby się świeciło tak jak trzeba. Przy okazji jeśli coś będzie źle działało to już wiemy żę problemem jest lampka. Wtedy szukamy przyczny. Gdy lampka okaże się sprawna, to miernikiem dla pewności można sprawdzić przewody od lampki. Jeśli chodzi o przekazniki. Trzeba dostać sie do bezpiecznikow i odkręcić półka nad nogami(pod kierownicą)

Kolega 2 posty wyżej pisze o wtyczkach łączaczych przewody które idą do lampek. Znajdują sie pod wykładzina po lewej stronie, póżniej idą przez słupek do góry.

Jeśli się mylę to przepraszam za wprowadenie w błąd.

2a540cf436ac71d96551a173ed9f283b.jpg

Mowimy mniej wiecej o tym miejscu.

Edytowane przez Radol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w tym miejscu i dokładnie o te wtyczki chodzi. Kolega świetnie to opisał i pokazał gdzie szukać)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się zdejmuje tą osłonę ?.

jeden wkręt jest na wysokości uchwytu od otwierania maski, a drugi pod zaślepką przy podłodze. Odkręcasz i zdejmujesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...