Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głoś praca silnika pod obciążeniem avj


gregor_es

Rekomendowane odpowiedzi

Po dodaniu gazu silnik jakby charczy, burczy, na luzie i podczas jazdy. Jechałem z mechanikiem i nie wie co to jest. Sprawdzał wydech, ciśnienie oleju, nic nie klepie na luzie, choć po uruchomieniu tylko rano potrafi czasem przez parę sekund coś postukać, żeby za moment się wyciszyć. Rozkładam ręce. Wymieniony olej (mobil 5w50), a auto jak klepało tak klepie (podczas wciskania gazu). Jazda ze stałą prędkością z lekko wciśniętym gazem daje cichszą jazdę, pod górkę jest naprawdę nieprzyjemnie, słyszę to nawet przy dość głośnej muzyce. Na luzie bez dotykania gazu silnika nie słychać, choć troszkę drży. Poduszka silnika wymieniona na oryginał z ASO.

Załączam 3 filmiki:

https://www.youtube.com/watch?v=W_btiWh_cbo

https://www.youtube.com/watch?v=WvEY0v_etIY

https://www.youtube.com/watch?v=YAWvcUp2SNM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie spadł wąż z "odkurzacza" widać go po wyjęciu prawej kratki halogena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź bo lubią zlatywać. U mnie dwa razy zleciał , w końcu założyłem solidnie i zabezpieczyłem.Teraz siedzi jak trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem , jak jadę spokojnie to cisza ... ale jak mu przy....e to mam wrażenie że jadę klekotem , nigdy nie miałem turbiny ale mam wrażenie że coś jest nie tak . Tyle że u mnie jest odczuwalne szarpanie na 2 biegu , zero błędów na Vagu i powoli mnie to denerwuje .. jutro sprawdzam węże , mam nadzieje że któryś spadł .

jadę na 5w30 może zmienić na inny ? czy jest możliwe że smok w misce jest przytkany i chodzi głośniej przez za niskie ciśnienie oleju mimo iż nie wywala mi błędu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc na tych filmikach to bardzo cicho jest i ja nic nie słysze, ten dzwięk pochodzi typowo z silnika? takie objawy jak piszesz mogłby wskazywac na spalanie stukowe ale to chyba nie możliwe zeby tak głośno aż stukał :) może logi dynamiczne by coś powiedziały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na laptopie własnie nic nie słychać, a masz program w tym aucie? jak bedziesz robił to zrób standardowo 002+033, 020+118, 003+115.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warkot, dobiegający jakby z dołu silnika siedząc w środku,choć dźwięk się raczej niesie po blasze..

Nie wiem przypadkiem, czy to nie napinacz lub łańcuch. W lipcu mialem błąd, który wykasowałem (błąd odnoszący się do napinacza właśnie), ale do tej pory nie powrócił, więc nie wiem. Wymieniłem olej, i jest jakby głośniej jeszcze. Była robiona płukanka Liquid Molly. Może się syf wypłukał bardziej i powinienem zmienić olej. Jeździ na Mobile 1 5w50. Wcześniej też jedną wymianę, a jeszcze wcześniej w Niemczech na LongLife.... ;/ Stąd nowa turbina.

Może warto byłoby zdjąć miskę i przeczyścić smok. Hmm. W lipcu także zapaliła się kontrolka ciśnienia oleju, czerwona (piszczało przy 2000rpm). Został wymieniony czujnik i od tej pory cisza i przejechane jakieś 20tys. km. Dodam, że silnik drży na luzie (w środku, takie drgania, nie żeby aż tak przeszkadzało, ale w 1.8t awt w passacie nie czułem i nie słyszałem silnika wcale mimo przebiegu 300tys. km). Może to od tego napinacza?

Logi mam póki co tylko takie. Ślisko jest naprawdę, poczekam aż trochę posypią, bo na wioskach jest tragicznie.

http://vaglog.pl/log_198067.html

Ponizej film z odgłosem z otwarta maska tuż po odpaleniu przy -6C

Edytowane przez gregor_es
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,ja mam identyczny problem (1.8T AVJ) głosno chodzi tak jak na filmikach i na jałowym sa drgania-ostatnio nawet zrobił sie jakby słabszy i pali chyba wiecej.Proszę o podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam AVJ-a i jak na mój słuch wszystko jest ok. Albo to jest kwestia głośników w laptopie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze: przejrzyj pasek wieleklinowy i wszystko co z nim,

po drugie przestań panikować pozdr

do paniki zmierz ciśnienie oleju swojego też :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...