Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówna praca na zimnym silniku audi A4 B6 2.0 ALT


pawel1993r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!! Mam problem z a4 b6 2.0 ALT gdy odpalam i jest zimny silnik to przez jakieś 10s chodzi równiutko po czym zaczyna nierówno pracować (obroty też zaczynają skakać ) gdy się go parę razy prze gazuje i pochodzi chwilę wszystko wraca do normy i później już jest ok co to może ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz odpowiedzieć sobie i nam na jedno pytanie przez zrobienie rachunku sumienia. Co ostatnio robiłeś lub gdzie grzebałeś. Może jakiś macher Ci coś zmieniał, poprawiał, wymieniał.

Problem pojawił się po umyciu samochodu? Długo nie odpalany był? Temperatura spadła? Olej zmieniałeś? Wiele jest pytań. Trudno odpowiedzieć bez jakiejś Twojej pomocy.

Może masz problem z zaworem wysokiego ciśnienia oleju. U mnie ten problem występował, gdy swój zawór podstawiałem innym, w celu wyeliminować klekotania na gorącym silniku. Niestety, zawór podstawiany powodował, że silnik się dławił w początkowym stadium. Zawór nie puszczał prawidłowo oleju na wariator. Wariator nieprawidłowo sterował wałkiem ssącym. Wałek nie prawidłowo sterował zaworami, a one mieszanką i problem występował.

Może u Ciebie jest inny problem. Sprawdź pod maską, czy wszystkie węże sa całe. Może któryś jest sparciały. Pęknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie węże w 100% szczelne wariator nowy zawór zmiennych faz rozrządu podmieniałem i nadal to samo :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór podmieniałeś na próbę? Czy podmieniałeś bo Twój chodził dziwnie? Ten podstawiany również może się dziwnie zachowywać? Tym bardziej, że pewnie jest używany z niepewnego źródła.

Uzupełnij profil.

Edytowane przez Dajmon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...