Skocz do zawartości
IGNOROWANY

TPMS SEAT EXEO


adbur

Rekomendowane odpowiedzi

Panie i Panowie nie wiem czy w dobrym dziale założyłem temat ale mam pytanie gdzie w A4 B7 jest przekaźnik/moduł TPMS (system TPMS opiera się tylko i wyłącznie o czujki ABS) ?

Pacjent to mój seat EXEO ( nadwozie A4 B7 z silnikiem od B8 caga 143km), zaczęła mi się kontrolka TPMS z "flakiem" zapalać.

Ciśnienia w oponach sprawdzone i wszystko jest ok.

Objawy: czasami tydzień spokoju, czasami zapala się po kilku kilometrach.

Może ktoś ma foty jak się dostać do tego ustrojstwa?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Edytowane przez wrclaguna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrać a po co?

Podpinasz Vaga i dowiadujesz się co jest nie tak.

W każdym kole powinieneś mieć czujnik jeśli zmieniłeś koła np. na zimowe które nie mają czujników to byki będzie wywalało wtedy na okres zimy trzeba wykodować TPMS

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój TPMS to tylko czujniki ABS, które monitorują prędkość obrotową koła (spada ciśnienie koło szybciej się kręci i na odwrót), nie ma żadnych czujek w kołach/felgach/oponach.

Potrzebuję wiedzieć gdzie się to ustrojstwo znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrclaguna nie mam błędów jeszcze ( nie mam sprzętu/ programu) ale w tym konkretnie moim Exeo zawsze do tej pory błędy/zonki zawsze wynikały ze słabego kontaktu wtyczek/kabli etc. Dlatego mam nadzieję ,że w tym przypadku jest tak samo dlatego chciałem wiedzieć gdzie można przy wtyczce zamieszać.

Dodatkowo informacyjnie napiszę, iż w tym przypadku nie ma żadnych czujników w felgach, tylko i wyłącznie system ABS(oglądałem dzisiaj felgę od wewnątrz i są ram zwykłe/normalne wentylki).

Edytowane przez adbur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniałeś koła na zimę ? Jeśli tak to jakie rozmiary opon miałeś na lato a jaki rozmiar na zimę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zmieniałeś koła na zimę ? Jeśli tak to jakie rozmiary opon miałeś na lato a jaki rozmiar na zimę ?

Rozmiar identyczny tylko wysokość bieżnika inna bo mam nowe zimówki, po wymianie kalibrowałem przyciskiem TPMS, najlepsze jest to, że jak błąd się zapali to mogę go skasować przyciskiem do kalibracji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś instrukcję do samochodu wcześniej? Tam wszystko opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś instrukcję do samochodu wcześniej? Tam wszystko opisane.

Instrukcja mówi aby na serwis jechać w takim przypadku (chodzi o wyświetlany komunikat TPMS). Opony są wszystkie nowe. Edytowane przez adbur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A punkt o wymianie opon, sprawdzeniu ciśnienia i resecie po np. naprawie opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem, resetuje tylko przyciskiem, ciśnienie jest ok 2,4 bar z przodu i 2,2 z tyłu. Po resecie TPMS gaśnie na kilka dni lub kilkadziesiąt kilometrów. Podobno nie ma osobnej centralki/modułu tylko komp ABS jest za to odpowiedzialny (takie info mam z serwisu- jutro jadę na kompa do ASO ).

Daj scana gdzie masz błedy , EXEO to , to samo co B7 i kodowania sa te same ;

tu masz info o kodowaniu : http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Seat_Exeo_%283R%29_Instrument_Cluster

===> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/80015-all-b6b7-uklad-kontroli-cisnienia-w-oponach/#entry1305927

Wrclaguna-wiem,że jesteś specem w grupie VAGa, link, który podałeś z naszego forum pokazuje opcję TPMS z czujnikami w kołach, u mnie takowych nie ma i zastanawiam się czy np. sterownik jest taki sam, w serwisie mówią,że to centralka abs tym steruje. Szkoda mi rozmawiać z wymieniaczami z ASiO, jeżeli komp nic nie pokaże wtedy oni nic nie wiedzą, trzeba im palcem pokazać co mają zrobić.

Zastanawia mnie fakt,że czasami działa, czasami nie-od nowości mam to auto i wszystkie usterki jakie się w nim pojawiały to brak dobrego styku w różnego rodzaju wtyczkach, dlatego chciałbym się sam do sterownika dostać.

W instrukcji obsługi auta jest wszystko co wykonałem ( reset układu przyciskiem) , dodatkowo w 2-óch miejscach jest zapisane, iż system opiera się tylko o czujniki ABS.

Dzisiaj zrobione 200 km i zero usterek TPMS , muszę sobie kupić coś do diagnostyki i samemu działać.

Edytowane przez adbur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem, resetuje tylko przyciskiem, ciśnienie jest ok 2,4 bar z przodu i 2,2 z tyłu. Po resecie TPMS gaśnie na kilka dni lub kilkadziesiąt kilometrów. Podobno nie ma osobnej centralki/modułu tylko komp ABS jest za to odpowiedzialny (takie info mam z serwisu- jutro jadę na kompa do ASO ).

Daj scana gdzie masz błedy , EXEO to , to samo co B7 i kodowania sa te same ;

tu masz info o kodowaniu : http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Seat_Exeo_%283R%29_Instrument_Cluster

===> http://a4-klub.pl/index.php?/topic/80015-all-b6b7-uklad-kontroli-cisnienia-w-oponach/#entry1305927

Wrclaguna-wiem,że jesteś specem w grupie VAGa, link, który podałeś z naszego forum pokazuje opcję TPMS z czujnikami w kołach, u mnie takowych nie ma i zastanawiam się czy np. sterownik jest taki sam, w serwisie mówią,że to centralka abs tym steruje. Szkoda mi rozmawiać z wymieniaczami z ASiO, jeżeli komp nic nie pokaże wtedy oni nic nie wiedzą, trzeba im palcem pokazać co mają zrobić.

Zastanawia mnie fakt,że czasami działa, czasami nie-od nowości mam to auto i wszystkie usterki jakie się w nim pojawiały to brak dobrego styku w różnego rodzaju wtyczkach, dlatego chciałbym się sam do sterownika dostać.

W instrukcji obsługi auta jest wszystko co wykonałem ( reset układu przyciskiem) , dodatkowo w 2-óch miejscach jest zapisane, iż system opiera się tylko o czujniki ABS.

Dzisiaj zrobione 200 km i zero usterek TPMS , muszę sobie kupić coś do diagnostyki i samemu działać.

@ Adbur

Opowiedz jak poradziłeś sobie z problemem.

Pojawijące się ostrzeżenie z TPMS już mnie denerwuje.. ;)

Edytowane przez wojtas_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrde- od tamtego czasu się nie pojawia. Naprawiło się samo:)

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...